Regulamin sklepu
Szanowni Państwo,
31 sierpnia 2024 r. wchodzi w życie aktualizacja Regulaminu Sklepu internetowego www.indigo-nails.com wynikająca z potrzeby dostosowania dokumentu do zmian w przepisach prawa oraz wprowadzenia zmian redakcyjnych.
Regulamin obowiązuje od 31 sierpnia 2024 r.
Niniejszy Regulamin serwisu https://www.indigo-nails.com jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz w art. 12 Ustawy o prawach konsumenta.
REGULAMIN
§1. Definicje
- Adres pocztowy - imię i nazwisko lub nazwa instytucji, położenie w miejscowości (w przypadku miejscowości podzielonej na ulice: ulica, numer budynku, numer mieszkania lub lokalu; w przypadku miejscowości niepodzielonej na ulice: nazwa miejscowości i numer nieruchomości), kod pocztowy oraz miejscowość.
-
Adres reklamacyjny:
INDIGO NAILS Sp. z o.o.
ul. Senatorska 14/16
93-192 Łódź
- Cennik dostaw– zestawienie dostępnych rodzajów dostawy i ich kosztów
- Dane kontaktowe: INDIGO NAILS Sp. z o.o. ul. Senatorska 14/16 93-192 Łódź, Polska; e-mail: [email protected], telefon: +48 42 715 80 16
- Dostawa –rodzaj usługi przewozowej wraz z określeniem przewoźnika i kosztu wymieniona w Cenniku dostaw.
- Dowód zakupu - – faktura, rachunek lub paragon wystawione zgodnie z Ustawą o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku z późniejszymi zmianami i innymi stosownymi przepisami prawa.
- Karta produktu - pojedyncza podstrona sklepu zawierająca informacje o pojedynczym produkcie
- Klient - osoba fizyczna posiadająca co najmniej ograniczoną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej a posiadająca zdolność do czynności prawnych, dokonująca u Sprzedającego zakupu związanego bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
- Klient na prawach konsumenta - Klient będący osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), który zawiera Umowę związaną bezpośrednio z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą, gdy jednocześnie z treści Umowy wynika, że nie posiada ona dla niego charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej udostępnionego w CEIDG (w tym w szczególności z numerów PKD).
- Kodeks cywilny - ustawa kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 roku z późniejszymi zmianami.
- Konsument - osoba fizyczna posiadająca co najmniej ograniczoną zdolność do czynności prawnych, dokonująca u Sprzedającego zakupu niezwiązanego bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
- Konto - indywidualne konto Kupującego założone w Sklepie;
- Koszyk –lista produktów sporządzona z oferowanych w sklepie produktów na podstawie wyborów Kupującego.
- Kupujący - zarówno Konsument, Klient, jak i Klient na prawach konsument
- Miejsce wydania - adres pocztowy lub punkt odbioru wskazane w zamówieniu przez Kupującego. Informacje o krajach w których może znajdować się Miejsce wydania podane są na stronie głównej Sklepu, a także podczas składania zamówienia
- Moment wydania rzeczy - moment, w którym Kupujący lub wskazana przez niego do odbioru osoba trzecia obejmie rzecz w posiadanie.
- Płatność – metoda dokonania zapłaty za przedmiot umowy i dostawę.
- Prawo konsumenckie – ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku.
- Produkt – minimalna i niepodzielna ilość rzeczy, która może być przedmiotem zamówienia, a która podana jest w Sklepie
- Przedmiot umowy – produkty i dostawa będące przedmiotem umowy.
- Przedmiot świadczenia – przedmiot umowy.
- Punkt odbioru – miejsce wydania rzeczy nie będące adresem pocztowym, wymienione w zestawieniu udostępnionym przez Sprzedającego w sklepie.
- Rzecz – rzecz ruchoma mogąca być lub będąca przedmiotem umowy.
- Sklep – serwis internetowy dostępny pod adresem www.indigo-nails.com, za pośrednictwem którego Kupujący może złożyć zamówienie.
-
Sprzedający:
INDIGO NAILS spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi przy ul. Senatorskiej 14/16, 93-192 Łódź, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001099337, akta rejestrowe znajdują się w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS, posiadającą NIP: 7292755541 oraz REGON: 528319750, BDO: 000643230, kapitał zakładowy 10.100.000,00 zł, posiadająca status przedsiębiorcy w rozumieniu art. 4 ust. 1 ustawy prawo przedsiębiorców z dnia 6 marca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 646 ze zm.)
KONTO BANKOWE - PLN: 22 1050 1461 1000 0090 3138 1537
IBAN: PL22 1050 1461 1000 0090 3138 1537
SWIFT: INGBPLPW
KONTO BANKOWE PRZELEWY MIĘDZYNARODOWE - EUR: PL 79 1050 1461 1000 0090 3138 1578
KONTO BANKOWE PRZELEWY MIĘDZYNARODOWE - GBP: PL 35 1050 1461 1000 0090 3138 1594
Czy Polityki prywatności (https://www.indigo-nails.com/polityka-prywatnosci-i-polityka-cookies) Administratorem danych Użytkowników jest INDIGO NAILS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi przy ul. Senatorskiej 14/16, 93-192 Łódź, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001099337, akta rejestrowe znajdują się w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: 7292755541 oraz REGON: 528319750, BDO: 000643230, kapitał zakładowy 10.100.000,00 zł
- System – zespół współpracujących ze sobą urządzeń informatycznych i oprogramowania, zapewniający przetwarzanie i przechowywanie, a także wysyłanie i odbieranie danych poprzez sieci telekomunikacyjne za pomocą właściwego dla danego rodzaju sieci urządzenia końcowego, potocznie określany Internetem.
- Termin realizacji – podana na karcie produktu liczba godzin lub dni roboczych.
- Umowa sprzedaży – umowa sprzedaży zawierana pomiędzy Kupującym, a Sprzedającym, zawierana na odległość w rozumieniu Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku
- Użytkownik - osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną, korzystająca w jakikolwiek sposób z ze Sklepu, w tym odwiedzając ogólnodostępne strony Sklepu;
- Zamówienie – oświadczenie woli Kupującego złożone za pośrednictwem sklepu określające jednoznacznie: rodzaj i ilość rzeczy; rodzaj dostawy; rodzaj płatności; miejsce wydania rzeczy, dane Kupującego a zmierzające bezpośrednio do zawarcia umowy pomiędzy Kupującym, a Sprzedającym.
§2. Warunki ogólne
- Niniejszy Regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną
- Niniejszy Regulamin stanowi wypełnienie przez Sprzedającego obowiązku, o którym mowa w art. 12 Ustawy o prawach konsumenta.
- Kupujący mogą uzyskać dostęp do niniejszego Regulaminu w każdym czasie za pośrednictwem odsyłacza zamieszczonego na stronie głównej Sklepu oraz pobrać go i sporządzić jego wydruk.
- Wszelkie terminy liczone są zgodnie z art. 111 Kodeksu cywilnego, czyli termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, a jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
- Sprzedający informuje o znanych mu gwarancjach udzielonych przez osoby trzecie dla Produktów dostępnych w Sklepie.
- Wszelkie uwagi dotyczące działania Sklepu i jego poszczególnych funkcjonalności można składać pisemnie, telefonicznie lub e-mailem na Dane kontaktowe Sprzedającego. Sprzedający w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji, ustosunkuje się do złożonej reklamacji i poinformuje Kupującego o dalszym postępowaniu.
-
Kupujący zobowiązany jest do:
- niedostarczania i nieprzekazywania treści zabronionych przez przepisy prawa, np. treści propagujących przemoc, zniesławiających lub naruszających dobra osobiste i inne prawa osób trzecich,
- korzystania ze Sklepu w sposób nie zakłócający jego funkcjonowania, w szczególności poprzez użycie określonego oprogramowania lub urządzeń,
- niepodejmowania działań takich jak: rozsyłanie lub umieszczanie w ramach sklepu niezamówionej informacji handlowej (spam),
- korzystania ze Sklepu w sposób nieuciążliwy dla innych Kupujących oraz dla Sprzedającego,
- korzystania z wszelkich treści zamieszczonych w ramach Sklepu jedynie w zakresie własnego użytku osobistego,
- korzystania ze Sklepu w sposób zgodny z przepisami obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa, postanowieniami regulaminu, a także z ogólnymi zasadami netykiety
§3. Warunki technczne
-
W celu korzystania ze Sklepu w pełnym zakresie Kupujący musi spełnić następujące warunki
techniczne:
- Posiadanie dostępu do sieci Internet;
- Posiadanie aktualnej przeglądarki internetowej – IE wersja 9 lub nowsza, Firefox wersja 3 lub nowsza, Opera wersja 9 lub nowsza, Chrome wersja 10 lub nowsza, Safari z zainstalowanymi najnowszymi wersjami JAVA i FLASH, na ekranach o rozdzielczości poziomej powyżej 640 px. Używanie oprogramowania firm trzecich mających wpływ na funkcjonowanie i funkcjonalność przeglądarek: Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Safari może mieć wpływ na poprawne wyświetlanie sklepu, dlatego w celu uzyskania pełnej funkcjonalności sklepu, należy je wszystkie wyłączyć
- Posiadanie adresu e-mail – celem założenia Konta w Sklepie;
- Posiadanie aktywnego numeru telefonu -celem założenia Konta w sklepie;
- Sprzedający nie pobiera żadnych opłat za komunikację z nim z wykorzystaniem środków porozumiewania na odległość, a Kupujący poniesie jej koszty w wysokości wynikającej z umowy jaką zawarł z osobą trzecią świadczącą na jego rzecz określoną usługę umożliwiającą porozumiewanie na odległość.
- Sprzedający oświadcza, że wynik wyszukiwania Produktów, uzyskany przy wykorzystaniu wyszukiwarki znajdującej się w Sklepie działa według trafności, co oznacza, że w wyniku wyszukiwania pojawiają są Produkty, których nazwa lub opis zawierają słowo lub słowa (frazę), które osoba korzystająca z wyszukiwarki wpisała w wyszukiwarkę sklepu internetowego lub Produkty, których nazwa lub opis są najbardziej trafne w odniesieniu słowa lub słów (frazy) wpisanej przez osobę korzystającą z wyszukiwarki.
§4. Usługi świadczone drogą elektroniczną
-
Sprzedający umożliwia korzystanie z następujących usług świadczonych drogą elektroniczną za
pomocą Sklepu dla każdego użytkownika:
- przeglądanie treści udostępnionych w Sklepie,
- założenie konta Kupującego w Sklepie;
- składanie zamówień oraz zawieranie Umów sprzedaży za pośrednictwem Sklepu;
- usługę Newsletteru;
- usługę powiadomienia o dostępności Produktu;
-
Sprzedający umożliwia dodatkowo korzystanie z następujących usług świadczonych drogą
elektroniczną za pomocą Sklepu dla użytkownika posiadającego Konto w Sklepie (usługi konta):
- przeglądanie historii zamówień.
§5. Założenie konta w Sklepie
- Do przeglądania treści udostępnionych w Sklepie nie jest wymagane posiadanie konta w Sklepie. Z chwilą wpisania przez Klienta w przeglądarce internetowej adresu strony internetowej Sklepu lub skorzystania z funkcji przekierowania na stronę Sklepu pomiędzy Kupującym, a Sprzedającym dochodzi do zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną. Wraz z wyjściem ze strony Sklepu umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną ulega rozwiązaniu.
- Z chwilą utworzenia konta w Sklepie dochodzi do zawarcia pomiędzy Sprzedającym, a Kupującym umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną dotyczącej założenia konta. Umowa ta zostaje zawarta na czas nieokreślony.
- Założenie konta jest możliwe po zapoznaniu się z treścią niniejszego Regulaminu oraz jego akceptacji.
-
Założenie konta następuje poprzez wykonanie przez Kupującego następujących czynności:
- uzupełnienie formularza rejestracji na stronie Sklepu;
- złożenie oświadczenia o akceptacji treści niniejszego Regulaminu; oraz
- kliknięcie pola „Utwórz konto” lub innego analogicznego.
- Po utworzeniu konta do Kupującego przesłana zostaje wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie adresu poczty elektronicznej podanego podczas rejestracji.
- Sprzedający potwierdza pomyślne zakończenie procesu założenia konta przesyłając Kupującemu e-mail powitalny. W związku z rejestracją dochodzi do założenia w Sklepie indywidualnego konta Klienta.
- Założenie konta w Sklepie jest nieodpłatne (nie wymaga uiszczenia zapłaty pieniężnej)
- Założenie konta zapewnia Kupującemu możliwość korzystania z usług konta.
- Po zarejestrowaniu się w Sklepie Kupujący każdorazowo uzyskuje dostęp do swojego konta po zalogowaniu do Sklepu poprzez podanie swojego adresu e-mail oraz hasła.
- Kupujący może wypowiedzieć zawartą ze Sprzedającym umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną dotyczącą założenia konta bez wskazania przyczyn
- Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną o założenie konta, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu następuje z zachowaniem 14 dniowego okresu wypowiedzenia, który rozpoczyna swój bieg z chwilą doręczenia drugiej stronie oświadczenia w drodze e-mail o wypowiedzeniu tej umowy.
-
Sprzedający zastrzega sobie prawo do usunięcia konta w przypadku gdy pozostaje ono
nieaktywne, a mianowicie:
- W przypadku kont do którego Kupujący się nigdy nie zalogował i którego dane nie są uzupełnione – usunięcie konta nastąpi po upływie 6 miesięcy od daty założenia konta w Sklepie
- W przypadku pozostałych kont – usunięcie konta nastąpi w sytuacji gdy było nieaktywne przez 12 miesięcy (od ostatniego logowania upłynęło 12 miesięcy).
§6. Składanie zamówień
- Zamówienia można składać 24 godziny na dobę.
- Zamówienia mogą być składane zarówno przez Kupujących posiadających konto w Sklepie jak również Kupujących nieposiadających takiego konta
-
W celu złożenia zamówienia Kupujący powinien wykonać co najmniej następujące czynności,
z których część może być wielokrotnie powtarzana:
- dodanie do koszyka Produktu
- wybór rodzaju dostawy – możliwe rodzaje dostawy są wskazywane Kupującemu każdorazowo podczas składania zamówienia.
- wybór rodzaju płatności – możliwe rodzaje płatności są wskazywane Kupującemu każdorazowo podczas składania zamówienia
- wybór miejsca wydania Produktu – możliwe miejsca wydania Produktu (dostawy) są wskazywane Kupującemu każdorazowo podczas składania zamówienia
- złożenie zamówienia poprzez użycie przycisku „Zamawiam z obowiązkiem zapłaty”
- Wszystkie ceny podawane przez Sprzedającego wyrażone są w polskiej walucie i są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Ceny produktów nie zawierają kosztu dostawy, który określony jest w cenniku dostaw.
- Sprzedający w każdym przypadku obniżenia ceny Produktu umieści na Karcie produktu (obok informacji o obniżonej cenie) informację o najniższej cenie Produktu, która obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. W sytuacji, gdy dany Produkt jest oferowany do sprzedaży w okresie krótszym niż 30 dni, obok informacji o obniżonej cenie, Sprzedający umieści na karcie Produktu również informację o najniższej cenie Produktu, która obowiązywała w okresie od dnia oferowania Produktu do sprzedaży do dnia wprowadzenia obniżonej ceny.
- Zawarcie umowy z Konsumentem lub Klientem na prawach konsumenta następuje z chwilą złożenia zamówienia
- Realizacja zamówienia Konsumenta lub Klienta na prawach konsumenta płatnego za pobraniem następuje niezwłocznie, a zamówienia płatnego przelewem lub za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Sprzedającego, co powinno nastąpić w terminie 5 dni od złożenia zamówienia, chyba że Konsument nie był w stanie spełnić świadczenia z nie swojej winy i poinformował o tym Sprzedającego.
- Zawarcie umowy z Klientem następuje z chwilą przyjęcia zamówienia przez Sprzedającego, o czym informuje on Klienta w terminie do 48 godzin od złożenia zamówienia.
- Realizacja zamówienia Klienta płatnego za pobraniem następuje niezwłocznie po zawarciu umowy, a zamówienia płatnego przelewem lub za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych po zawarciu umowy i zaksięgowaniu wpłaty Klienta na koncie Sprzedającego.
- Realizacja zamówienia Klienta może być uzależniona od dokonania wpłaty całości lub części wartości zamówienia lub uzyskania limitu kredytu kupieckiego co najmniej o wartości zamówienia lub zgody Sprzedającego na wysłanie zamówienia za pobraniem (płatnego przy odbiorze).
- Wysyłka Produktu następuje w terminie określonym w karcie produktu, a dla zamówień złożonych z wielu Produktów w najdłuższym terminie z określonych w kartach produktu. Bieg terminu rozpoczyna się z chwilą realizacji zamówienia.
- Zakupiony Produkt wraz z wybranym przez Kupującego dokumentem sprzedaży wysyłany jest wybranym przez Kupującego rodzajem dostawy do wskazanego przez Kupującego w zamówieniu miejsca wydania.
-
Potwierdzenie, udostępnienie, utrwalenie, zabezpieczenie wszelkich istotnych
postanowień umowy w celu uzyskania dostępu do tych informacji w przyszłości następuje
w postaci:
- potwierdzenia zamówienia poprzez wysłanie na wskazany adres e-mail: zamówienia, faktury pro forma, informacji o prawie odstąpienia od umowy, niniejszego regulaminu w wersji pdf, wzoru formularza odstąpienia od umowy w wersji pdf, linków do samodzielnego pobrania regulaminu i wzorca odstąpienia od umowy;
- dołączenia do zrealizowanego zamówienia, wysłanego do wskazanego miejsca wydania wydrukowanych: dowodu zakupu, informacji o prawie odstąpienia od umowy, niniejszego regulaminu, wzoru formularza odstąpienia od umowy.
- Kupujący zostanie obciążony kosztami zwrotu przesyłki do Sprzedającego w przypadku gdy mimo jej wysyłki do Kupującego w ramach wykonania Umowy sprzedaży nie została ona przez Kupującego odebrana. Poniesienie przez Kupującego kosztów zwrotu przesyłki do Sprzedającego dotyczy wyłącznie wysyłek zagranicznych.
§7. Prawo do odstąpienia od umowy
- Konsumentowi oraz Klientowi na prawach konsumenta, przysługuje na podstawie art. 27 Prawa konsumenckiego prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni, bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 Prawa konsumenckiego. Postanowienia ust. 2-13 poniżej dotyczące Konsumenta stosuje się wprost do Klienta na prawach konsumenta.
-
Bieg terminu do odstąpienia od umowy, o którym mowa w ust. 1 powyżej, rozpoczyna się dla:
- Umowy, w wykonaniu której Sprzedający wydaje Produkt, będąc zobowiązany do przeniesienia jego własności – od objęcia Produktu w posiadanie przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik
- Umowy, która obejmuje wiele Produktów dostarczanych osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniego Produktu, partii lub części;
- Umowy, która polega na regularnym dostarczaniu Produktów przez czas oznaczony – od objęcia w posiadanie pierwszego z Produktów;
- Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Konsument może złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do Prawa konsumenckiego, na formularzu dostępnym pod adresem sprawdzonysklep.pl/formularz-zwrotu lub w innej formie wyrażającej jednoznacznie wolę odstąpienia od umowy
- Sprzedający niezwłocznie potwierdzi Konsumentowi na adres e-mail (podany przy zawieraniu Umowy sprzedaży lub inny jeżeli został podany w złożonym oświadczeniu) otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy sprzedaży
- W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedaży, Umowa sprzedaży jest uważana za niezawartą.
- Konsument ma obowiązek zwrócić Produktu Sprzedającemu niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od Umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Produktu przed jego upływem.
- Konsument odsyła Produkty będące przedmiotem Umowy sprzedaży, od której odstąpił na własny koszt i ryzyko
- Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będącej przedmiotem Umowy sprzedaży będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.
- Sprzedający niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy złożonego przez Konsumenta zwróci Konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia Produktu, a jeżeli Konsument wybrał sposób dostawy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego, Sprzedający nie zwróci Konsumentowi dodatkowych kosztów
- Sprzedający dokonuje zwrotu zapłaty przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób płatności, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
- Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem zapłaty otrzymanej od Konsumenta do chwili otrzymania Produktu z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
-
Konsumentowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy:
- w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedający nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
- w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami
§8. Rękojmia – Reklamacja Klienta
Sprzedający na podstawie art. 558 § 1 zdanie drugie Kodeksu cywilnego całkowicie wyłącza odpowiedzialność wobec Klientów, z tytułu wad fizycznych i prawnych (rękojmia) w dopuszczalnym przez prawa zakresie
§9. Niezgodność z umową - Reklamacja Konsumenta oraz Klienta na prawach Konsumenta
- Sprzedający jest zobowiązany i zobowiązuje się świadczyć usługi i dostarczać Produkty wolne od wad.
-
Produkt jest zgodny z umową, jeżeli zgodne z umową pozostają w szczególności jego:
- opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność i funkcjonalność.
- przydatność do szczególnego celu, do którego jest potrzebny konsumentowi, o którym konsument powiadomił przedsiębiorcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który przedsiębiorca zaakceptował.
-
Ponadto Produkt, aby został uznany za zgodny z umową, musi:
- nadawać się do celów, do których zazwyczaj używa się towaru tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk;
-
występować w takiej ilości i mieć takie cechy, w tym trwałość i bezpieczeństwo, jakie są
typowe dla towaru tego rodzaju i których konsument może rozsądnie oczekiwać, biorąc pod
uwagę charakter towaru oraz publiczne zapewnienie złożone przez przedsiębiorcę, jego
poprzedników prawnych lub osoby działające w ich imieniu, w szczególności w reklamie lub
na etykiecie, chyba że przedsiębiorca wykaże, że:
- nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie, nie mógł o nim wiedzieć
- przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób,
- publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję konsumenta o zawarciu umowy;
- być dostarczany z opakowaniem, akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia konsument może rozsądnie oczekiwać;
- być takiej samej jakości jak próbka lub wzór, które przedsiębiorca udostępnił konsumentowi przed zawarciem umowy, i odpowiadać opisowi takiej próbki lub takiego wzoru
- Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za brak zgodności rzeczy z umową w zakresie, o którym mowa w niniejszym paragrafie, jeżeli Konsument lub Klient na prawach Konsumenta, najpóźniej w chwili zawarcia umowy, został wyraźnie poinformowany, że konkretna cecha rzeczy odbiega od wymogów zgodności z umową określonych w § 9 ust. 2 i 3 oraz wyraźnie i odrębnie zaakceptował brak konkretnej cechy rzeczy.
- Sprzedający ponosi odpowiedzialność za brak zgodności rzeczy z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od chwili dostarczenia.
- Jeżeli Produkt jest niezgodny z umową, Konsument lub Klient na prawach konsumenta może żądać jego naprawy lub wymiany.
- Sprzedający może dokonać wymiany, gdy Konsument lub Klient na prawach konsumenta żąda naprawy, lub Sprzedający może dokonać naprawy, gdy Konsument lub Klient na prawach konsumenta żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności Produktu z umową w sposób wybrany przez Konsumenta lub Klienta na prawach konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Sprzedającego. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla Sprzedającego, może on odmówić doprowadzenia Produktu do zgodności z umową.
- Przy ocenie nadmierności kosztów dla Sprzedającego uwzględnia się wszelkie okoliczności danej sprawy, w szczególności znaczenie braku zgodności Produktu z umową, wartość rzeczy zgodnej z umową oraz nadmierne niedogodności dla Konsumenta lub Klienta na prawach konsumenta powstałe wskutek zmiany sposobu doprowadzenia rzeczy do zgodności z umową.
- Sprzedający dokonuje naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie od chwili, w której Sprzedający został poinformowany przez Konsumenta lub Klienta na prawach konsumenta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta lub Klienta na prawach konsumenta, uwzględniając specyfikę rzeczy oraz cel, w jakim Konsument lub Klient na prawach konsumenta go nabył.
- Konsument lub Klient na prawach konsumenta doręcza Sprzedającemu rzecz podlegająca naprawie lub wymianie na adres reklamacyjny.
-
Jeżeli Produkt jest niezgodny z umową Konsument lub Klient na prawach
konsumenta z uprawnieniami Konsumenta może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo
odstąpieniu od umowy, gdy:
- Sprzedający odmówił doprowadzenia rzecz do zgodności z umową na zasadach ustalonych powyżej
- Sprzedający nie doprowadził rzecz do zgodności z umową, na zasadach określonych powyżej
- brak zgodności rzeczy z umową występuje nadal, mimo że Sprzedający próbował doprowadzić rzecz do zgodności z umową
- brak zgodności rzecz z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania ze środków ochrony określonych powyżej;
- z oświadczenia Sprzedającego lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on rzeczy do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta lub Klienta na prawach konsumenta.
- Obniżona cena musi pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość rzeczy niezgodnej z Umową pozostaje do wartości rzeczy zgodnej z umową.
- Sprzedający jest obowiązany udzielić odpowiedzi na reklamację Konsumenta lub Klienta na prawach konsumenta w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania
- Konsument lub Klient na prawach konsumenta nie może odstąpić od umowy, jeżeli brak zgodności rzeczy z umową jest nieistotny
- Jeżeli brak zgodności z umową dotyczy jedynie niektórych rzeczy dostarczonych na podstawie umowy Konsument lub Klient na prawach konsumenta może odstąpić od umowy jedynie w odniesieniu do tych rzeczy.
- W razie odstąpienia od umowy Konsument lub Klient na prawach konsumenta niezwłocznie zwraca rzecz Sprzedającego. Sprzedający zwraca Konsumentowi lub Klientowi na prawach konsumenta cenę niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania Produktu
- Sprzedający dokonuje zwrotu ceny przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument lub Klienta na prawach Konsumenta.
§10. Newsletter
- Każdy zainteresowany ma możliwość subskrypcji Newslettera (biuletynu informacyjnego) Sklepu.
- Zainteresowany będzie otrzymywał Newsletter drogą elektroniczną na podany przez siebie adres e-mail, jeżeli dobrowolnie zapisze się do Newsletteru podają w wymaganym polu adres e-mail i klikając na przycisk
- Klient może w dowolnym momencie zrezygnować z subskrypcji Newslettera kontaktując się ze Sprzedającym.
§11. Powiadomienie o dostępności Produktu
- W przypadku niektórych Produktów oznaczonych jako „Produkt niedostępny”, Sklep świadczy klientom usługę polegającą na możliwości otrzymania powiadomienia na adres e-mail w przypadku ich ponownej dostępności.
- Udostępnienie usługi „POWIADOM O DOSTEPNOŚCI” dla danego produktu przez Sprzedającego nie stanowi gwarancji jego powrotu do oferty Sklepu.
- Aktywacja usługi polega na podaniu swojego adresu e-mail na karcie produktu z dostępną usługą, potwierdzenia zapoznania się i akceptacji niniejszego regulaminu oraz kliknięciu przycisku „POWIADOM MNIE O DOSTĘPNOŚCI" lub innego równoznacznego.
- Z chwilą kliknięcia przycisku „POWIADOM MNIE O DOSTĘPNOŚCI” dochodzi do zawarcia pomiędzy Sprzedającym, a Kupującym umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną. Umowa jest zawarta na czas określony w ust. 5.
- Usługa jest aktywna do czasu przesłania pierwszego powiadomienia, nie dłużej jednak niż przez 2 lata od daty złożenia prośby o wysyłkę powiadomienia o dostępności Produktu.
- E-mail z powiadomieniem o dostępności Produktu zostanie wysłany na podany adres jednokrotnie, najpóźniej w terminie 1 dni od ponownej dostępności Produktu.
- Aktywacja usługi nie stanowi rezerwacji Produktu, prawa pierwszeństwa nabycia Produktu, ani w żaden inny sposób nie gwarantuje możliwości jego nabycia w przyszłości na jakichkolwiek warunkach
- Aktywacja usługi wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych przez Sprzedającego w zakresie adresu e-mail oraz oczekiwanego Produktu, wyłącznie dla celów realizacji niniejszej usługi i przekazania informacji o dostępności oczekiwanego Produktu.
- Dezaktywacja usługi jest możliwa w każdym czasie przez kontakt ze Sprzedającym.
§12. Polityka prywatności oraz bezpieczeństwo danych osobowych
- Administratorem danych osobowych Kupujących sklepu jest Sprzedający.
- Udostępnienie usługi „POWIADOM O DOSTEPNOŚCI” dla danego produktu przez Sprzedającego nie stanowi gwarancji jego powrotu do oferty Sklepu.
- Sprzedający zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
- Z chwilą kliknięcia przycisku „POWIADOM MNIE O DOSTĘPNOŚCI” dochodzi do zawarcia pomiędzy Sprzedającym, a Kupującym umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną. Umowa jest zawarta na czas określony w ust. 5.
- Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w ramach Sklepu zostały opisane w Polityce prywatności.
§13. Możliwość polubownego rozwiązania sporu
- Konsument może w razie zainteresowania skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Spory dotyczące zakupów internetowych można rozwiązać w drodze postępowania mediacyjnego przed Wojewódzkimi Inspektoratami Inspekcji Handlowej lub procesu przed sądem polubownym przy Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej. Konsument może również skorzystać z innych metod pozasądowego rozwiązywania sporów i np. złożyć swoją skargę za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/
- W przypadku braku zainteresowania ze strony Konsumenta możliwością skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania sporów, rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Sprzedającym, a Konsumentem, zostanie poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami właściwych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego
- Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Sprzedającym, a Klientem oraz Klientem na prawach konsumenta zostanie poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Sprzedającego.
§14. Postanowienia końcowe
- O zmianach regulaminu i ich zakresie zarejestrowani Kupujący będą̨ powiadomieni drogą elektroniczną (na wskazany przy rejestracji lub w zamówieniu e-mail). Powiadomienie zostanie wysłane co najmniej na 7 dni przed wejściem w życie nowego regulaminu. Zmiany wprowadzane będą w celu dostosowania regulaminu do obowiązującego stanu prawnego. W przypadku braku akceptacji zmian regulaminu Kupujący ma prawo wypowiedzieć umowę o świadczenie usług drogą elektronicznych i usunąć konto.
- Aktualna wersja regulaminu jest zawsze dostępna dla Kupującego w zakładce Regulamin. W trakcie realizacji zamówienia oraz w całym okresie opieki posprzedażowej Kupującego obowiązuje regulamin zaakceptowany przez niego przy składaniu zamówienia. Za wyjątkiem sytuacji, kiedy Konsument uzna go za mniej korzystny od aktualnego i poinformuje Sprzedającego o wyborze aktualnego jako obowiązującego.
- Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Kupującego. Nie może być również w ten sposób interpretowane, gdyż w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem Sprzedający deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego przepisu regulaminu.
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie obowiązujące przepisy prawne.