Stemple do paznokci - prosty sposób na skomplikowane zdobienia

Pokochaj na nowo precyzyjne nailartowe wzory, sięgając po stemple do paznokci Indigo. Odkryj metodę, która zrewolucjonizuje wykonywanie zdobień w Twoim salonie! 

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz przygodę z nailartem, czy poszukujesz nowych inspiracji - jeśli jeszcze nie znasz metody stemplowania, koniecznie sięgnij po nowości Indigo. Stamping to metoda, dzięki której precyzyjne geometryczne printy, zwierzęce motywy czy florystyczne ornamenty możesz tworzyć w ekspresowym tempie, z lekkością wykonywania najprostszych, jednolitych stylizacji. Jak to możliwe? Sięgnij po wskazówki Indigo i zakochaj się w stemplowanych zdobieniach.

Stemple do paznokci - jak ich używać?

Sięgając po stemple do paznokci możesz maksymalnie skrócić czas wykonywania precyzyjnych, nailartowych wzorów. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które ułatwią Ci pracę. Gdy już załapiesz, o co chodzi, a sekwencja ruchów wejdzie Ci w krew, tworzenie nawet najbardziej skomplikowanych printów na paznokciach stanie się proste, szybkie i przyjemne.

Krok 1 - przygotowanie powierzchni paznokcia do stemplowania.

Jeśli chcesz wykonać zdobienie na stylizacji hybrydowej lub żelowej, pokryj ją warstwą matowego topu lub sięgnij po buffer o gradacji 280, by zmatowić powierzchnię, a następnie dokładnie oczyść ją Cleanerem 1. W przypadku klasycznego manicure’u wystarczy, że poczekasz do całkowitego wyschnięcia warstwy koloru i możesz zabierać się do stemplowania.

Krok 2 - przygotowanie stanowiska do stemplowania

Jednym z kluczowych czynników, decydujących o sukcesie stampingowych zdobień jest CZAS. Ponieważ lakier wysycha bardzo szybko, liczy się tu każda sekunda. Właśnie dlatego przed przystąpieniem do stemplowania, warto jest odpowiednio przygotować stanowisko pracy. Lakier, blaszka, skrobak, stempel - narzędzia powinny być ułożone na biurku tak, byś mogła płynnie i możliwie szybko przechodzić do kolejnych etapów pracy. Wykonaj kilka próbnych stempelków, przećwicz różne konfiguracje ułożenia narzędzi i znajdź idealny układ dla Ciebie.

Krok 3 - aplikacja lakieru

Gdy wszystko już gotowe, możesz brać się do roboty. Wybrany wzór na blaszce, a dokładnie jego połowę, pokryj obficie lakierem do stempli. Dlaczego nie całość? Za chwilę wszystko się wyjaśni. Ważne, by lakier znalazł się na właściwej części wzoru. Jeśli jesteś praworęczna, pokryj produktem lewą część wzoru, jeśli jesteś leworęczna - prawą.

Krok 4 - skrobak

Sięgnij po skrobak i szybkim, zdecydowanym ruchem przeciągnij jego ściętą krawędź po powierzchni wzoru. Tym sposobem usuniesz nadmiar lakieru z blaszki i jednocześnie wypełnisz nim drugą połowę wzoru. 

Krok 5 - stemple do paznokci

Natychmiast przyciśnij stempel do blaszki z lakierem i przenieś wzór na powierzchnię paznokcia. Pamiętaj, by ruch ten wykonywać pod kątem 45 stopni - nie prostopadle. Pracuj delikatnie, ruchem półkolistym i nie przyciskaj stempla na siłę, bo wzór się po prostu nie odbije. Twoje ruchy muszą być szybkie, pewne, ale delikatne.

Krok 6 - top

Pozwól, by wzór na paznokciu całkowicie wysechł, a następnie zabezpiecz go wybranym topem i utwardź w lampie lub - w przypadku klasycznego manicure’u - pokryj lakierem nawierzchniowym. Gotowe!

Zobacz, jak wygląda proces stemplowania w praktyce:

Potrzebujesz więcej wskazówek i inspiracji? Sięgnij po kurs online Stamping - ekspresowe zdobienia paznokci, w którym znajdziesz gotowe pomysły na stylizacje z wykorzystaniem produktów do stemplowania Indigo.

WYBIERZ KURS

Opublikowano:

28.07.2023

Zaktualizowano:

31.01.2024