Pędzelki do paznokci Indigo Master Nail Art - jak o nie dbać?

Dowiedz się, jak pielęgnować delikatne włosie pędzelków Indigo Master Nail Art, by cieszyć się ich precyzją przez długi czas i móc gwarantować klientkom doskonałe wykończenie każdej stylizacji. 

Idealna linia światła, aplikacja koloru pod skórki czy zaawansowane zdobienia, wykonane w precyzyjny, estetyczny sposób to znaki rozpoznawcze profesjonalnej stylizacji paznokci. Jednak nawet najwyższej klasy specjalistka nie poradzi sobie z ich wykonaniem bez odpowiednich narzędzi. Jeśli choć raz próbowałaś pracy z pędzelkami Indigo Master Nail Art z pewnością wiesz, o czym mowa. Nie bez powodu często brakuje ich w naszych magazynach! 

Dobrze wiemy, jak bardzo kochacie nasze cienkie pędzelki do zdobień, dlatego przygotowaliśmy dla Was garść praktycznych wskazówek, dotyczących ich pielęgnacji. W końcu o swoich ulubieńców warto dbać najlepiej, jak to możliwe! 

Pędzelki Indigo Master Nail Art - jak przygotować je do pierwszego użycia?

Jeśli znasz już nasze pędzelki, zapewne wiesz, że fabrycznie są one pokryte specyficzną powłoką, którą przed pierwszym użyciem trzeba starannie usunąć. Co to takiego? To preparat ochronny, który zastygając na włosiu, tworzy powłokę zabezpieczającą je w czasie transportu oraz magazynowania. Jak się go pozbyć? To proste: potrzyj włosie palcami do momentu aż preparat całkowicie się wykruszy. Pamiętaj, by robić to delikatnie, zgodnie z kierunkiem włosia, nie dociskając go przy nasadzie. Następnie sięgnij po wacik nasączony Cleanerem 1, zamknij w nim pędzelek i przetrzyj - oczywiście zgodnie z kierunkiem włosia - nadając mu tym samym docelowy kształt. 

Uwaga! Cleaner 1 stosuj TYLKO przed pierwszym użyciem pędzelka! Jego regularne stosowanie może trwale uszkodzić włosie! 

Kolejna sprawa, która może zaskoczyć Cię po zakupie pędzelka, to pojedyncze odstające włoski, pojawiające się naturalnie w procesie ręcznej produkcji. Odstający włosek należy delikatnie odseparować od reszty i odciąć możliwie blisko nasady pędzla. Pojedyncze włoski uszkodzone np. na skutek przytrzaśnięcia skuwką możesz usuwać w ten sam sposób - bez szkody dla użyteczności narzędzia.

Jak na co dzień dbać o pędzelki do zdobień Indigo - 6 sprawdzonych wskazówek

No dobrze, wiesz już jak przygotować pędzelek Indigo Master Nail Art do pierwszego użycia. A co z jego pielęgnacją w codziennej pracy? Pamiętaj o kilku prostych wskazówkach, dzięki którym Twoje ulubione narzędzia będą Ci służyć dłużej, pozwalając Ci tworzyć perfekcyjne stylizacje. 

1. Nabierając produkt, staraj się nie moczyć w nim nasady pędzelka i nie przygniatać trzonka do podłoża. Pozwól, by włosie się “napiło” - zadbasz w ten sposób o właściwości narzędzia i zyskasz większą kontrolę nad produktem w trakcie pracy.

2. Chcesz oczyścić pędzel po zakończonej pracy lub zmienić aplikowany kolor w trakcie wykonywania zdobienia? Sięgnij po przezroczystą, możliwie rzadką bazę hybrydową lub top. Sporą kroplę preparatu wyłóż na szkiełko lub wacik i okrężnymi ruchami rozpuść w nim pozostałości innych produktów, widoczne na włosiu. Na koniec przetrzyj pędzelek suchym wacikiem. Pamiętaj - nigdy pod włos, ale zgodnie z jego kierunkiem.

3. Nie zapominaj o zakrywaniu pędzelka skuwką - NIGDY! W trakcie wykonywania stylizacji światło lampy UV może dosięgnąć go nawet z drugiego krańca biurka, powodując utwardzenie produktu na włosiu. Po skończonej pracy natomiast, nawet jeśli dokładnie oczyścisz pędzelek, nie masz gwarancji całkowitego pozbycia się pozostałości produktów, które mogą utwardzić się pod wpływem światła słonecznego lub oświetlenia w salonie.

  4. A co jeśli produkt jednak utwardzi się na pędzelku? Jest i na to rada! Zanurz pędzel we wrzątku i pozwól, by produkt się rozpuścił. Uważaj, by włosie nie opierało się o dno naczynia! Najlepiej wybierz szeroki pojemnik, w którym pędzelek zmieści się na płasko.

  5. Unikaj stosowania clanerów i innych preparatów alkoholowych, które wysuszają włosie i powodują jego puszenie. Sięgaj po nie w naprawdę wyjątkowych sytuacjach - takich, jak mocne zabrudzenia - i to w naprawdę minimalnej ilości. Absolutnie unikaj Brush Cleanera, który przeznaczony jest wyłącznie do pędzli do akrylu.

  6. Pamiętaj: jeden pędzelek - jeden typ produktów. Jeśli wykonujesz zdobienia zarówno produktami światłoutwardzalnymi, jak i farbkami akrylowymi czy akwarelami, nie stosuj do nich tych samych pędzelków.

  Zobacz, jak wygląda to w praktyce:

  Uff, to już wszystko! Spokojnie, to tylko tak skomplikowanie brzmi. Jesteśmy pewni, że zasady szybko wejdą Ci w krew i staną się tak oczywiste, jak zabezpieczanie koloru topem czy usuwanie warstwy lepkiej. W końcu to wszystko w trosce o Twoich ulubieńców!

  Opublikowano:

  07.08.2023

  Zaktualizowano:

  11.06.2024