7.5.2020
[VIDEO] Wężowe paznokcie KROK PO KROKU
Technika stylizacji
Zdobienia paznokci

[VIDEO] Wężowe paznokcie KROK PO KROKU

by Indigo Nails
5 min. czytania

Jak wykonać perfekcyjne wężowe zdobienie na paznokciach? Zobacz kolejny odcinek na naszym youtubowym kanale, skorzystaj z mistrzowskich wskazówek Pauliny Walaszczyk i stwórz idealną skórę węża z produktami Indigo.

Skóra węża na paznokciach

Wężowa skóra to ponadczasowe zdobienie, które nieustanie podbija serca miłośniczek zwierzęcych printów – i nie tylko. W najnowszym odcinku na kanale INDIGO NAILS POLSKA mistrzyni stylizacji paznokci i wieloletnia Instruktorka Indigo prezentuje, jak wykonać je krok po kroku i sprawić, by paznokcie możliwie wiernie oddawały naturalną strukturę skóry węża.

Potrzebne produkty:

Wężowe paznokcie

Snake Nails – jak stworzyć idealne wężowe zdobienie na paznokciach?

 1. Wszystkie paznokcie malujemy lakierem hybrydowym See U Later, Alligator.
 2. Nakładając drugą warstwę, cieniutkim pędzelkiem 004 dokładamy kolor pod skórki i utwardzamy każdy palec z osobna.
 3. Nakładamy Aqua Gel na szkiełko, a na paznokieć transparentny lakier hybrydowy Glass w turkusowym odcieniu Barbados.
 4. Tworzymy główny zarys skóry węża. Przy pomocy sondy aplikujemy Aqua Gel na mokrą warstwę koloru Barbados. Bardzo szybkim ruchem nakładamy 4 główne krople na środek paznokcia.
 5. Dodajemy mniejsze krople, układając je względem już istniejących kropel w taki sposób, aby powstała przestrzeń w kształcie rąbów.
 6. Wypełniamy boki paznokcia jeszcze mniejszymi kropeczkami i wkładamy rękę do lampy. Przymrażamy zdobienie przez 10 sekund.
 7. Przechodzimy do zdobienia na palcu serdecznym. Nabieramy pędzelkiem kolor Barbados i rozciągamy go po skosie, w lewej górnej części paznokcia. Nakładamy cieniutką warstwę produktu, by krople z Aqua Gel nie rozpływały się na jego powierzchni.
 8. Nakładamy sondą główną kroplę i rozpoczynamy tworzenie zarysu rombów, dodając do niej mniejsze kropelki. Wkładamy rękę do lampy na 10 sekund.
 9. Na małym palcu powierzchnia skóry węża będzie jeszcze mniejsza. Podobnie, jak w przypadku palca serdecznego, lakierem Barbados malujemy skośny trójkąt w okolicy skórek. Sięgamy po Aqua Gel i tworzymy malutkie kropeczki, wypełniając cały obszar koloru. Przymrażamy zdobienie przez 10 sekund.
 10. Na palcu wskazującym kolorem Barbados malujemy skos, skierowany w przeciwną stronę, niż na palcu serdecznym. Brzeg kolorowych trójkątów powinien być nieregularny, by jak najbardziej przypominał naturalną skórę węża.
 11. Nakładamy 2 główne krople Aqua Gel i mniejszymi kroplami zaznaczamy wzór rombu. Najmniejsze kropelki powinny wypełnić pozostałą przestrzeń zdobienia.
 12. Wkładamy całą rękę do lampy na 30 sekund, aby utwardzić zdobienie.
 13. Na kciuku, podobnie, jak w przypadku małego palca, w okolicy skórek malujemy skośny trójkąt w odcieniu Barbados.
 14. Nakładamy kilka kropelek Aqua Gel i utwardzamy przez 30 sekund.
 15. Środkowy paznokieć pokrywamy w całości topem Super Matte i wkładamy rękę do lampy.
 16. Nakładamy błysk i mat na pozostałe paznokcie – błysk na kolor, a mat na skórę węża. Aby zrobić to precyzyjnie, na szkiełko wykładamy Super Matte, moczymy w nim pędzel 004 i pokrywamy powierzchnię wężowej skóry. Utwardzamy 4 palce i przechodzimy do wykończenia kciuka. Zazwyczaj wkładamy go do lampy osobno ze względu na to, że jest przeciwstawny i trudno jest utrzymać go w poziomej pozycji wraz z pozostałymi palcami.
 17. Na granicy koloru i zdobienia nakładamy cienką warstwę topu Tip Top pędzelkiem 004. Resztę koloru pokrywamy, korzystając z pędzelka z butelki. Każdy paznokieć przymrażamy osobno przez 10 sekund, a następnie wszystkie 4 przez 30 sekund.
 18. Na kciuku obrysowujemy kontur zdobienia (również przy skórkach), a następnie pozostałą powierzchnię przesmarowujemy Tip Topem i wkładamy do lampy na 30 sekund.
 19. Nabieramy Tip Top za pomocą sondy i układamy krople dokładnie w tych samych miejscach, gdzie wcześniej nakładaliśmy je produktem Aqua Gel, by uwypuklić istniejący już kształt. Zaczynamy od głównych, środkowych kropli, stopniowo przechodząc do najmniejszych kropelek.

Uwaga! Podczas miejscowej aplikacji Tip Top staramy się pracować możliwie sprawnie. Im szybciej, tym lepiej.

Każdy palec przymrażamy osobno przez 10 sekund, a gdy wszystkie są gotowe utwardzamy całość przez 30 sekund.

 1. Krople na kciuku nakładamy analogicznie do tych na małym palcu i utwardzamy przez 30 sekund.
 2. Sekret idealnej skóry węża to dodatkowe uwypuklenie zdobienia. Na duże i średnie krople aplikujemy kolejną warstwę topu, omijając te najdrobniejsze. Na kciuku i małym palcu nakładamy kilka pojedynczych kropelek. Utwardzamy przez 30 sekund.
 3. Finalny etap zdobienia to podkreślenie struktury węża czarnym kolorem.
  Na paletkę nakładamy czarny Mousse Gel So Black i moczymy w nim pędzelek 004. Na bokach zdobienia aplikujemy nieregularne plamki, tak by całość jak najbardziej przypominała naturalne ubarwienie skóry węża. Czarny kolor nakładamy wzdłuż boków, omijając wzór utworzony z rąbów. By mieć większą kontrolę nad kierunkiem wzoru, zaczynamy od dużych kropek, a dopiero potem uzupełniamy je mniejszymi.

Na małym palcu nakładamy malutkie kropeczki i jest ich zdecydowanie mniej. Każdy paznokieć przymrażamy osobno, a gdy wzór jest gotowy na 4 palcach, utwardzamy całość przez 60 sekund. Ten element zdobienia możecie wykonać również żelem Arte Brillante w odcieniu Black Poison .

 1. Kciuka wykańczamy i utwardzamy osobno.

Wężowe zdobienie możesz wykonać również w innych wersjach kolorystycznych. Skorzystaj z naszych propozycji i znajdź idealny zestaw barw dla siebie:

 • Popstar + transparentny odcień WOW
 • Hedonista + transparentny odcień Eureka
 • Pan Ananas + transparentny odcień Hokus Pokus
 • Pan Ananas + transparentny odcień Barbados
Wężowe paznokcie
Tagi
[VIDEO] Szybkie zdobienia dla spóźnionych klientek – błyszczące paznokcie KROK PO KROKU

[VIDEO] Szybkie zdobienia dla spóźnionych klientek – błyszczące paznokcie KROK PO KROKU

Jak stworzyć modny pedicure? Poznajcie Pedicure Base

Jak stworzyć modny pedicure? Poznajcie Pedicure Base