Tajemnice trwałego manicure: Dlaczego hybrydy odchodzą od paznokcia?

Sprawdź jak sprawić, by lakier hybrydowy nie zaczął odpadać po utwardzeniu. Dowiedz się więcej o hybrydzie z Indigo Nails - trwałość bez odpryskiwania.

Jedną z wielu zalet manicure hybrydowego jest oczywiście jego trwałość. Stylizacja hybrydowa trzyma się na paznokciach nawet trzy tygodnie! Jest to świetna alternatywa dla kobiet, którym niekoniecznie wystarcza manicure lakierami klasycznymi. Jednak należy spełnić kilka podstawowych zasad, dzięki którym trwałość wykonanych paznokci zostanie znacznie wydłużona. 

Czemu hybryda odchodzi od paznokcia? Zacznij od podstaw, by cieszyć się trwałością.

  1. Naturalną płytkę opracowujemy pilnikiem 100/180 wybierając stronę 180 i pracując pod kątem 90 stopni. Poruszamy się ruchem od lewej do prawej strony. Przy naturalnej płytce możemy dodatkowo delikatnie zaokrąglić rogi paznokcia po obu jego stronach. 

    Długie paznokcie zdecydowanie szybciej skrócić frezem ale! To możliwe jedynie do opuszka - dalej pracujemy już tylko pilnikiem. W przeciwnym razie klientka może odczuwać pieczenie i dyskomfort. 

  2. Obroty: 15 000, frez: Karbid nr. 1 - zaczynamy pracę frezarką. Środkową częścią frezu skracamy paznokcie, kierując się z lewej do prawej strony, pod kątem 90 stopni. 
  3. Wracając do pilnika 100/180, skracamy paznokcie do pożądanej długości, delikatnie zaokrąglając rogi.

Pamiętaj o odwróceniu dłoni klientki, aby sprawdzić prawidłową symetrię. Naturalny paznokieć powinien biec równolegle względem osi palca i względem naturalnych krawędzi paznokcia. 

Gdy etap wstępnego opracowania płytki jest już za nami, czas na omówienie podstawowych błędów, które powodują, że hybryda odchodzi od paznokcia.

Poznaj możliwe przyczyny - dlaczego hybryda odchodzi od paznokcia? Błędy przy wykonywaniu manicure

  1. Pozostawienie zanieczyszczeń na płytce paznokci
    Jeśli nie usuniemy nadprogramowego materiału, hybryda może się zapowietrzyć i odchodzić od wolnego brzegu paznokcia.
  2. Nieprawidłowe opracowanie i przygotowanie płytki
    Przed nałożeniem kolejnych produktów (lakieru hybrydowego), materiał obecny na płytce powinien być dokładnie usunięty. Stary materiał spowoduje, że powietrze dostanie się między stylizację - dlatego powinnyśmy usunąć go w całości. Opracowując płytkę, staramy się pracować w jednym miejscu maksymalnie dwukrotnie matując płytkę w tym samym miejscu.
  3. Pozostawienie nabłonków na płytce paznokcia.

    Frezem nr. 9 na obrotach 15 000, dokładnie usuwamy nabłonki i podnosimy obrąbek naskórkowy. Pracujemy od lewej do prawej strony. Frez trzymamy płasko do powierzchni płytki. Następnie frezem Cuticle nr. 1 pogłębiamy kieszonkę pod wałem okołopaznokciowym - od środka do prawej strony. Pracujemy na ⅓ długości freza, a brzuszkiem wygładzamy zakończenie wałów okołopaznokciowych. Po zmianie obrotów, wykonujemy analogiczną czynność zmieniając kierunek i stronę paznokcia. Następnie dedykowanymi nożyczkami wycinamy naskórek zaczynając od lewej strony, zachowując kąt 90 stopni. Używamy samego końca nożyczek i spokojnym ruchem usuwamy milimetr po milimetrze. Hybryda nie będzie trwała, jeśli nie przeznaczysz wystarczającej pracy na oczyszczenie płytki.

  4. Nieprawidłowo dobrany cleaner do etapu stylizacji i płytki paznokcia
    Jeśli na tym etapie stylizacji sięgniemy po cleaner z oliwką czy masłem shea (Cleaner Shea Super Shine przeznaczony na sam koniec pracy)-hybryda nie utrzyma się na paznokciu. Co więcej, jeżeli wybierzemy cleaner, który nie był dokręcony lub długo stał otwarty, to znaczy, że jego właściwości znacznie się zmieniły bo po prostu odparował a manicure hybrydowy jest mniej trwały.

  5. Brak primera lub źle dobrany primer
    Primer buduje trwałość stylizacji - bez względu na to czy masz do czynienia z bardziej wymagającą płytką czy z dobrą kondycją paznokci. Zwiększa on przyczepność masy i zapobiega zapowietrzaniu. Podstawowym i najbardziej uniwersalnym wyborem jest primer bezkwasowy dostępny w pod nazwą Acid Free Primer. Jego użycie gwarantuje trwały manicure hybrydowy.

  6. Nieprawidłowo dobrana baza do naturalnej płytki paznokcia
    Jeżeli znamy swoje klientki, to doskonale wiemy jakiej bazy użyć. W każdym innym przypadku niesamowicie ważny jest wywiad. Bazy zawsze dobieramy indywidualnie do klientki, a klucz do sukcesu to produkt nakładany cienkimi warstwami.

  7. Zalanie skórek
    Dotyczy zarówno bazy, jak i lakieru hybrydowego czy jakiegokolwiek innego produktu, który stosujemy podczas stylizacji paznokci. To kolejny powód do zapowietrzeń i możliwa przyczyna nietrwałości stylizacji oraz hybrydy, która odchodzi od paznokcia. Zielona bakteria oraz uczulenia mają tutaj niezłe pole do popisu. Jeśli podczas nakładania produktu zauważysz zabrudzenie poza płytką, usuń lakier patyczkiem lub pędzelkiem nasączonym cleanerem.

  8. Nakładanie produktów cienkimi warstwami
    Trwały manicure to marzenie każdej kobiety. Dlatego poświęć wystarczającą ilość czasu każdej warstwie nakładanego produktu. Jeśli po utwardzeniu lakier hybrydowy odchodzi płatami, pierwszą lampką ostrzegawczą są zbyt grube warstwy produktu. Aby lakier hybrydowy trzymał się płytki, należy nałożyć 2 cienkie warstwy. Czas utwardzania w lampie uv / led  zależy natomiast od typu urządzenia. W lampie Multiled Indigo 36W możesz utwardzać lakier nawet w 30 sekund.

Trwałość manicure na najwyższym poziomie

Aby uniknąć błędów przy wykonywanej stylizacji, najlepszym rozwiązaniem są szkolenia i dedykowane kursy. Wiedza uzyskana pod okiem Instruktorek Indigo to solidny fundament bezpieczeństwa i trwałości. Profesjonalne materiały, wiedza i możliwość edukacji pod okiem 


doświadczonych Ekspertek z wieloletnim doświadczeniem, umożliwiają tworzenie paznokci hybrydowych na najwyższym poziomie. 

 

 

Opublikowano:

03.04.2024

Zaktualizowano:

03.04.2024