Graficzne zdobienia paznokci - jak namalować tygrysa?

Chciałabyś urozmaicić pracę i wejść do świata nail artu? Zacznij stopniowo rozszerzać portfolio - na początku poznaj graficzne zdobienia paznokci! Nasza instruktorka z Nysy - Marta Olesiak - pokaże Ci, jak namalować precyzyjnego tygrysa! Wygląda efektownie, a Ty potrzebujesz do pracy wyłącznie pewnej ręki, cienkiego pędzelka i dobrze napigmentowanych żeli. Jesteś gotowa? To zaczynamy!

Graficzne tygrysy - najpierw skompletuj produkty!

My paznokcie modelki przygotowaliśmy już wcześniej - opracowaliśmy skórki i przedłużyliśmy je w kształcie migdała. Teraz możemy przejść do właściwego etapu pracy i zabrać się za graficzne zdobienia paznokci. Oprócz niezbędnych akcesoriów - paletki Nail Art oraz precyzyjnych pędzelków Indigo Master Nail Art 007 i 006 przydadzą się również:

Pamiętaj, że do przygotowania swojego graficznego tygrysa możesz użyć dowolnie dopasowanych kolorów. Warto sięgać jednak po produkty bardzo dobrze napigmentowane - to dzięki nim uzyskasz efekt, który definiuje ten typ zdobień. Namalowany wzór musi mieć bowiem wyraźnie zaznaczone kontury!

Żele do zdobień, cienkie pędzle i pewna ręka - to właśnie z tym trio osiągniesz sukces, a Twoje graficzne zdobienia paznokci wypadną czarująco.

Jak wykonać graficzne zdobienia paznokci?

Najpierw należy wykonać podkład pod graficzne zdobienie paznokci. Nasza instruktorka wybrała klasyczny biały lakier hybrydowy, który - po utwardzeniu w lampie i przemyciu cleanerem - dobrze zmatowiła bufferem. Teraz przyszedł czas na przygotowanie kolorów.

Na paletce Nail Art tworzymy odcienie o różnym stopniu nasycenia - część z nich będzie transparentna (dzięki dodatkowi Tip Topa), a część jaśniejsza (dzięki dodatkowi Mr. White’a). Przypominamy - pędzel do nakładania i mieszania kolorów powinien być czysty. Dlaczego? Tylko dzięki temu uzyskamy pożądane, dobrze rozmieszane barwy - a to w końcu od nich zależy sukces!

Zobacz, czego dokładnie dowiesz się z VLOG-a poświęconemu graficznym zdobieniom paznokci. Tłumaczymy w nim między innymi:

  • jak namalować nieco grubszą linię?
  • Kiedy uzyskamy bardzo cienkie, precyzyjne linie?
  • Jak pracować pędzelkami do zdobień?
  • Dlaczego poszczególne elementy zdobienia warto przymrażać w lampie?
  • Co ożywi spojrzenie namalowanego tygrysa?
  • Jak stworzyć realistyczne cienie?

To zatem kolejny VLOG pełen inspirujących protipów! Wykorzystasz je nie tylko do tworzenia graficznych zdobień paznokci i malowania - krok po kroku - efektownych tygrysów. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki wykorzystasz w codziennej pracy salonowej!

Graficzny tygrys ozdobił tylko jeden paznokieć. Do pomalowania reszty użyliśmy lakieru hybrydowego Self Me - w stonowanym, delikatnym kolorze. Całą stylizację zabezpieczyliśmy matowym topem bez dyspersji - Super Matte.

Ty swoją stylizację możesz wzbogacić dowolnie. Skusisz się na dodatkowe ornamenty? A może dodasz mani odrobinę blasku? Jesteśmy przekonani, że graficzne zdobienia paznokci przypadną do gustu zarówno minimalistkom, jak i fankom paznokciowej wielobarwności! Sprawdź również artykuł, w którym znajdziesz pomysły innych, geometrycznych wzorków!

Opublikowano:

14.07.2022

Zaktualizowano:

11.06.2024