[VIDEO] Jak zrobić french z białą lub neonową końcówką? Neonowy french manicure KROK PO KROKU

French bez tajemnic – jak zrobić francuski manicure krok po kroku?

French to klasyczne zdobienie, które możesz wykonać na setki sposobów. Właśnie ze względu na nieograniczone możliwości modyfikacji tej kultowej stylizacji, warto mieć ją w swoim repertuarze. Mogą poprosić Cię o nią nie tylko miłośniczki subtelnego manicure, ale również klientki zakochane w abstrakcyjnych, szalonych zdobieniach, które zamarzą np. o neoneowej wersji frencha.

Produkty wykorzystane w odcinku:

French manicure – jak wykonać idealną białą końcówkę na każdym paznokciu?

Schemat wykonywania frencha zależy od tego, na jakim kształcie pracujemy – czy jest to migdałek, owal czy może kwadrat.

 1. Na paznokciach nadbudowanych Mineral Base w odcieniu Natural ustalamy punkty końcowe „wąsów” frencha i zaznaczamy je białym lakierem. Jeśli paznokieć jest w kształcie migdałka, jest to 1 punkt na środku wolnego brzegu, jeśli owal – punkty są 2, blisko środka, a jeśli malujemy frencha na kwadracie, są to 2 punkty, dzielące wolny brzeg na 3 równe części.
 2. Ustalamy, jak wysoko będą sięgać wąsy po bokach paznokcia. Ważne, aby punkty końcowe były na równej wysokości po obu stronach.
 3. Łączymy kropki. Niewielką ilością Mr. White przy pomocy pędzelka 007 prowadzimy proste linie, by zaznaczyć wstępny kształt frencha. Im szerszy kształt paznokcia, tym bardziej linie oddalają się od siebie (np. w przypadku kwadratu), a im węższy – tym bardziej linie się łączą (np. na migdale linie spotykają się w jednym punkcie).
 4. By zaznaczyć grubość końcówki frencha, wystarczy jedna, prosta kreska. To, jak wysoko ją namalujesz, zależy od Ciebie. Paula robi ją zwykle nie wyżej niż na ¼ długości całkowitej paznokcia.
 5. Zaokrąglamy ranty pędzelkiem 007 i białym lakierem Mr. White. Zaczynamy od środkowej linii i dociskając pędzelek pod kątem 45° tworzymy łuk, zakończony na liniach „wąsów” po obu stronach paznokcia. Pędzelek prowadzimy jednostajnym, płynnym ruchem, by nadać końcówce gładki, estetyczny kształt.

PRO TIP! Jeśli jesteś praworęczna i problematyczne jest dla Ciebie wymalowanie lewej części frencha, poproś klientkę o odwrócenie dłoni i viola – nadal będziesz wykonywać prawą stronę łuku. To samo dotyczy leworęcznych stylistek, które mogą mieć problem z wymalowaniem prawej części łuku – wystarczy odwrócić rękę.

 1. Powstały kontur wypełniamy białą hybrydą przy pomocy pędzelka 004. Nabieramy niewielką ilość produktu i malujemy końcówkę pamiętając, aby warstwa lakieru nie była zbyt gruba i nie miała smug. Utwardzamy w lampie 30 sekund.

FRENCH MANICURE – NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY

 1. Zbyt duża ilość białego lakieru.
  Jeśli zaaplikujemy białą hybrydę za grubo, może pojawić się problem z jej utwardzaniem, a końcówka może stworzyć duży, wyraźny uskok.
 2. Zbyt mało białego lakieru.
  Jeśli położymy hybrydę za cienko, usiłując rozsmarować ją na całej końcówce, powstaną nieestetyczne smugi.
 3. Za wysoko.

Jeśli białą końcówkę wymalujemy zbyt wysoko (zbyt blisko środka płytki), french stanie się zbyt szeroki, wizualnie pogrubi i skróci paznokcie.

 1. Zbyt nisko.

Zbyt nisko namalowany french również może wyglądać niekorzystanie, ale wszystko zależy od stylu zdobienia. Wiele dziewczyn maluje cieniutkie frenche, które też prezentują się doskonale.

 1. Nieodpowiednio wygięty łuk.
  We frenchu ważny jest stopień wygięcia łuku. Jeśli zbyt wysoko poprowadzimy wąsy, powstanie tzw. „dramatyczny french”. Ta wersja nie będzie pasować do każdego kształtu, a każdy błąd podczas pracy stanie się mocno widoczny. Z kolei zbyt mało wygięty french, przestaje być frenchem. Taka wersja będzie dobrze wyglądać na stopach. Na rękach obroni się, jeśli będzie cieniutki, a paznokcie – kwadratowe.

Jak stworzyć neonowy french krok po kroku?

Neonowe zdobienie tworzymy na paznokciach nadbudowanych Mineral Base w odcieniu Natural.

 1. Pędzelkiem Master Nail Art 007 malujemy punkty, linie boczne, wyznaczamy wysokość i łączymy wszystko w łuki.
 2. Na pędzelek 004 nabieramy odcień Mr. White i wypełniamy powstałe kształty. Całość utwardzamy w lampie przez 30 sekund.
 3. Gdy na każdym paznokciu pojawi się piękny, idealny french, mamy dwie możliwości: albo pokryjemy go topem (Wet Look lub Tip Top) i otrzymamy śnieżnobiałego frencha albo, tak jak w naszym przypadku, działamy dalej z neonami.
 4. Przygotowujemy gąbeczkę. Wycinamy ją zdecydowanym ruchem, tworząc szeroki stempel. Tym razem, umieszczając gąbeczkę w zaciskarce, nie układamy jej pionowo, ale poziomo, tak aby na jej końcówkach powstały dwa szerokie stemple. Gąbeczkę czyścimy, dociskając ją do szablonu.
 5. Na szkiełko wykładamy kroplę kolorów Fluomaniac, Ave neon i La Bamba. Przy pomocy pędzelka 004 pokrywamy białą końcówkę na małym palcu kolorem Floumaniac. Warstwa koloru nie jest obfita – nie chcemy spowodować pogrubienia końcówki, a jedynie pokryć ją neonem. Kolor przymrażamy w lampie przez 15 sekund.
 6. Na białej końcówce palca serdecznego aplikujemy kroplę odcieni Fluomaniac oraz Neonek i blendujemy kolory gąbeczką. Ruchem pulsacyjnym cieniujemy kolory, przechodząc z jednej strony na drugą. Pamiętamy, by za każdym razem, kiedy pokrywamy „wąsy” frencha pracować tylko jedną stroną gąbeczki. Jeśli gąbeczka wchłonie za dużo produktu, dodajemy po kropelce każdego z odcieni i blendujemy dalej. Gąbeczka „wypija” kolor zamiast go oddawać, dlatego przy pierwszej warstwie ombre możemy dodać więcej koloru.
 7. Podobną procedurę wykonujemy na środkowym paznokciu, korzystając z kolorów Neonek i Ave Neon. Odwracamy zaciskarkę i używamy drugiej strony stempla. Blendujemy od prawej do lewej.
 8. Czas na czyszczenie skórek i frencha. Nasączamy wacik w Cleanerze Wipe Off i ocieramy o niego pędzelek, aby delikatnie się zwilżył (w tym celu najlepiej użyć kwadratowej strony dwustronnego pędzelka do żelu) i jego rantem wycieramy powierzchnię powyżej frencha. Wacikiem z Wipe Off oczyszczamy też wały boczne i przymrażamy paznokcie w lampie przez 15 sekund.
 9. Frencha na paznokciu palca wskazującego pokrywamy kolorem Ave Neon. Tak jak w przypadku lakieru Fluomaniac, nakładamy go tylko tyle, by pokrył białą końcówkę i nie pogrubił stylizacji. Utwardzamy w lampie przez 30 sekund.
 10. Czas na wzmocnienie efektu ombre: dokładamy po kropelce neonów na palcu serdecznym i blendujemy – podobnie jak przy aplikacji pierwszej warstwy – ruchami od boku do boku, unosząc gąbeczkę przy „wąsach”.
 11. Powtarzamy krok na palcu środkowym przy użyciu odcieni Neonek i Ave Neon. Czyścimy oba frenche, skórki i przymrażamy w lampie.
 12. Wyrównujemy kolor, wyciskając pozostałości produktu z gąbeczki. Pracujemy tym samym, pulsacyjnym ruchem, ale nie dodajemy już kropelek lakieru. Wycisk robimy na obu paznokciach jednocześnie, następnie ponownie je oczyszczamy i utwardzamy przez 30 sekund w lampie.
 13. Przechodzimy do kciuka. Pędzelkiem 004 nabieramy ze szkiełka porcję koloru La Bamba i nakładamy cienką warstwę na biały french. Utwardzamy go osobno w lampie przez 30 sekund.
 14. Całość pokrywamy topem Wet Look, by wyrównać ewentualny uskok między frenchem, a nadbudową z Mineral Base. Powtarzamy proces, pracując z każdym paznokciem po kolei. Po nałożeniu topu na palcu wskazującym całość utwardzamy w lampie przez 60 sekund. W przypadku aplikacji grubszej warstwy topu, czas jego utwardzania musi zostać wydłużony, by możliwe było uzyskanie piękny, długotrwały połysk.

Wet Look w roli topu na hybrydę? Tak, jeśli na początku naszej pracy wzmocniliśmy tę hybrydę twardą bazą hybrydową. Wet Look z pewnością sprawdzi się u tych z Was, które lubią średnio gęstą konsystencję topów. Pozwala wyrównać powierzchnię stylizacji i stworzyć przepiękną linię światła.

 1. W podobny sposób wykańczamy stylizację na kciuku. Pokrywamy paznokieć topem Wet Look, wyrównujemy i utwardzamy przez 60 sekund.
 2. Po utwardzeniu czekamy ok. 60 sekund, aby top ostygł i przecieramy warstwę dyspersyjną Cleanerem Super Shine. By dokładnie usunąć lepką warstwę z powierzchni paznokci, korzystamy z kilku osobnych wacików.
 3. Przy pomocy suchego wacika polerujemy paznokcie, by pozbyć się nadmiaru Cleanera i… neonowy french gotowy!

Jeśli spodobały Ci się paznokcie z neonową wstawką, koniecznie zobacz odcinek, w którym prezentujemy, jak przy pomocy odcieni Fluomania wykonać zjawiskowy Ruffian manicure.

Opublikowano:

02.07.2020

Zaktualizowano:

07.11.2023