Paznokcie sweterki - 3 pomysły na zimowe zdobienia

Przygotuj się na zimowe chłody i sprawdź, jak wykonać paznokcie sweterki w 3 odsłonach! Zobacz najnowszy odcinek na kanale Indigo, by poznać sprawdzone sposoby na popularne zimowe stylizacje. 

Jesienią i zimą wszyscy lubimy otulać się miękkimi dzianinami, zanurzać w grubych swetrach i chować pod ciepłymi kocami. Dzianinowe sploty - zaraz obok jesiennych liści i śnieżynek - zaczynają królować również na paznokciach. Choć ich wykonanie może wydawać się skomplikowane, wystarczy sięgnąć po odpowiednie produkty i pamiętać o kilku praktycznych wskazówkach, by “dzierganie” sweterkowych zdobień stało się czystą przyjemnością.

Zobacz odcinek, w którym Karolina Opalińska-Rogula dzieli się swoimi patentami na sweterkowe stylizacje:

Jak wykonać paznokcie sweterki? 

Do uzyskania dzianinowej struktury w swoich stylizacjach Karolina zastosowała dwie techniki. Pierwsza z nich, to wykorzystanie akrylowego proszku, który pozwala stworzyć chropowatą fakturę, przypominającą efekt szronu. Drugi sposób na sweterkowe warkocze na paznokciach to zbudowanie ich za pomocą żelu. Sprawdź, czym różnią się uzyskane w ten sposób efekty i który z nich bardziej przypadnie Ci do gustu.

Sweterkowe paznokcie oszronione akrylowym proszkiem 

Produkt, którego nie może zabraknąć w Twoim Salonie w sweterkowym sezonie, to z pewnością proszek akrylowy. Przezroczysty Fashion Clear pozwoli Ci stworzyć fantazyjne sploty w dowolnych kolorach. Wystarczy, że wymalujesz je wybranym lakierem hybrydowym lub żelem do zdobień i - przed utwardzaniem! - oprószysz paznokcie akrylowym proszkiem. Zobacz całe nagranie, by przekonać się, jak krok po kroku wykonać dwie sweterkowe stylizacje z wykorzystaniem akrylu.

Jak zrobić sweterek na paznokciach przy pomocy żelu?

Dzianinową strukturą na paznokciach możesz stworzyć również za pomocą żelu, budując precyzyjnie każdy splot. W tym celu najlepiej sprawdzi się tzw. galaretka, której konsystencja umożliwia większą kontrolę nad produktem w trakcie pracy, a co za tym idzie - większą precyzję ruchów. Do swojego zdobienia Karolina wybrała żel Easy Shape Rosy. W filmie prezentuje swój sposób na stylizację z efektem jodełkowego splotu.

Produkty i narzędzia, z których korzystała Karolina:

Subskrybuj youtubowy kanał Indigo, by być na bieżąco z nowymi odcinkami! W każdy czwartek czekamy na Ciebie z kolejną dawką inspiracji, profesjonalnej wiedzy i praktycznych wskazówek. Pomysłów na sweterkowe - i nie tylko - zdobienia szukaj też na na oficjalnych profilach Indigo - InstagramFacebook oraz Pinterest.

Opublikowano:

20.10.2022

Zaktualizowano:

11.06.2024