Lakiery klasyczne

Lakiery klasyczne

Produktów:
11
Sortowanie:
Domyślnie
Nowość
Goodbye Winter Lakier Proteinowy

Goodbye Winter Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml
Nowość
Pif Paf Lakier Proteinowy

Pif Paf Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml
Nowość
Ugly Betty Lakier Proteinowy

Ugly Betty Lakier Proteinowy

16 PLN 10 m
Nowość
Mimosa Lakier Proteinowy

Mimosa Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml
Nowość
Think Spring Lakier Proteinowy

Think Spring Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml

Mr. White Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml
Nowość
Protein Base&Top 2 in 1

Protein Base&Top 2 in 1

16 PLN 10 ml

Guilty! Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml

Partner in Crime Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml

Alexandria Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml

Mr. Black Lakier Proteinowy

16 PLN 10 ml
1 z 3
Następna
strona
Produktów:
11

Lakiery klasyczne w ofercie Indigo Nails

Czym jest lakier klasyczny?

Lakiery klasyczne można używać zarówno do malowania paznokci dłoni, jak i stóp. Wiadomo, że hybryda charakteryzuje się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jednakże w niektórych przypadkach tradycyjne produkty również mają swoją rację bytu. Najważniejsze, aby były najwyższej jakości, tak jak lakiery klasyczne Indigo Nails!

Krótka historia lakieru do paznokci

Mogłoby się wydawać, że zdobienie paznokci najróżniejszymi kolorami to stosunkowo młody trend. Nic bardziej mylnego! Według badaczy historycznych stosowano go już 3000 lat p.n.e. za czasów dynastii Ming panującej ówcześnie w starożytnych Chinach. Zadbane, pomalowane i długie paznokcie stanowiły wtedy symbol wysokiej pozycji społecznej i elitarnego luksusu.

Zdobienie paznokci było również bardzo popularne w Egipcie, gdzie za lakier służyła, stosowana po dziś dzień, henna. Można przypuszczać, że niesłabnąca popularność czerwonobrunatnego koloru ma swe korzenie właśnie w kraju leżącym nad Deltą Nilu, gdyż w starożytności symbolizował on wysoki status społeczny oraz silną władzę.

Trzeba jednak zaznaczyć, że pierwszy lakier z prawdziwego zdarzenia powstał w Indiach, nazywał się „shelaka” i głównie składał się ze smołowej gumy pozyskiwanej z wydzielin owadów. Nie można zatem tutaj podnieść jakichkolwiek zarzutów o nienaturalny skład, jednakże chyba dobrze, że obecnie mamy nieco inne standardy…

Współczesną historię lakieru datuje się na początki XX wieku. Początkowo jednak były to jedynie produkty bezbarwne, których głównym zadaniem było zastąpienie żmudnego zabiegu polerowania. Pierwszy kolorowy lakier (oczywiście z czerwonym pigmentem!) został zaprezentowany dopiero w 1933 roku przez Charliego Revlona, który w kolejnych latach zrewolucjonizował branże kosmetyczną, wprowadzając modę na malowanie paznokci i ust tym samym odcieniem (trend ten był wiodący przez wiele dekad).

Kolejną wielką rewolucją w dziejach lakierów było opatentowanie francuskiego manicure’u w 1969 przez firmę Orly. Uniwersalność frencha sprawiła, że jego popularność mimo upływu 50 lat w ogóle nie słabnie!

Trwałe i dobre lakiery klasyczne do paznokci – kiedy stosować?

Tradycyjne lakiery skierowane są przede wszystkim do klientek, które preferują delikatniejszy efekt lub lubią eksperymentować z różnymi kolorami, często je zmieniając.

Warto pamiętać, że podczas stosowania tradycyjnych lakierów należy zastosować odpowiedni top i bazę, a w celu przedłużenia trwałości zdobienia użyć także produktów pomocniczych.

Najważniejsze cechy klasycznych lakierów do paznokci od Indigo Nails

Marka Indigo Nails od wielu lat stanowi symbol jakości i najwyższych standardów bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku klasycznych lakierów do paznokci, których najważniejszymi cechami są:

  • zachwycająca paleta kolorystyczna,
  • brak smug i prześwitów,
  • genialny pędzelek z miękkim włosiem specjalnie dopasowany pod konsystencję lakieru.

Cenisz sobie tradycję? Szukasz produktu, który będzie całkowicie bezpieczny oraz ponadprzeciętnie trwały? Jeśli tak, koniecznie wybierz klasyczny lakier do paznokci z logiem Indigo Nails, a na pewno się nie zawiedziesz!

Pytania i odpowiedzi

Read the FAQ