Manicure frezarkowy i usuwanie masy żelowej - co musisz wiedzieć?

Która kobieta nie jest zmienną? Raz nosimy przepiękne migdały, by za chwilę zatęsknić za naturalnym lookiem. Przekonaj się, jak do niego powrócić w bezpieczny sposób! Co musisz wiedzieć o poprawnym usuwaniu masy żelowej? Jak wykonać manicure frezarkowy? Obejrzyj nowy VLOG z Martą Olesiak - instruktorką z Nysy - w roli głównej! To ona pokaże Ci, że naturalne paznokcie również mogą prezentować się fenomenalnie!

Jakimi frezami opracowywać skórki i usuwać masę żelową?

W najnowszym odcinku najważniejszym urządzeniem będzie oczywiście frezarka oraz starannie dopasowane frezy. Wśród nich nie może zabraknąć frezu Indigo Karbid 2 do usuwania masy żelowej i skracania paznokci oraz frezów Indigo Cuticle 9, 1, 14 - to właśnie dzięki nim wykonasz staranny manicure frezarkowy.

Sięgnij również po inne produkty, dzięki którym usługa stanie się kompletna - nie wyłączając z niej pielęgnacji. Co może Ci się przydać? Marta Olesiak korzystała z:

Teraz czas przejść do pracy! Pamiętaj, że frezarka to narzędzie, które zwiększy Twój komfort, ale korzystaj z niej wyłącznie po przejściu odpowiednich szkoleń i kursów!

Jak usunąć masę żelową przed opracowaniem skórek?

Opracowanie skórek wokół paznokci to dopiero dalszy etap pracy. Nasza instruktorka w pierwszej kolejności zdejmuje starą masę żelową. Jak zrobić to nie tylko w pełni poprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie? Po pierwsze - zawsze pracuj największą powierzchnią frezu. Po drugie - unikaj powolnych, dociskających ruchów.

Gdy usuwasz żel przy pomocy frezu, pamiętaj, by pracować tym akcesorium wyłącznie pod prąd na powierzchni masy. Jeśli dotkniesz frezem naturalnej płytki, po prostu ją uszkodzisz. Musisz regularnie odpylać paznokieć i kontrolować, ile materiału masz jeszcze do zdjęcia. Gdy zostanie go minimalna ilość, wystarczy ściągnąć tę resztkę pilnikiem. Tutaj również trzeba pamiętać o ważnej zasadzie, która dotyczy kierunku piłowania. O czym dokładnie mowa? Odpowiedź czeka w filmie! Inaczej bowiem operujemy pilnikiem na naturalnej płytce, a inaczej wtedy, gdy usuwamy resztki żelu. W trakcie seansu dowiesz się poza tym, jak bezpiecznie spiłować ewentualne zapowietrzenia i sprawdzić, gdzie jeszcze został nam materiał do zdjęcia.

Manicure frezarkowy - jak bezpiecznie opracować skórki przy paznokciach?

Zobacz - frez po frezie - jak o skórki wokół paznokci dba nasza instruktorka z Nysy. Znaczenie ma nie tylko dobór odpowiednich narzędzi, obroty frezarki, ale też ruchy prowadzące do idealnego opracowania skórek.

Manicure frezarkowy pozwala na perfekcyjne opracowanie skórek, ale musisz pamiętać, by metodę pracy dopasowywać indywidualnie do klientki. To właśnie dlatego na początku każdej usługi tak ważne jest, byś dokładnie oceniła stan jej paznokci. Jeśli skórki przy paznokciach są suche, nie musisz obawiać się manicure’u frezarkowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych, popularnych metodach opracowywania skórek wokół paznokci? Przeczytaj koniecznie nasz artykuł o manicure kombinowanym!

Jeśli skórki reagują zaczerwienieniem na frezowanie, należy zmienić metodę ich opracowywania i sięgnąć po cążki lub nożyczki. Wtedy również znaczenie ma bezpieczna praca - zbyt mocne wycięcie skórek grozi bowiem uszkodzeniem wału paznokciowego lub macierzy.

Manicure frezarkowy - pielęgnacja jest równie ważna

Zdjęłaś masę żelową i opracowałaś skórki? Czas zadbać o pielęgnację! Idealnie sprawdzi się do tego odżywcze masło shea. Wystarczy wetrzeć je delikatnie w paznokcie i wykonać relaksujący masaż. Pozostałość emulsji warto dodatkowo wpolerować w płytkę dzięki polerce Indigo Diamond..

Zdrowe, piękne, mocne i naturalne - tak mogą prezentować się paznokcie tuż po zdjęciu masy! Czas rozstać się z mitami, że produkty żelowe niszczą płytkę. Jeśli za każdym razem stylizacja wykonywana jest w pełni poprawnie i bezpiecznie, to nic nie powinno wpływać negatywnie na kondycję paznokci.

Precyzyjne opracowywanie skórek wokół paznokci i mądre operowanie frezami to jednak nie wszystko. Jeśli pracujesz jako stylistka, musisz uświadamiać klientki, że one również mają wpływ na kondycję paznokci. Co uchroni je przed urazami? Przede wszystkim wykonywanie regularnych uzupełnień. Dbaj o profesjonalizm w swoim salonie i bądź dla swoich klientek największą inspiracją - w końcu to Tobie podczas każdej usługi powierzają dłonie.

Opublikowano:

23.06.2022

Zaktualizowano:

06.11.2023