Babyboomer - 5 tipów na idealną stylizację

Babyboomer oczarował swoją subtelnością niejedną kobietę. W końcu trudno oprzeć się urokowi delikatnej stylizacji, której sekret tkwi w połączeniu dwóch rozmytych odcieni. Babyboomer dopełnia nie tylko ślubne looki - mogą sięgać po niego zarówno minimalistki, jak i te panie, które na co dzień przestrzegają ścisłego biurowego dress code’u. Jedno jest pewne - podstawą perfekcyjnego babyboomera jest jego poprawne wykonanie. To właśnie dlatego nasza Indigo Educator - Karolina Opalińska-Rogula pokazuje 5 tipów, jak stworzyć efektowną stylizację hybrydową babyboomer. Sprawdź!

Jak rozpoznać babyboomer?

O babyboomerze mówi się często, że jest to alternatywa dla klasycznego i równie ponadczasowego frencha. Niektórzy posiłkują się także nazwą ombre french, która znajduje swoje uzasadnienia. Babyboomer zakłada po prostu połączenie ombre oraz frencha. Zamiast cienkiej kreski mamy więc wykonane łagodne przejście między dwoma kolorami - bielą i najczęściej odcieniem nude lub cukierkowym różem.

Strzałem w dziesiątkę będzie żelowy lub hybrydowy babyboomer. Paznokcie pokryte klasycznymi lakierami nie pozwolą na precyzyjne zblendowanie kolorów, a cała stylizacja nie będzie aż tak trwała. Jeśli już decydujesz się na babyboomer hybrydowy, musisz pamiętać o kilku tipach, które nie tylko ułatwią Ci pracę, ale też pozwolą stworzyć look najwyższej jakości.

A czy babyboomer może być nieco bardziej szalony? Jak najbardziej i pokazujemy to w naszym wcześniejszym VLOG-u, w którym zdradzamy przepis na kolorową odsłonę tej ponadczasowej stylizacji.

Co jest potrzebne do wykonania babyboomera?

Podstawą każdej profesjonalnej stylizacji są starannie dopasowane produkty - dotyczy to również babyboomera. Różowy, beżowy, kremowy - odcienie lakierów hybrydowych możesz dopasować dowolnie do własnych preferencji lub… odcienia skóry. Nasza instruktorka korzystała z kultowych Mineral Base, które pełnią funkcję bazy, koloru oraz topu. Dodatkowo swoje stylizacje urozmaiciła transparentnymi Transparent The One oraz Wi-Fi Wife, a jedną z nich zabezpieczyła Tip Topem.

Jaki produkt najlepiej sprawdzi się przy tworzeniu białej końcówki babyboomera? Paznokcie - a dokładniej ich dolną część - warto pokryć białą pastą Nail Art Gel. To gęsty i bardzo dobrze napigmentowany produkt, który doskonale łączy się z innymi kolorami. Pracując Nail Art Gelem, nie trzeba martwić się o przejście tonalne między poszczególnymi odcieniami.

W przypadku babyboomera szczególną rolę pełnią również akcesoria takie jak zaciskarka typu X, mini gąbeczki do ombre, dwustronne narzędzie Mixing Tool oraz formy! Tym razem nie używamy ich do przedłużenia paznokci, tylko do oczyszczenia gąbeczki z zanieczyszczeń.

Babyboomer - jak zrobić go poprawnie i… idealnie?

Karolina Opalińska-Rogula dzieli się we VLOG-u swoim know-how na idealny babyboomer hybrydowy. Skorzystaj z jej pięciu wskazówek, które wzniosą Twoje stylizacje na wyższy poziom.

  1. Delikatna zmiana koloru bazy hybrydowej.

Pokrycie Mineral Base transparentnym odcieniem zmieni bardzo subtelnie jej zabarwienie i wzbogaci babyboomer lekką poświatą. Oczywiście nie jest to działanie obowiązkowe, ale sprawi, że zblendowane kolory jeszcze płynniej będą się ze sobą prezentować.

  1. Czystość pracy.

Czysta, sterylna praca powinna towarzyszyć Ci zawsze - nie tylko podczas babyboomera. Tutaj jednak ważne jest, aby dokładnie przygotować gąbeczkę. Jeśli nie zostanie oczyszczona o formę, zostaną na niej paproszki, które skutecznie zniszczą całą stylizację.

  1. Odpowiednie ułożenie gąbeczki.

A gdy już jesteśmy przy gąbeczce do babyboomera, to nie można pominąć jej umiejscowienia względem paznokcia. Musi być ułożona równolegle i tak, by blendować kolory jej centralną częścią. Podczas wykonywania stylizacji ważne są również przemyślane, energiczne ruchy prawo-lewo i lewo-prawo, dzięki czemu stworzysz równe przejście tonalne w babyboomerze.

  1. Cienka warstwa bazy mineralnej w formie zabezpieczenia.

Czym najlepiej zabezpieczyć babyboomer? Można sięgnąć po Mineral Base - zwłaszcza wtedy, jeśli chcesz uzyskać łagodny, delikatny efekt rozmycia kolorów. Mineralka przyda się również, gdy lakiery hybrydowe słabo się połączyły i trzeba odrobinę zatuszować ten defekt.

  1. Wycisk z gąbeczki na… top.

Jeśli babyboomer został zabezpieczony Tip Topem, to po jego utwardzeniu warto wykonać dodatkowy wycisk z gąbki w celu poprawy cieniowania. Trzeba pamiętać jednak, aby nie był to ostatni etap. Po wycisku paznokieć musi ponownie zostać zabezpieczony topem o rzadkiej konsystencji!

To co, jesteś gotowa na swój idealny babyboomer?

Opublikowano:

04.11.2022

Zaktualizowano:

10.06.2024