Paznokcie owalne - jak zbudować je prawidłowo?

Paznokcie owalne uchodzą za jeden z najpopularniejszych kształtów salonowych. Dlaczego? Po pierwsze - doskonale sprawdzą się u kobiet, które nie przepadają za zbyt długimi stylizacjami. A po drugie - warto polecać je Klientkom na początku ich drogi związanej ze stylizacją paznokci. Ty - jako stylistka - musisz wiedzieć zatem, jak prawidłowo zbudować owalne paznokcie oraz nadać im perfekcyjny kształt!

Usiądź wygodnie i obejrzyj nasz nowy VLOG, w którym Marta Olesiak - instruktorka z Nysy - pokazuje, z jakimi problemami najczęściej borykają się ich kursantki podczas zmagań z owalem. Film, który oddajemy w Twoje ręce to kopalnia praktycznej wiedzy. Omawiamy w nim nie tylko 13 najczęstszych błędów. Pokazujemy przede wszystkim, co zrobić, by paznokcie owalne wykonane przez Ciebie zawsze wyglądały nienagannie.

Jakie produkty pozwolą stworzyć perfekcyjne owalne paznokcie?

Zobacz, które produkty stały się gwiazdami VLOG-a. Nasza instruktorka podczas pracy nad kształtem paznokci owalnych sięgnęła po:

Masz już wszystko na biurku? W takim razie zaczynamy!

Kształt paznokci owal - co musisz o nim wiedzieć?

Nie wiesz, co zaproponować Klientce, która dużo pracuje rękoma i jednocześnie chciałby cieszyć się stylizacją delikatnie wystającą za opuszek? Powinnaś od razu pomyśleć o paznokciach owalnych. To one pasują bowiem do niemal każdej dłoni, subtelnie ją wysmuklą i jednocześnie są odporne na wszelkie złamania czy też uszkodzenia.

Perfekcyjne paznokcie owalne nie mogą być zbyt długie - jeśli przesadzisz z ich rozmiarem, stylizacja zaprezentuje się zbyt topornie i po prostu nieestetycznie. Gdy pracujesz z żelem lub bazą (przykładowo Protein lub Mineral Base), musisz pamiętać również o odpowiednim rozłożeniu materiału tak, aby paznokcie nie były zarówno za grube, jak i zbyt cienkie. W teorii wszystko brzmi bardzo prosto, ale błędy zdarzają się każdej stylistce - niezależnie od poziomu zaawansowania. Ważne, byś już teraz nauczyła się je identyfikować!

Paznokcie owalne - 13 błędów niszczących idealny kształt

Nasza instruktorka pokazuje w filmie 13 najczęstszych błędów, które można popełnić podczas pracy nad paznokciami owalnymi. Możemy podzielić je na trzy podstawowe grupy. Okazuje się bowiem, że najwięcej trudności sprawia prawidłowe podłożenie formy, praca z żelem oraz pilnikiem!

  • Jak podkładać formę, poprawnie ją wycinać i sklejać skrzydełka?
  • O czym należy pamiętać podczas budowania szkieletu i wyprowadzania krawędzi bocznych paznokci owalnych?
  • Gdzie powinien znajdować się apex?
  • Jak piłować paznokcie na owal?
  • Dlaczego nadawanie kształtu od spodu paznokcia uważane jest za błędne?
  • Czemu przepiłowane paznokcie są w stanie zniszczyć kształt paznokcia?

W naszych VLOG-ach czeka na Ciebie nie tylko potężna dawka wiedzy teoretycznej przedstawionej w najbardziej przystępny, bo obrazowy sposób. Możesz krok po kroku obserwować, jak pracują nasze instruktorki i czerpać inspirację od najlepszych w swoim fachu.

Wciąż jesteś żądna wiedzy? Zajrzyj do naszych wcześniejszych wpisów i VLOG-ów, w których zdradzamy między innymi, jak zbudować krzywą C na paznokciach.

Jak stylizować owalne paznokcie?

Owalne paznokcie nie potrzebują zbyt wielu ozdób, by zachwycać! Możesz wybrać subtelny nudziak, ponadczasową czerwień lub zdecydować się na odrobinę szaleństwa. My postawiliśmy na naszą soczystą, energetyzującą nowość, czyli Greensettera 2.0 w odcieniu neonowej zieleni - idealnej na wiosnę i lato! Zabezpieczyliśmy go błyszczącym Tip Topem, ale Ty możesz zdecydować się na wersję matową lub wzbogaconą czarną drobiną.

A Tobie i Twoim Klientkom jaka odsłona paznokci owalnych najbardziej przypada do gustu? Jedno jest pewne - perfekcyjny kształt to podstawa udanej stylizacji. Na idealnie rozłożonym żelu każdy kolor zaprezentuje się czarująco!

Opublikowano:

12.05.2022

Zaktualizowano:

07.11.2023