Manicure kombinowany vs. frezarkowy - który wybrać?

Perfekcyjne opracowanie skórek to podstawa każdej stylizacji paznokci. Nieważne, czy używasz lakierów klasycznych, hybrydowych czy może stawiasz na przedłużanie. Jeśli nie zadbasz o oprawę manicure’u, to nawet najpiękniejszy kolor nie udźwignie ciężaru nieestetycznych, poszarpanych skórek. To właśnie dlatego nasza instruktorka - Aleksandra Woś - pokazuje dwie najpopularniejsze metody usuwania skórek i zdradza, czym różni się manicure kombinowany od frezarkowego. Obejrzyj VLOG, przeczytaj wpis i dowiedz się więcej!

Jakimi narzędziami opracowywać i usuwać skórki?

Manicure kombinowany i frezarkowy to dwie najpopularniejsze metody opracowywania skórek przy paznokciach. To, którą z nich wybierzesz, zależy nie tylko od efektu, jaki chcesz uzyskać, ale też od kondycji skóry Twoich klientek. Jedno jest pewne - musisz dysponować wszystkimi narzędziami, które pozwolą Ci na wykonanie tych dwóch rodzajów manicure’u.

Aleksandra Woś podczas pracy sięgnęła między innymi po frezy Indigo Cuticle o numerach 1,  7,  9,  11  i  14. Warto zaopatrzyć się również w cążki, nożyczki, pilniki, metalowe kopytko lub jednorazowe, drewniane patyczki. To bezpieczna podstawa umożliwiająca dokładne opracowanie skórek tak, aby manicure - niezależnie od rodzaju - zachwycał perfekcyjnym wyglądem.

Pamiętaj jednak, że praca frezami i ostrymi narzędziami wymaga odpowiednich umiejętności nie tylko wtedy, gdy skórki Twoich klientek są wrażliwe. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, przez który może dojść chociażby do uszkodzenia macierzy paznokcia.

Manicure kombinowany - co go wyróżnia?

Kobiety na całym świecie manicure hybrydowy pokochały za trwałość. Lakier utwardzony w lampie utrzymuje się na paznokciach w nienaruszonym stanie nawet do trzech tygodni, jednak na trwałość stylizacji wpływa również inny czynnik - widoczność odrostu. I tu właśnie z pomocą przychodzi manicure kombinowany. To on sprawia, że mamy wrażenie, że kolor niemal wyrasta spod skórek. A wszystko dzięki temu, że kieszonka pod wałem okołopaznokciowym jest otwarta i lakier z łatwością da się zaaplikować jeszcze głębiej. W efekcie odrost widoczny jest znacznie później.

Zasady wykonywania manicure frezarkowego

Manicure frezarkowy - jak sama nazwa wskazuje - zakłada opracowanie skórek wyłącznie przy użyciu frezów. Nie odcina się wtedy skórek, przez co trudniej jest dojechać kolorem głęboko pod wał. W efekcie odrost będzie widoczny nieco szybciej. Dlaczego więc nie zawsze sięga się po ostre narzędzia takie jak cążki lub nożyczki?

W salonie stylizacji paznokci na pierwszym miejscu zawsze jest bezpieczeństwo klientki i metoda opracowywania skórek wokół paznokci musi być dopasowana indywidualnie. Manicure frezarkowy będzie najlepszym rozwiązaniem wtedy, jeśli skórki są wrażliwe, zaczerwienione i bardzo delikatne. Wtedy nie ma sensu na siłę otwierać kieszonki, ponieważ istnieje duże ryzyko, że w trakcie pracy nożyczkami albo cążkami dojdzie do urazu i krwawienia.

Manicure frezarkowy - jeśli tylko został poprawnie i bezpiecznie wykonany - również pozwala na precyzyjną aplikację koloru przy skórkach. Różnica polega na tym, że odrost może być widoczny nieco szybciej.

Manicure frezarkowy i kombinowany - ćwicz z nami

We VLOG-u skupiamy się nie tylko na teorii, lecz przede wszystkim na praktycznych aspektach opracowywania skórek wokół paznokci. Podczas seansu dowiesz się:

  • na jakie obroty ustawiać frezarkę?
  • Pod jakim kątem trzymać frezy?
  • Jak bezpiecznie pogłębić przestrzeń między wałem a paznokciem?
  • Co pomoże pozbyć się nabłonków?
  • Jak podnieść obrąbek międzynaskórkowy?
  • Czym stworzyć tzw. kieszonkę?
  • Co zrobić, jeśli nie udało się dokładnie usunąć skórki za pierwszym razem?

Zobacz, jak frezarką pracuje nasza instruktorka i udoskonalaj swoją technikę, by tworzyć manicure z prawdziwymi insta-skórkami!

Opublikowano:

27.10.2022

Zaktualizowano:

10.06.2024