1.2.2022
Paznokcie na Walentynki
Zdobienia paznokci

Paznokcie na Walentynki

by Indigo Nails
3 min. czytania

Zastanawiasz się jak świętować tegoroczne Walentynki? Zrób to w stylu Indigo! Spraw sobie przepiękne walentynkowe paznokcie i zachwyć swojego partnera!

Walentynki – skąd się wzięło święto zakochanych?

14 lutego to wyjątkowa data w kalendarzu – szczególnie dla wszystkich tych, którzy trafieni strzałą Amora chodzą z głową w chmurach. To dzień, w którym miłość unosi się w powietrzu i nawet najbardziej odporni na jej moc ulegają romantycznej atmosferze.

Walentynki to święto, którego nazwa pochodzi od imienia św. Walentego – biskupa Terni i kapłana rzymskiego. Dlaczego właśnie jemu zawdzięczamy ten zwyczaj? Zgodnie z legendą Walenty sprzeciwił się cesarskiemu zakazowi wchodzenia w związki małżeńskie mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat i po kryjomu udzielał im małżeńskiego błogosławieństwa. W skrócie – żył zgodnie z zasadą, że gdy ma się miłość w sercu, to należy stawać na kobiercu!

W Polsce Walentynki przeszły długą drogą – od “zachodniego wymysłu” do święta, które na stałe zapisało się w naszej kulturze. Dziś trudno wyobrazić sobie 14 lutego bez czerwonych róż czy wszechobecnych serduszek.

My również kochamy święto zakochanych i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik z inspiracjami na paznokcie walentynkowe! 

Walentynki pod znakiem czerwonych hybryd

Czerwone hybrydy stanowią naturalny wybór w przypadku walentynkowych paznokci – zarówno jako kolor podstawowy na całe paznokcie, jak i dodatek do delikatnej stylizacji. Dlaczego? Czerwień symbolizuje nie tylko kobiecość i sex appeal, ale również miłość. Czerwony kolor jednak niejedno ma imię i może występować pod różnymi postaciami – zarówno zachwycać swą intensywnością czy ekstrawagancją (paznokcie z serduszkiem!), jak i intrygować w swoim subtelniejszym wydaniu.

W naszej aktualnej ofercie znajdziesz czerwone lakiery hybrydowe Indigo w wielu odsłonach, takich jak:

Ponadto w Walentynki świetnie sprawdzą się również różowe paznokcie. Nasz faworyt? Szalona, neonowa La Bamba!

I jak, czy już wybrałaś swój ulubiony odcień, dzięki któremu uczcisz tegoroczne święto zakochanych? Postawisz na paznokcie w serduszka, intensywną czerwień czy delikatniejszy manicure walentynkowy? Świętuj razem z Indigo Nails!

Paznokcie na karnawał – sprawdź najmodniejsze trendy tego sezonu!

Paznokcie na karnawał – sprawdź najmodniejsze trendy tego sezonu!

Sposób na efektowną stylizację? Efekt marmuru na paznokciach!

Sposób na efektowną stylizację? Efekt marmuru na paznokciach!