Krótkie paznokcie migdałki - tych błędów nie popełniaj

Paznokcie o kształcie długiego, smukłego migdała prezentują się zachwycająco niemal na każdych dłoniach. Wiele kobiet jednak wciąż chętnie decyduje się na krótsze przedłużenia. Wiadomo, że do długich stylizacji można przyzwyczaić się szybko, ale nie polemizujemy z indywidualnymi preferencjami. W najnowszym VLOG-u - wspólnie z Mają Markowicz - pokazujemy, jakich błędów nie popełniać, by krótkie paznokcie migdałki zachwycały smukłością. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom na hasło: poproszę krótkie, ale szpic, będziesz wiedziała, co zrobić, by sprostać wymaganiom Klientki!

Kształt pzanokci migdał - czym go wykonać?

Aby wykonać przedłużenie w kształcie migdała (nieważne czy długiego, czy krótkiego), musisz dysponować podstawowymi produktami, które pozwolą Ci na komfortową pracę. Nasza instruktorka z Krakowa wybrała żel Easy Shape Light Rose o konsystencji gęstej galaretki. To żel o minimalnym tempie poziomowania, więc pozwala na spokojną pracę, a do tego przepięknie prezentuje się solo. Krótkie paznokcie migdałki wystarczy zabezpieczyć topem i stylizacja gotowa.

Pamiętaj jednak, że dobór żelu jest kwestią indywidualną. Sięgnij po ulubiony produkt, który pozwala na komfortowe przedłużenie paznokci w kształcie migdała salonowego. Nie zapomnij również o przygotowaniu preparatów pomocniczych, frezów do opracowywania skórek czy pilniku.

O czym jeszcze powinnaś pamiętać, gdy wykonujesz migdał? Paznokcie muszą być przedłużone na szablonie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie formy Indigo wybrać, sprawdź koniecznie nasz wcześniejszy artykuł (i VLOG).

Co zepsuje idealne, krótkie paznokcie migdałki?

O długim migdale nagraliśmy już niejeden odcinek i napisaliśmy niejeden wpis na blogu. Okazuje się jednak, że jego krótszy brat również wymaga uwagi. Dlaczego? Jeśli popełnisz błędy przy budowie krótkich paznokci migdałków, to zamiast subtelnej stylizacji, stworzysz koszmarek, wywołujący ciarki u każdej profesjonalistki.

Właśnie dlatego chcemy pokazać Ci 9 najpopularniejszych błędów, które możesz popełnić podczas pracy nad krótkim migdałem. Zobacz, na co powinnaś zwracać szczególną uwagę. W naszym VLOG-u Maja Markowicz tłumaczy:

  • jak prawidłowo podklejać formę?
  • Dlaczego krzywo sklejony szablon uniemożliwi poprawne wykonanie paznokci migdałków krótkich?
  • Co spowoduje nieprawidłowy kąt podłożenia formy?
  • Czemu niezaciśnięta forma to przepis na… katastrofę?
  • Czym poskutkuje zbyt duża ilość żelu zaaplikowana w trakcie budowania szkieletu?
  • Czy zbieranie produktu z krawędzi na etapie tworzenia szkieletu jest dobrą praktyką?
  • Dlaczego nie zawsze trzeba sztywno trzymać się linii pomocniczych?
  • Jak żel na paznokciu umiejscowić w odpowiednim miejscu?
  • Czy tunel zaciśnięty za mocno zepsuje krótki migdał salonowy?
  • Co sprawia, że prawidłowo opiłowany kształt jest kropką nad i stylizacji?

Źle opracowany kształt paznokci - migdał (a w szczególności krótki) będzie przypominał nieestetyczny szpic lub kaczy dziób. Zobacz krok po kroku, jak pracuje nasza instruktorka i przekonaj się, że migdałki - niezależnie od długości - zasługują na miano jednego z piękniejszych kształtów salonowych.

Opublikowano:

13.10.2022

Zaktualizowano:

08.11.2023