Jak zdjąć paznokcie akrylowe – krok po kroku

Paznokcie akrylowe to, obok manicure’u żelowego, jedna z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci. Akryle są świetnym rozwiązaniem dla kobiet pragnących długotrwałego efektu. Dlaczego? Dzięki temu, że masa akrylowa mocno przylega do płytki, możliwie jest zapewnienie bardzo wysokiej ochrony naturalnego paznokcia. Wyjątkowa trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że stylizacja tą metodą wygląda świetnie nawet do 3-4 tygodni. Dodatkowo akryle świetnie sprawdzają się w maskowaniu wszelkich niedoskonałości naturalnej płytki.

Czym są paznokcie akrylowe?

Akryl najogólniej można opisać jako puder, który połączony z monomerem (w formie liquidu) tworzy masę nakładaną następnie na przygotowane do zabiegu paznokcie. Po upłynięciu kilku minut następuję samoistne utwardzenie masy akrylowej – bez konieczności używania lamp LED/UV.

Następnym krokiem w tworzeniu stylizacji jest modelowanie utwardzonej powierzchni – kosmetyczka poprzez obróbkę i piłowanie akrylu nadaje paznokciom pożądany kształt. Należy pamiętać, że do manicure’u akrylowego, prócz akrylu i monomeru, niezbędny jest również pędzelek (najlepiej z naturalnego włosia).

Mimo że w przeszłości akryl nie miał dobrej opinii (jeszcze w latach 60-tych do jego produkcji używano szkodliwych związków chemicznych, takich jak metyl), to obecnie przedłużenia wykonywane tą metodą jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.

Paznokcie akrylowe – bogactwo rodzajów

Dzięki niezwykłej trwałości oraz plastyczności paznokcie akrylowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Aby sprostać rozmaitym wymaganiom klientek, na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta produktów przeznaczonych do wykonania stylizacji. Warto wiedzieć, że:

  • sprzedawane monomery mają różnorodne właściwości, które wpływają na szybkość wiązania masy akrylowej;
  • stopień przeźroczystości proszków akrylowych jest bardzo zróżnicowany – od całkowicie transparentnych po kryjące płytkę paznokcia w 100%;
  • proszki akrylowe posiadają różną szybkość zastygania.

Jak prawidłowo zdjąć akryle?

Aby prawidłowo zdjąć paznokcie akrylowe, na samym początku należy usunąć większą część frezarką (frez Indigo Style), a następnie do cienkiej warstwy pokrywającej naturalną płytkę użyć removera.. Wysokiej jakości produkty całkowicie rozpuszczają masę akrylową - dzięki temu naturalna płytka pozostaje nienaruszona, a my nie jesteśmy zmuszeni używać pilnika do usunięcia ewentualnych pozostałości. Prawidłowa procedura zdejmowania manicure’u akrylowego wygląda następująco:

  • Aby doprowadzić do okluzji, należy nasączyć płatek kosmetyczny removerem i następnie zawinąć w niego paznokieć (ewentualnie możemy wykorzystać do tego folię aluminiową);
  • Po upływie 15 minut możemy delikatnie zdjąć rozpuszczony akryl przy użyciu radełka (należy pamiętać, że masa akrylowa, która uległa procesowi rozpuszczania ma gumowatą konsystencję);
  • Następnie należy powtórzyć powyższą czynność, aby mieć pewność, że akryl został całkowicie rozpuszczony;
  • Kolejnym krokiem jest już klasyczny manicure, który ma na celu wygładzenie powierzchni płytki przy użyciu bufferów oraz polerek.

Mimo że ściąganie paznokci akrylowych można wykonać samodzielnie w domu, to najlepiej skorzystać z usług wykwalifikowanej stylistki. Doświadczenie, wiedza oraz specjalistyczne narzędzia, którymi dysponuje salon są gwarancją bezpiecznego i udanego zabiegu.

Opublikowano:

11.03.2020

Zaktualizowano:

06.11.2023