Jak używać pyłków do paznokci? Poznaj WSZYSTKIE efekty Indigo.

Poznaj wszystkie pyłki do paznokci Indigo, odkryj ich wyjątkowe właściwości i dowiedz się, o czym warto pamiętać podczas ich aplikacji. Gotowa na solidną porcję wiedzy? Zobacz nasz najnowszy film, pełen inspiracji, eksperckich wskazówek i… wyjątkowego blasku.

Pyłki do paznokci Indigo - odkryj arsenał wielobarwnych efektów

Najnowszy film z udziałem Adrianny Marjańskiej - stylistki z naszej Centrali, to prawdziwe kompendium wiedzy na temat pyłków Indigo. Temat jest bardzo szeroki, bo i oferta indigowych efektów jest wyjątkowo bogata. Naliczyliśmy ich aż 58 - robi wrażenie, prawda? By móc jak najlepiej wykorzystywać ich potencjał w salonowej pracy, warto poznać właściwości poszczególnych efektów i wskazówki, dotyczące ich aplikacji.

GlammaMia - stylizacje z efektem lustra

GlammaMia to linia drobnych pyłków przeznaczonych do aplikacji na produkty bez lepkiej warstwy. Efekt dostępny jest w 8 wyrazistych odcieniach: Rose Fish, Chill Pill, Yummy Plummy, Rich Witch, Astronauta, Lunatic, Mefisto, Super Copper. Jak je nakładać? Jeśli kolorem bazowym Twojej stylizacji jest produkt, który nie posiada warstwy inhibicyjnej - np. żel Arte Brillante - możesz zacząć aplikację bezpośrednio po jego utwardzeniu. Jeśli wybierzesz jeden z odcieni lakierów hybrydowych, po utwardzeniu drugiej warstwy koloru, pokryj paznokcie topem bez lepkiej warstwy, np. Tip Top, i dopiero po jego utwardzeniu, przystąp do nakładania pyłku.

Efekt GlammaMia wetrzyj w powierzchnię okrężnymi ruchami - palcem lub za pomocą aplikatora. Nadmiar pyłku otrzep pędzlem Cupcake Brush. Całość zabezpiecz dwiema warstwami topu Wet Look, nie zapominając o wolnym brzegi. Każdą z warstw utwardzaj w lampie przez 30 sekund.

Pro tip Indigo: Wet Look to top, który po utwardzeniu posiada warstwę inhibicyjną. Dzięki swojej gęstości jest najlepszym topem do zabezpieczania wszelkiego rodzaju pyłków i ozdób. Sprawdzi się jako ostatnia warstwa zarówno w stylizacjach żelowych, jak i hybrydowych wzmocnionych bazą.

Perłowe pyłki do paznokci Glammer

Glammer Gold i Glammer Silver to bardzo drobne, lustrzane pyłki do paznokci, dzięki którym stworzysz efekt perłowej tafli ze złotą lub srebrną poświatą. Same pyłki nie dają pełnego krycia, zatem możesz je stosować na dowolnie wybranym kolorze, tworząc przeróżne perłowe odcienie.

Glammery możesz nakładać palcem lub aplikatorem na utwardzoną powierzchnię bez lepkiej warstwy. Efekt wcieraj okrężnymi ruchami do momentu uzyskania gładkiej tafli na paznokciach. Nadmiar produktu strzep za pomocą pędzla Cupcake Brush i zabezpiecz stylizację dwiema warstwami Wet Looka - dokładnie tak, jak w przypadku pyłków GlammaMia. Lepką warstwę przemyj Cleanerem Shea Supershine i wypoleruj powierzchnię suchym wacikiem. 

Pro tip Indigo: Jeśli mimo zabezpieczenia stylizacji dwiema warstwami topu, zdarzy Ci się, że pyłek odpryśnie - jest na to sposób. Po wtarciu drobinek, delikatnie zmatów bufferem wolny brzeg paznokcia, odtłuść go Cleanerem i nałóż cienko primer bezkwasowy. Dopiero teraz zabezpiecz paznokcie Wet Lookiem

Glass Me - opalizujący blask na paznokciach

Glass Me to kolejne pyłki do paznokci z oferty Indigo, które możesz aplikować na dowolnie wybrany kolor, na powierzchnię pozbawioną lepkiej warstwy. Dostępne są w dwóch opalizujących odcieniach - Rainbow i Volcano. Przy ich aplikacji postępuj dokładnie tak, jak w przypadku GlammaMia czy Glammera.

Pyłki do paznokci Metal Manix Chameleon

Marzysz o efekcie idealnej, metalicznej tafli na paznokciach? Sięgnij po wielobarwne pyłki Metal Manix Chameleon w pięciu odcieniach: Butterfly, Supernova, Alien, Blue Devil i Infiniti. Nakładane zawsze na ciemne kolory tworzą wyjątkowy metaliczny błysk, mieniący się różnymi kolorami, w zależności od kąta padania światła. To kolejny przykład pyłków wcieranych w powierzchnię bez warstwy lepkiej, których aplikację opisaliśmy powyżej. 

Metal Manix - pokryj swoje stylizacje metalicznym blaskiem

Metal Manix to natomiast metaliczne pyłki, które należy aplikować zawsze na lepką warstwę koloru. Wcieraj je delikatnie, okrężnymi ruchami w całą powierzchnię paznokcia. Nadmiar otrzep miękkim pędzelkiem, zabezpiecz Wet Lookiem i utwardź w lampie przez 30 sekund. Pyłki Metal Manix występują w pięciu zachwycających odcieniach: Light Gold, 24 Karatowe Złoto, Russian Gold, Pink Gold i Metal Manix Effect.

Metal Manix Multi Chrome vs. Holo Manix

Mimo, że w słoiczkach pyłki Metal Manix Multi Chrom i Holo Manix wyglądają podobnie, po aplikacji dają dwa zupełnie różne efekty. Metal Manix Multi Chrom to delikatny, srebrzysty pyłek, dzięki któremu możesz stworzyć efekt lustrzanych paznokci mieniących się różnymi odcieniami srebra - w zależności od koloru bazowego, na który go zaaplikujesz. Holo Manix to natomiast połączenie efektu Metal Manix Multi Chrome z Efektem Holo. Rezultat? Zjawiskowa lustrzana tafla z multi-kolorową drobinką. Aplikacja obu efektów wygląda podobnie: pyłek wetrzyj w powierzchnię pozbawioną lepkiej warstwy, a jego pozostałości usuń pędzelkiem Cupcake Brush. Na koniec zabezpiecz stylizację dwiema cienkimi warstwami topu Wet Look, pamiętając o utwardzeniu każdej z nich przez 30 sekund.

Snow Effect - efekt szronu na paznokciach

Snow Effect to pyłek do paznokci, który pozwoli Ci uzyskać efekt szronu w Twoich stylizacjach. Możesz wybrać jeden z trzech zjawiskowych odcieni: Black Snow XL, Black Snow i White Snow. Ten rodzaj pyłków aplikuj zawsze na mokrą warstwę topu. Obsyp paznokieć pyłkiem z każdej strony, tak by przykleił się do całej powierzchni, a następnie utwardzaj stylizację przez 60 sekund. Na koniec oczyść paznokcie z pozostałości pyłku za pomocą miękkiego pędzelka.

Pyłki do paznokci Pixel Effect - twórz szybkie pixelowe zdobienia

Pyłki Pixel Effect to 3 odcienie bieli i 5 neonów, które pozwolą Ci stworzyć zjawiskowe stylizacje z efektem maleńkich, połyskujących cekinów. Choć Kopciuszek, Śnieżka i Emerald Black w słoiczkach wyglądają tak samo, po aplikacji na kolor różnią się od siebie odcieniami bieli. Miłośnikom wyrazistych zdobień z pewnością spodobają się natomiast pyłki w odcieniach Neon Yellow, Neon Orange, Neon Pink, Neon Lila i Neon Green. Wszystkie odcienie Pixel Effect możesz aplikować na dwa sposoby, w celu uzyskania dwóch różnych efektów. Jeśli wetrzesz pyłek w lepką warstwę utwardzonego lakieru hybrydowego, na paznokciach utworzy się gładka, połyskująca tafla. Pamiętaj, by zabezpieczyć ją warstwą topu Wet Look i utwardzić go w lampie! Pixelami możesz też obsypać nieutwardzoną warstwę Tip Topa - w ten sposób uzyskasz efekt oszronionych paznokci. Po aplikacji, zrzuć nadmiar produktu do pudełka i utwardzaj całość stylizacji przez 30-60 sekund. 

Efekt Syrenki - klasyk wśród pyłków do paznokci

Syrenka to prawdziwy, ponadczasowy klasyk wśród efektów do paznokci. Podobnie, jak w przypadku Pixeli, możesz je aplikować na dwa sposoby. Wcierane w lepką warstwę utwardzonego koloru pozwolą Ci uzyskać gładką, połyskującą taflę. Zależy Ci na efekcie oszronionych paznokci? Obsyp Syrenką nieutwardzoną warstwę topu. Możesz wybrać jednym z jedenastu odcieni: Neon Yellow, Neon Orange, Neon Pink, Neon Lila, Neon Green, Aquarius, Pastel Pink, Szmaragdowy, Black, Black 2 lub Klasyczny Efekt Syrenki.

Efekt Holo

Efekt Holo to pyłek, który po wtarciu w warstwę lepką koloru, mieni się wszystkimi odcieniami tęczy. Pozwala w szybki sposób wykonać bogato zdobioną stylizację, dając prawdziwie spektakularny efekt. Możesz też obsypać nim mokrą warstwę topu, tworząc wrażenie oszronionych paznokci. Do wyboru masz jeden z aż trzynastu odcieni: Grapefruit Gold, Royal Gold, Copper, Brown, Violet, Indigo, Blue, Green, Gold, Pink, Fuchsia, Silver i Efekt Holo.

Jeśli zależy Ci na szybkich, efektownych zdobieniach, pyłki do paznokci Indigo to absolutny must have w Twoim Salonie. Miej je zawsze pod ręką, by móc dodać każdej stylizacji zjawiskowego blasku. Metaliczna tafla, efekt szronu, a może połyskujące Pixele? Dzięki bogatej ofercie naszych efektów, spełnisz każdą zachciankę nawet najbardziej wymagającej miłośniczki błyskotek.

Opublikowano:

16.06.2022

Zaktualizowano:

08.11.2023