Krzywa C na paznokciach - jak ją poprawnie zbudować?

W świecie rzadko co bywa idealne i dotyczy to również naturalnych płytek. Stylistki w swojej pracy często spotykają klientki, które skarżą się między innymi na zbyt płaskie paznokcie. Na szczęście jest na to sposób - wystarczy wiedzieć, jak prawidłowo pracować żelem, aby uzyskać pożądaną wypukłość.  Z najnowszego VLOG-a, w którym gościmy Martę Olesiak, dowiesz się zatem, czym jest krzywa C na paznokciach. O czym musisz pamiętać podczas jej budowy? Obejrzyj nasz film i sprawdź, czy właśnie to zagadnienie techniczne nie kryje przed Tobą żadnych tajemnic!

Prawidłowa budowa paznokcia - krzywa C to podstawa!

Czym właściwie jest krzywa C na paznokciach? To inaczej górny łuk, który powinien być dostrzegalny, gdy patrzymy na przedłużone paznokcie z profilu. Krzywizna powinna przebiegać od skórek, przez apex aż do wolnego brzegu. Jak ją uzyskać, jeśli naturalna płytka Klientki jest płaska i skarży się ona na paznokcie bez krzywej C? Wystarczy prawidłowo rozłożyć żel w strategicznych punktach i cieszyć się trwałą stylizację. Jeśli krzywa C zostanie źle zbudowana, paznokcie szybko się połamią lub popękają.

Na początku sprawdź, czy masz pod ręką wszystkie produkty niezbędne do pracy. Z czego korzystaliśmy w odcinku? Oto pełna lista!

Ten VLOG ma czysto techniczny charakter. Wiedza, jaką w nim przekazujemy, przyda się każdej stylistce, która chce tworzyć paznokcie perfekcyjne pod każdym względem.

Krzywa C na paznokciach - czym ją zbudować?

Nasza instruktorka wybrała dwa rodzaje żeli - Easy Shape Light Rose o konsystencji galaretki oraz Cover Pink, który się samopoziomuje. Sprawdź, który z tych produktów lepiej sprawdzi się u Ciebie. Pamiętaj, że stylistki na pewnym etapie zaawansowania dobierają żele do swoich indywidualnych preferencji tak, by zwiększyć komfort pracy.

Galaretkowaty żel jest dość gęsty, przez co może pozostawić pewne nierówności, które bez problemu wyrównasz podczas piłowania. Produkty samopoziomujące - jak sama nazwa wskazuje - rozpływają się po paznokciu. Układaj je na środku paznokcia, a one rozpłyną się w resztę miejsc. Jeśli żel samopoziomujący rozprowadzisz po całości, zaleje on skórki oraz wały boczne.

Na filmie dokładnie widać, jak instruktorka pracuje pilnikiem po utwardzeniu żeli w lampie. Przyjrzyj się technice jej pracy i przekonaj się, jak:

  • modelować krzywą C - od skórek aż do wolnego brzegu;
  • opracować ściany boczne;
  • trzymać pilnik, by wyprowadzić krawędzie i stworzyć ramiona tunelu na tym samym poziomie;
  • wyrównać linię włosa?

Żele w pięknych, naturalnych odcieniach nie potrzebują dodatkowych ozdób. Paznokcie zabezpieczyliśmy topem Wet Look, a warstwę lepką usunęliśmy Cleanerem Shea Super Shine Effect, dzięki czemu cała stylizacja prezentuje się jeszcze bardziej olśniewająco.

Krzywa C na paznokciach może przybierać perfekcyjny kształt, jeśli opanujesz sztukę dokładnego rozkładania żelu i perfekcyjnego operowania pilnikiem. Ćwicz razem z Indigo i przekonaj się, że szlifowanie umiejętności technicznych nie musi wiązać się z mozolną pracą!

Szukasz innych inspirujących treści, dzięki którym zadbasz o warsztat? Sprawdź jeden z naszych artykułów (i obejrzyj również załączony w nim film), w którym wyjaśniamy, jak poprawnie uzupełnić paznokcie żelowe.

Opublikowano:

21.04.2022

Zaktualizowano:

11.06.2024