16.2.2021
Frezy do paznokci. Które do czego i co wybrać?
Produkty

Frezy do paznokci. Które do czego i co wybrać?

by Indigo Nails
7 min. czytania

Frezarka do paznokci to prawdziwe zbawienie – wie to każda Stylistka, której zdarzyło się zdejmować hybrydy z pomocą pilnika. Oszczędność czasu, wygoda i wszechstronność zastosowań to tylko kilka z jej zalet. Warto jednak zwrócić uwagę na frezy, które stanowią najważniejszą część narzędzia – to od nich zależy komfort i skuteczność pracy.

Frezy do paznokci – które do czego?

Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że frez to frez, a różnice między nimi są minimalne i pozbawione znaczenia. Nic bardziej mylnego! W przypadku końcówek do frezarki znaczenie ma każda z ich cech: materiał, z którego są wykonane, kształt czy powłoka.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów frezów, ze względu na ich przeznaczenie:

 • Do opracowania skórek
 • Do ściągania masy
 • Do opracowania naturalnej płytki lub zbudowanej z masy.

Frezy do opracowania skórek – jak wybrać najlepszy?

Skórki to nieoczywiste zagadnienie. Wymagają one odpowiedniego traktowania, a nieumiejętne podejście może skutkować zrobieniem krzywdy – zaczynając od niegroźnego skaleczenia, na trwałym uszkodzeniu paznokcia kończąc. By uniknąć nieprzyjemności i bez stresu oraz ryzyka pracować z frezarką najlepiej odbyć odpowiednie szkolenie.

W ofercie Indigo znajdziesz różne kształty frezów. Wykonane są z różnych materiałów, a także różnią się gradacją (gęstością nasypu). Poznaj je wszystkie i wybierz najlepsze dla siebie!

Diamentowe frezy do opracowania skórek

Diamentowy nasyp jest skuteczny i efektywny, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród Stylistek. Jakie frezy z nasypu diamentowego znajdziesz w ofercie Indigo Nails?

 1. Cuticle 1 – frez w kształcie płomyka, który sprawdzi się idealnie podczas wykonywania manicure kombinowanego. Z łatwością usunie martwy i zrogowaciały naskórek.
 2. Cuticle 2 – niezwykle precyzyjny frez w kształcie stożka do opracowywania skórek i nabłonka przy wale okołopaznokciowym. Usunie każdą, nawet najmniejszą skórkę.
 3. Cuticle 3 – mały i bardzo precyzyjny frez, który usunie skórki nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.
 4. Cuticle 4 – stworzony do precyzyjnego opracowywania skórek oraz usuwania nabłonków. Pozwala uzyskać idealną linię przy wale okołopaznokciowym. Świetnie sprawdzi się przy precyzyjnym usuwaniu suchych skórek w manicure kombinowanym.
 5. Cuticle 5 – frez w kształcie zapałki. Idealnie sprawdzi się do opracowania suchych skórek oraz oczyszczania wałów okołopaznokciowych. Dzięki delikatnej gradacji będzie odpowiedni także dla początkujących stylistek.
 6. Cuticle 7 – frez w kształcie kulki, który służy do opracowywania, wygładzania i usuwania skórek podczas zabiegu manicure i pedicure.
 7. Cuticle 8 – służy do opracowywania, wygładzania i usuwania skórek podczas zabiegu manicure i pedicure. Dzięki delikatnej gradacji będzie odpowiedni także dla początkujących stylistek.
 8. Cuticle 9 – frez w kształcie trapezu, który przeznaczony jest do usuwania nabłonków skóry z płytki paznokcia i podpychania skórek.
 9. Cuticle 14 – frez w kształcie kulki, dzięki swojemu dużemu rozmiarowi doskonale sprawdzi się do usuwania suchych, odstających skórek i wygładzania wału okołopaznokciowego. Szczególnie przydatny podczas wykonywania manicure frezarkowego.
 10. Cuticle 15 – frez w kształcie wąskiego płomyka jest wygodny w użyciu i łatwy w czyszczeniu. Przydaje się podczas usuwania skórek w trudno dostępnych miejscach.

Frezy do opracowania skórek z węglika spiekanego

Węglik spiekany to twardy materiał, którego ostrość przypomina właściwości tnące diamentu. Jakie rodzaje frezów wykonanych z tego materiału znajdziesz w naszej ofercie?

 1. Cuticle 6 – najmniejszy frez w kształcie kulki w ofercie Indigo - niezwykle precyzyjny, bardzo dobrze sprawdzi się podczas wykonywania manicure kombinowanego.
 2. Cuticle 11 – precyzyjny frez w kształcie płomyka, którym bez problemu pozbędziesz się martwego i zrogowaciałego naskórka. Niezastąpiony przy manicure kombinowanym.

Ceramika? Tak, proszę!

Ostatnim frezem do skórek w naszej ofercie jest ceramiczny frez Indigo Ceramic 1 . Jest to frez w kształcie zapałki. Przeznaczony jest do usuwania skórek przy wale okołopaznokciowym. Sprawdzi się także przy manicure kombinowanym. Dzięki zastosowaniu ceramiki frez nie nagrzewa się i jest wyjątkowo wytrzymały.

Frezy do ściągania masy

Usuwanie masy wymaga od frezów odpowiedniej ostrości i wytrzymałości – to właśnie oferują profesjonalne frezy do paznokci Indigo, wykonane ze wspomnianego już węglika spiekanego. Mają one odpowiedni kształt, by praca z nimi była bezpieczna i komfortowa, a jednocześnie szybka i wygodna. Te frezy to:

 • Karbid 1 – delikatny frez dedykowany do usuwania masy hybrydowej z paznokci naturalnych. Ergonomiczny kształt zaokrąglonego walca sprawia, że praca nim jest łatwa i bezpieczna – to idealny frez do nauki pracy frezarką.
 • Karbid 2 – średnio ostry frez w kształcie zaokrąglonego walca. Dedykowany jest do usuwania masy hybrydowej, żelowej oraz akrylożelowej z powierzchni paznokcia.
 • Karbid 3 – ostry frez w kształcie zaokrąglonego walca przeznaczony do szybkiego usuwania nadbudowanej masy hybrydowej, żelowej, arylowej lub akrylożelowej. Idealnie sprawdzi się w każdym profesjonalnym salonie.
 • Karbid 4 – uniwersalny średnio ostry frez w kształcie stożka do usuwania nabudowanej masy hybrydowej, żelowej oraz akrylożelowej z powierzchni paznokcia.
 • Karbid 5 – mocny i niezawodny frez w kształcie zaokrąglonego stożka, który sprawdzi się doskonale do oczyszczania spodniej części wolnego brzegu oraz przy usuwaniu produktu podczas uzupełniania stylizacji.
 • Karbid 6 multikolor – to mocny i precyzyjny frez w kształcie małego zaokrąglonego stożka, który sprawdzi się doskonale do oczyszczania spodniej części wolnego brzegu oraz opracowania masy hybrydowej, żelowej i akrylowej w okolicach skórek.

Frezy karbidowe do ściągania masy z powłoką Infinity Life

Zastanawiasz się, które frezy są najmocniejsze i najbardziej wytrzymałe? Oto odpowiedź: frezy karbidowe Indigo z powłoką Infinity Life, która sprawia, że frezy się nie tępią. Wystarczy prawidłowo o nie dbać i odpowiednio sterylizować, by posłużyły Ci przez długie lata! Jakie frezy karbidowe z powłoką Infinity Life są dostępne w naszej ofercie?

 • Style 1 – to jeden z najmocniejszych frezów w ofercie Indigo. Dzięki powłoce Infinity Life jest niezwykle ostry i wytrzymały. Zdejmowanie masy, nawet akrylowej trwa dosłownie chwilę. To must have w każdym profesjonalnym salonie!
 • Style 2 – frez w kształcie stożka to jeden z najmocniejszych i najbardziej wytrzymałych frezów w ofercie Indigo. Nadaje się do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro.
 • Style 2 dla leworęcznych – jest bratem bliźniakiem frezu Style 2, tylko z przeznaczeniem dla tych, którzy pracują lewą ręką.

Frezy do opracowania naturalnej płytki lub zbudowanej z masy

Przygotowanie i opracowanie płytki paznokcia jest niezwykle ważnym etapem wykonania stylizacji paznokci. Dzięki frezom Diamond przygotowywanie i opracowanie naturalnej płytki oraz wyrównywanie i wygładzanie powierzchni paznokci przedłużonych przed dalszymi etapami stylizacji stanie się łatwiejsze i szybsze. W ofercie Indigo znajdują się cztery tego typu frezy. Każdy z nich wykonany jest z nasypu diamentowego i ma kształt walca. Można nimi pracować na sucho i na mokro. Dodatkowo Frez Diamond 4  ma zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu jest niezwykle delikatny dla skórek.

Praca frezami jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!

By przygotowanie i opracowanie płytki paznokcia było jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe, warto użyć oliwki do frezowania Indigo Easy File Oil. Nałóż kroplę lub dwie na paznokieć przed rozpoczęciem frezowania, by zapomnieć o unoszącym się w powietrzu pyle. To komfortowe rozwiązanie, które pomoże utrzymać czystość w Twoim salonie. 

Najmodniejsze stylizacje z nowymi Lakierami Proteinowymi Indigo

Najmodniejsze stylizacje z nowymi Lakierami Proteinowymi Indigo

Przygotuj się do sezonu na buty z odkrytymi palcami – wszystko do pedicure

Przygotuj się do sezonu na buty z odkrytymi palcami – wszystko do pedicure