Paznokcie żelowe - poznaj sekrety utwardzania płytki żelem

Paznokcie żelowe cieszą się coraz większą popularnością. Utwardzona płytka jest bardziej odporna na uszkodzenia, a my możemy cieszyć się nienagannym manicure przez naprawdę długi czas! Jeśli do tej pory myślałaś, że produkty żelowe służą do budowania wyłącznie bardzo długich sztyletów, migdałków czy frecha konstrukcyjnego, trzeba to zmienić!

W kolejnym VLOG-u gościmy Katarzynę Glińską, która pokazuje, że nie musisz obawiać się utwardzania naturalnej płytki żelem! Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o tej metodzie i zaproponuj ją swoim Klientkom - również tym, które do tej pory z dużą niepewnością podchodziły do żelu na paznokciach. Zapraszamy do oglądania!

Utwardzanie paznokci żelem - z jakich produktów skorzystać?

Sprawdź, po jakie narzędzia i produkty sięgnęła Kasia Glińska! Dzięki temu odtworzysz 1:1 stylizację wykonaną przez naszą instruktorkę! Przekonaj się, czy masz pod ręką:

Do wykonania paznokci żelowych będą z kolei potrzebne:

Kasia Glińska pokazuje trzy sposoby utwardzania paznokci żelem - zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących stylistek, które potrzebują nieco więcej czasu, by rozłożyć produkt na płytce.

3 sposoby na piękne i trwałe paznokcie żelowe

Co sprawi, że żel na paznokciach zachwyci Cię swoją trwałością? Po pierwsze - musisz odpowiednio przygotować płytkę oraz skórki. Po drugie - powinnaś dobrać produkty dostosowane zarówno do swoich potrzeb, jak i umiejętności.

W naszym VLOG-u pokazujemy pracę instruktorki krok po kroku i zwracamy uwagę na różne etapy tak, by nic Ci nie umknęło! Dowiesz się dzięki temu:

  • jak poprawnie nadać paznokciom pożądany kształt?
  • Dlaczego dobrze opracowane skórki to 70% udanej stylizacji?
  • Czemu nigdy nie powinnaś zapominać o wcierce z bazy?

Jeśli pracujemy na naturalnej płytce, nie musimy podkładać formy. Nasza instruktorka sięgnęła najpierw po Self Leveling Gel o lepkości 70, ale użyła dwóch różnych pędzli! Dlaczego?

Pierwszy sposób polega na rozłożeniu żelu klasycznym 2in1 Gel Brush. To najczęściej wybierane narzędzie, które kochają doświadczone stylistki. Najpierw wykonujemy pędzlem ruchy pulsacyjne i podpychamy żel pod skórki - pamiętając o zostawieniu milimetrowej przestrzeni. Produkt wyrównujemy ruchem niteczkowym. Jeśli chcemy lepiej wypoziomować żel, to przed samym utwardzeniem paznokci w lampie odwracamy palec opuszkiem do góry i gotowe!

Jaki jest zatem drugi sposób na wykonanie paznokci żelowych, które będą wyglądać naturalnie? Mniej doświadczone stylistki nie są tak bardzo pewne swoich ruchów, dlatego precyzyjny pędzelek Nail Master Nail Art 007 ułatwi pracę i zminimalizuje ryzyko rozlania produktu na boki i skórki.

Trzecia metoda zaproponowana przez naszą instruktorkę polega na wymianie produktów. Do tej pory Kasia Glińska pracowała na Self Leveling Gel o lepkości 70. Chcesz wydłużyć czas rozkładania żelu?  Wybierz lepkość 110 lub postaw na Builder Clear. To preparaty doskonałe dla osób, które potrzebują więcej czasu, by nadać paznokciom perfekcyjny kształt!

Jeżeli paznokieć wymaga dopracowania, to sięgnij po fioletowy cleaner, wyrównaj powierzchnię delikatnie pilnikiem lub bufferem, usuń pył, paznokieć oczyść ponownie cleanerem i przejdź do ostatniego etapu pracy.

Utwardzanie naturalnej płytki żelem - czym zwieńczyć stylizację?

Paznokcie żelowe utwardzamy w lampie i sprawdzamy, czy ich powierzchnia nie wymaga dopracowania. Jeśli tak - sięgnij po fioletowy cleaner, wyrównaj powierzchnię delikatnie pilnikiem lub bufferem, usuń pył, paznokieć oczyść ponownie cleanerem i przejdź do ostatniego etapu pracy.

Nasza instruktorka sięgnęła po Dry Top bez lepkiej warstwy - to preparat dedykowany twardym produktom, a do nich bez wątpienia zaliczymy żele! Dzięki odpowiedniej ochronie zwiększymy trwałość manicure i zminimalizujemy ryzyko potencjalnych pęknięć na paznokciach. Jeśli lubisz jednak klasyczne, gładkie stylizacje i sięgasz po żele, to właśnie ten top Indigo spisze się na medal!

Pokazaliśmy, że paznokcie żelowe mogą wyglądać naturalnie, pięknie i elegancko! Technika stylizacja to bez wątpienia trudna sztuka - skorzystaj zatem z naszych innych artykułów poradnikowych i szlifuj swój warsztat. Poznaj sposoby uzupełniania paznokci żelowych, a także dowiedz się, jak przedłużyć obgryzione paznokcie - to najczęściej wykonywane usługi w salonach!

Opublikowano:

10.03.2022

Zaktualizowano:

11.06.2024