[VIDEO] Szybkie zdobienia dla spóźnionych klientek – błyszczące paznokcie KROK PO KROKU

Szukasz sposobu na szybkie, efektowne zdobienia? Zobacz kolejny odcinek na youtubowym kanale Indigo i poznaj mistrzowskie tricki, dzięki którym wyczarujesz zjawiskowy mani nawet jeśli Twoja klientka spóźni się na swoją wizytę.

Klientka spóźnia się 5, 10, 15 minut i błagalnym głosem, pyta czy zdążysz jej wyczarować jakieś piękne, imprezowe zdobienie? Zaproponuj jej jedno z ekspresowych zdobień, które zachwycą każdą miłośniczkę błyskotek, a Tobie pozwolą zmieścić się w czasie przed wizytą kolejnej klientki. Zobacz kolejny odcinek na youtubowym kanale INDIGO NAILS POLSKA, w którym wraz z Pauliną Walaszczyk – mistrzynią stylizacji paznokci i wieloletnią Instruktorką Indigo – prezentujemy dwie nailartowe wariacje na temat nudziaków: minimalistyczną z holograficzną końcówką oraz wersję na bogato ze złotym wykończeniem.

Holo Manix – stylizacja nude z holograficzną końcówką

Potrzebne produkty:

 1. Na paznokcie nakładamy Bazę Mineralną w kolorze Porcelain. To chłodny i bardzo uniwersalny odcień różu, który pasuje do każdej karnacji. Utwardzamy w lampie przez 30 sekund.
 2. Na warstwę Mineral Base nakładamy Tip Top. Top bez dyspersji jest tu niezbędny ze względu na wymagania efektu Holo Manix, który za chwilę będziemy wcierać.

Podczas aplikacji topu, najpierw utwardzamy 4 palce, a dopiero potem kciuk. Po wyciągnięciu ręki z lampy czekamy 10 sekund aż top ostygnie i zabieramy się za wcieranie pyłku.

 1. Pyłek można wcierać aplikatorem (choć jest on nieco sztywny) lub gąbeczką. Gąbeczka do ombre jest zdecydowanie bardziej miękka, a kiedy złapiemy ją w zaciskarkę, tworzy wygodne i precyzyjne narzędzie do pracy. W ten sposób możemy nanieść na paznokcie dosłownie odrobinę pyłku – a właśnie o to chodzi w naszym zdobieniu. Jeśli nabierzemy go zbyt dużo, zanim się zorientujemy, pokryjemy pyłkiem cały paznokieć i efekt cieniowania nie będzie już możliwy.

Uwaga! Pamiętajmy, by przed aplikacją wyczyścić gąbkę o formę. W ten sposób pozbędziemy się drobinek kurzu i paprochów, które mogłyby zabrudzić stylizację.

 1. Nakładając Holo Manix pracujemy dwuetapowo. Najpierw tworzymy cień i delikatnie rozcieramy go na granicy z kolorem.

Uwaga! Zanim przeniesiemy pyłek na płytkę, strzepujemy jego nadmiar z gąbeczki, aby nałożyć minimalną ilość produktu. Dosłownie muskamy powierzchnię, niemal bez nacisku.

 1. Dokładamy więcej pyłku na koniec wolnego brzegu, aby uzyskać większe nasycenie zdobienia. W tym miejscu wcieramy pyłek nieco mocniej. Możemy również nabrać na gąbkę więcej produktu, niż w pierwszym etapie wcierania.
 2. Po nałożeniu pyłku na wszystkie paznokcie oceniamy, czy Holo Manix pokrywa je na równej wysokości. W miejscach, gdzie pyłek zaczyna się niżej, dokładamy odrobinę produktu. Nie dobieramy go jednak z pudełeczka, tylko korzystamy z pozostałości pyłku na gąbce.
 3. Kiedy holograficzne cieniowanie jest gotowe, pozbywamy się nadmiaru pyłku miękką szczoteczką. Twarda mogłaby porysować powierzchnię i zepsuć całe zdobienie.
 4. Oczyszczone z nadmiaru produktu paznokcie pokrywamy Tip Topem, by zabezpieczyć pyłek. W czasie aplikacji pamiętamy o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Utwardzamy przez 30 sekund. Każdy palec przymrażamy osobno, aby mieć pewność, że top nie skurczy się w okolicy wolnego brzegu. W przeciwieństwie do hybrydy, Holo Manix nie posiada warstwy dyspersyjnej, dlatego top może się na nim delikatnie cofać.

Uwaga! Za każdym razem, zanim włożymy pędzelek z powrotem do butelki, wycieramy go o czysty wacik. Na pewno znajdują się w nim drobinki Holo Manixa, których nie widzimy gołym okiem.

Jeśli wykonujemy dużo pyłkowych zdobień, warto mieć osobny top, który przeznaczamy wyłącznie do zabezpieczania efektów. Nawet, jeśli sumiennie wycieramy pędzelek o wacik, prędzej czy później złapiemy jakaś drobinę brokatu czy pyłku.

Holo Manix – stylizacja nude z holograficzną końcówką

Metal Manix – ekspresowe zdobienie na bogato

Potrzebne produkty:

 1. Na paznokcie nakładamy ulubiony odcień nude. My ponownie wybraliśmy Mineralkę w kolorze Porcelain. Polecamy również 2 nowe odcienie Mineral Base: Golas i Sophisticated.

Utwardzamy przez 30 sekund.

 1. Po wyciągnięciu ręki z lampy, odbijamy folię transferową na dyspersji.

Folia ma dwie strony. Jedna z nich jest matowa i to właśnie nią będziemy dotykać dyspersji. Strony tej nie należy dotykać palcami. Może to doprowadzić do zatłuszczenia powierzchni, która nie będzie się dobrze odbijać na płytce.

Odcinamy kawałek folii, zawijamy ją na palec i bardzo delikatnie dotykamy dyspersji dolnej połowy paznokcia. Delikatnie muskamy paznokcie, by nie pokryć złotym połyskiem całej płytki, a jedynie jej fragmenty.

 1. Puchatym pędzelkiem nabieramy odrobinę pyłku i bardzo delikatnie obsypujemy przejście pomiędzy folią, a odzieniem nude. Chcemy uzyskać gradient, więc sypiemy pyłek tak, jakbyśmy mieli wykonać nim ombre. Cieniutką warstwą pyłku tworzymy cień, który za chwilę będziemy stopniować.
 2. Sypiemy większą ilość pyłku na końcówkę paznokcia, moczymy palec w pyłku, odsuwamy opakowanie spod ręki i delikatnie masujemy palcem wolny brzeg.

Opakowanie należy usunąć spod ręki, ponieważ to, co będzie spadać podczas wcierania nie nadaje się do ponownego użytku. Pyłek, który dotknął dyspersji nie powinien trafić z powrotem do opakowania, ponieważ będzie się kleił.

 1. Puchatym pędzelkiem usuwamy nadmiar pyłku z przejścia pomiędzy gradientem, a wolnym brzegiem, pokrytym w całości Metal Manixem. Pozostałości pyłu usuwamy pędzelkiem Flower Brush, pracując z góry na dół, w jednym kierunku, by nie zniszczyć cieniowania.
 2. Przed nabłyszczeniem zdobienia, warto uporządkować stanowisko pracy. Jeśli jakiś oporny kawałek folii lub pyłku przykleił się do blatu, ścieramy go przy pomocy preparatu Wipe Off.
 3. Całość zdobienia pokrywamy Tip Topem. Przed włożeniem pędzelka z powrotem do butelki, czyścimy go o wacik.
 4. Jeśli po utwardzeniu widzimy, że pyłek wylądował nie tylko na paznokciach, ale również na dłoniach i na wolnym brzegu, prosimy klientkę o umycie rąk.
 5. Przechodzimy do ostatniej fazy zdobienia. Uwypuklamy złote kawałki folii, nakładając na nie kropelki Tip Topa. Pracujemy pędzelkiem 004.

Kropelki nakładamy nieregularnie, a każdy palec przymrażamy osobno, by kropelki się nie rozpłynęły. Do tworzenia kropelek najlepiej nadaje się top bez dyspersji, którego po utwardzeniu nie trzeba przecierać.

 1. Po przymrożeniu wszystkich palców wkładamy całą rękę do lampy na 30 sekund.
 2. Po utwardzeniu czekamy 10 sekund aż top ostygnie i oszczędnie aplikujemy oliwkę. Można nałożyć ją na wacik i dopiero potem zaaplikować na skórki. Jeśli niechcący zalejemy oliwką paznokcie, top od razu zmatowieje.

Metal Manix – ekspresowe zdobienie na bogato

To samo zdobienie możesz wykonać również, korzystając z innych wersji kolorystycznych efektu Metal Manix oraz Folii transferowej. Łącz je w różnych konfiguracjach i znajdź idealne zestawienie dla siebie i Twoich klientek.

Opublikowano:

30.04.2020

Zaktualizowano:

07.11.2023