Manicure hybrydowy - błędy. Czego nie robić?

Manicure hybrydowy uchodzi za jedną z najpopularniejszych usług w salonach kosmetycznych. Nie można się temu dziwić! Paznokcie pokryte lakierem hybrydowym prezentują się nienagannie nawet do trzech tygodni. By stylizacja stała się jak najbardziej trwała, musi zostać poprawnie wykonana i jest to warunek konieczny. W nowym VLOG-u nasza Indigo Educator - Aleksandra Woś - pokazuje, czego należy się wystrzegać podczas robienia manicure hybrydowego. Błędy zdarzają się w końcu najlepszym - świadomość to pierwszy krok do ich eliminacji!

Niezbędnik manicure’u

My w najnowszym filmie rezygnujemy z wyrazistych kolorów i ekstrawaganckich wzorów na rzecz ponadczasowej klasyki. Paznokcie w nudziakowej tonacji nie przysłonią też błędów w manicure hybrydowych, które będziemy omawiać. Co będzie Ci zatem potrzebne do pracy? Podstawowe narzędzia i produkty - na pewno masz je w swoim salonie.

Aleksandra Woś korzystała przede wszystkim z:

W końcu Ty możesz dowolnie dopasować kolor paznokci - najważniejsze, byś uważnie prześledziła pracę naszej Indigo Educator i przeanalizowała swoją technikę wykonywania manicure hybrydowego. Błędy bardzo łatwo skorygujesz, obiecujemy!

Manicure hybrydowy - błędy, które zepsują pracę

Najpierw paznokcie modelki zostały skrócone frezem, a później - pilnikiem. Aleksandra Woś wyróżniła 13 podstawowych błędów w manicure hybrydowym. Pierwszy z nich można popełnić już na tym etapie pracy. Sprawdź, czy Ciebie również dotyczy!

 1. Farfocle i zanieczyszczenia pod spodem płytki.
 2. Nieodpowiednie opracowanie płytki.
 3. Nieusunięte nabłonki z płytki paznokcia.
 4. Źle dopasowany cleaner do odtłuszczania płytki.
 5. Nieużycie primera.
 6. Baza błędnie dopasowana do płytki.
 7. Oprócz tego - zalanie skórek.
 8. Nierówno rozłożona warstwa budująca bazy.
 9. Pozostawienie bąbelków na paznokciach.
 10. Niedokładne pomalowanie paznokci kolorem.
 11. Zbyt gruba warstwa lakieru hybrydowego.
 12. Nierówna linia światła i hybryda niezabezpieczona topem w okolicy skórek.
 13. Opiłowanie wolnego brzegu tuż po skończonej stylizacji.

Obejrzyj nasz VLOG i przekonaj się, co zrobić, aby Twój manicure hybrydowy był bezbłędny! Lubisz edukacyjne wpisy? Na naszym blogu czekają artykuły, które na pewno Ci się spodobają! Do wpisu hybryda krok po kroku warto zaglądać na początku zawodowej drogi. Błędy w kwadracie spodobają się stylistkom zaczynającym przygodę z przedłużeniami, a błędy w ballerinie bez wątpienia ułatwią wykonywanie stylizacji na poziomie zaawansowanym.

Życzymy udanych lektur, ćwiczeń i doskonalenia umiejętności!

Opublikowano:

28.07.2022

Zaktualizowano:

08.11.2023