Kwadratowe paznokcie - 10 błędów, które zepsują ten kształt

Kwadratowe paznokcie coraz częściej wybierane są przez nasze klientki. Nie można się temu dziwić - w końcu ten kształt przeszedł na przestrzeni lat niemałą rewolucję! Dziś - jeśli tylko został poprawnie wykonany - stał się synonimem elegancji i prostoty. Dowiedz się, jak zrobić kwadratowe paznokcie i wystrzegaj się błędów!

W naszym najnowszym filmie gościmy Katarzynę Glińską, która tłumaczy krok po kroku, o czym musisz pamiętać, gdy stawiasz na przedłużanie żelowe. Pod lupę bierzemy również 10 najczęstszych błędów, które mogą zdarzyć się każdej - nie tylko początkującej - stylistce. Poznaj naszą receptę na piękne i w pełni poprawnie wykonane mani - od teraz kwadratowy kształt paznokci nie powinien być dla Ciebie problematyczny. Zapraszamy do oglądania!

Modne paznokcie kwadratowe - produkty niezbędne do ich wykonania

Jeśli chodzą za Tobą klasyczne kwadratowe paznokcie utrzymane w kolorystyce nude, wcale nie potrzebujesz zbyt wielu produktów! Wystarczy dobry żel, kilka preparatów pomocniczych i narzędzia, które powinny tworzyć podstawowe wyposażenie każdego salonu.

Zobacz, z jakich produktów korzystała Katarzyna Glińska. Co było jej potrzebne do wykonania paznokci kwadratowych? Sprawdź!

Czas wziąć się do pracy! Nim nadamy paznokciom kwadratowy kształt, najpierw opracujemy skórki i odpowiednio przygotujemy płytkę tak, by zwiększyć przyczepność poszczególnych produktów.

Kwadratowe paznokcie - tych błędów nie popełniaj!

Jak zrobić kwadratowe paznokcie i cieszyć się perfekcyjną stylizacją? Szlifuj warsztat i zacznij od analizy potencjalnych trudności, które możesz napotkać właściwie na każdym etapie pracy. Nasza instruktorka zbudowała dwa kształty - jeden idealny oraz drugi celowo pozostawiający trochę do życzenia. Porównaj każdy z nich!

Od czego zacząć, gdy budujesz paznokcie? Kwadrat i każdy inny kształt będzie poprawnie wykonany wtedy, gdy odpowiednio podłożysz formę. Okazuje się, że tutaj możesz pomylić się co najmniej cztery razy! Z naszego VLOGA dowiesz się zatem:

  • pod jakim kątem dobrze podłożyć formę?
  • Dlaczego forma nie powinna skierowana być zbyt mocno do góry?
  • Czemu perfekcyjnie sklejone nóżki formy są tak ważne?
  • Dlaczego formy nie należy zaklejać całkowicie?

W końcu przychodzi czas na budowę szkieletu paznokcia. Początkującym stylistkom wcale nie będzie łatwo, ale wszystkiego można się nauczyć!

Zły fundament, zbyt gruby szkielet i nieprawidłowo zbudowany łuk górny to trzy najczęstsze wpadki, jakie mogą się zdarzyć, gdy zabierasz się za paznokcie żelowe. Kwadratowe kształty wymagają wręcz matematycznej precyzji - tylko odpowiednie ćwiczenia pomogą Ci w wypracowaniu doskonałej techniki.

Masz już perfekcyjny szkielet? Weźmy się za stworzenie tunelu. Jeśli niepoprawnie zaciśniesz okolicę stresu, cała Twoja praca pójdzie na marne. Zobacz, z jakich zaciskarek korzysta Kasia Glińska i dokładnie odtwórz technikę jej pracy - dzięki temu unikniesz kolejnej - już ósmej - wpadki!

Dwa ostatnie błędy dotyczą piłowania łuku górnego oraz krawędzi. Ważne jest to, pod jakim kątem trzymasz pilnik - nie zaniedbuj tego etapu. Czasami jeden niewłaściwy ruch może zniweczyć całą pracę, a to przecież teraz nadajesz swoim kwadratowym paznokciom ostateczny kształt.

Kwadratowy kształt paznokci - ćwicz razem z Indigo

Wiemy, że droga do mistrzowskiego operowania pilnikami, frezami i pędzlami nie zawsze jest usłana różami, dlatego każdy nasz VLOG tworzymy z myślą o Tobie. Stylizacje wykonywane krok po kroku, analiza błędów i - co najważniejsze - pokazywanie poprawnych technik to potężne kompendium wiedzy, z którego możesz korzystać w dowolnej chwili!

Ćwiczenie sprawi, że kwadratowe paznokcie przestaną być wyzwaniem. My w Indigo chcemy Ci w tym pomóc - oferujemy produkty najlepszej jakości, profesjonalne szkolenia oraz dajemy dostęp do darmowej wiedzy, bo wiemy, że początki czasami są naprawdę wymagające! Sprawdź również nasze wcześniejsze tutoriale i filmy, w którym analizujemy inne błędy. Dowiedz się, jak poprawnie uzupełnić paznokcie żelowe oraz przekonaj się, co może zepsuć kultowy kształt Ballerina. Życzymy udanych seansów!

Opublikowano:

03.03.2022

Zaktualizowano:

06.11.2023