Manicure kombinowany – prosty sposób na precyzyjny manicure!

Prawidłowe przygotowanie paznokci pod stylizację właściwą stanowi złotą receptę na trwały i dokładny manicure. Wśród wielu technik i sposobów na opracowanie skórek (np. manicure biologiczny, usuwanie skórek cążkami/nożyczkami czy manicure frezarkowy bezcążkowy)  to właśnie manicure kombinowany jest najczęściej stosowaną praktyką przygotowującą paznokcie i skórki do dalszych etapów stylizacji. Jak go wykonać? Sprawdź nasze wskazówki!

Co to jest manicure kombinowany?

Jest to taki rodzaj manicure’u, w którym najpierw mechanicznie (frezarką), a następnie manualnie (nożyczkami) dogłębnie opracowujemy skórki. Manicure kombinowany sprawdzi się do każdej stylizacji – zarówno hybrydowej, żelowej, akrylowej, wykonanej Gelasticiem, jak i tej z zastosowaniem klasycznych lakierów do paznokci, ponieważ jest on jedynie sposobem opracowania i przygotowania paznokci oraz skórek do dalszej pracy.

Jakie są jego zalety? Przede wszystkim znacznie zwiększa trwałość. Dzięki precyzyjnemu opracowaniu skórek w dokładny sposób nałożymy lakier techniką malowania “pod skórki”. Sposób ten maksymalnie wydłuża świeżość stylizacji i pozwala dłużej cieszyć się idealnym manicurem bez widocznych odrostów.

Manicure kombinowany krok po kroku

Podstawą w tej metodzie jest precyzyjne odepchnięcie, wycięcie oraz wyfrezowanie skórek wokół paznokci. Dzięki dokładnemu usunięciu skórek i wygładzeniu powierzchni płytki jesteśmy w stanie nałożyć lakier lub hybrydę aż pod same skórki. Minimalizujemy w ten sposób widoczność przerwy między płytką paznokcia a aplikowanym produktem, uzyskując efekt wychodzenia koloru spod skórek. Do ich odsunięcia można zastosować zarówno kopytko, drewniany patyczek, jak i frez.

Aby odepchnąć skórki i usunąć nabłonki, najlepiej użyć frezu Cuticle 9. Następnie do perfekcyjnego opracowania skórek należy sięgnąć po bardziej precyzyjne modele (np. Cuticle 15 czy Cuticle 6), natomiast pozbywając się ich nadmiaru, świetnie sprawdzą się nożyczki bądź cążki. Przy wygładzaniu wałów okołopaznokciowych przyda się buffer, jednakże szybszym rozwiązaniem będzie odpowiedni frez - tutaj sprawdzi się Cuticle 5 lub Cuticle  14. Mając tak przygotowane skórki, możemy przejść do dalszej stylizacji. 

Manicure hybrydowy kombinowany – same zalety!

Przede wszystkim manicure kombinowany przedłuża trwałość stylizacji. Dzięki aplikowaniu lakieru "pod skórki" odrost widoczny jest dopiero po 1-2 tygodniach (w zależności od tempa wzrostu paznokcia). Wiele kobiet zwraca uwagę na precyzyjne wykonanie zabiegu i sposób nakładania produktów – im bliżej skórek, tym zdecydowanie lepiej. Jeśli zadbamy o ich dokładne wycięcie oraz staranną aplikację lakieru, stylizacja będzie trwała i świeża, a paznokcie będą prezentować się niezwykle atrakcyjnie przez długi czas!

Jeśli chcesz zobaczyć, jak w praktyce wygląda opisywana przez nas metoda, sprawdź film pt. Manicure kombinowany – jak go wykonać? Malowanie "pod skórki" i jakie frezy wybrać na naszym oficjalnym kanale YouTube!

Chcesz zostać specjalistką w manicurze kombinowanym? Sprawdź szkolenia Indigo!

Ze względu na ostre narzędzia jakie wykorzystujemy w tej metodzie, rekomendujemy spotkania z profesjonalnymi instruktorami, które pozwolą dogłębnie poznać zasady wykonywania bezpiecznego manicure’u. W ofercie Indigo znajduje się również baza szkoleń, która przeprowadzi stylistykę przez każdy etap stylizacji. Wygodny podział na poziomy z łatwością pozwala dopasować stopień zaawansowania i tematykę szkolenia do indywidualnych potrzeb. Gdzie je znaleźć? Wystarczy wejść w zakładkę szkoleń i kursów, przeczytać ich szczegółowe opisy i wybrać najodpowiedniejszą opcję.

Opublikowano:

17.03.2022

Zaktualizowano:

06.11.2023