Ile czasu schnie lakier do paznokci?

Ile powinien schnąć lakier do paznokci, aby jego powierzchnia pozostała nienaruszona? Wydawać by się mogło, że czas schnięcia lakieru do paznokci jest oczywisty, jednak istnieją sposoby, na znaczne przyspieszenie tego procesu. Faktem jest, że każdy lakier do paznokci ma określony przez producenta czas wysychania. Ale mało kto zwraca uwagę, że w wielu przypadkach nie jest on identyczny. Od czego to zależy? Ile schnie lakier do paznokci, aby uznać stylizację za zakończoną? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Ile czasu schnie lakier do paznokci?

Ile schnie zwykły lakier do paznokci wie każdy, kto chociaż raz w życiu je pomalował. Jednak mimo że jest to bardzo proste i mało wymagające, to zwykłe lakiery tracą swoich zwolenników. 

Powodów jest kilka:

- Standardowe lakiery potrafią schnąć nawet pół godziny, co w obecnych czasach można śmiało uznać za złodzieja czasu.

- Nawet lekko wilgotny lakier jest narażony na odbicia i niedoskonałości, o co – przy 30 minutowym czasie oczekiwania - naprawdę bardzo łatwo.

- Nie wszystkim odpowiada specyficzny i drażniący zapach zwykłych lakierów do paznokci.

Na rynku dostępnych jest dziś naprawdę wiele rodzajów lakierów, a to jeden z czynników, od których zależy ich czas schnięcia. Kolejnymi są: grubość nałożonej warstwy, liczba tych warstw, przygotowanie paznokci oraz panujące warunki w pomieszczeniu (np. wilgotności powietrza). A jakie lakiery możesz obecnie spotkać w sklepach?

 

Pamiętaj!

Na czas schnięcia lakieru ma wpływ jego rodzaj, grubość nałożonej warstwy, liczba warstw, przygotowanie paznokci oraz warunki otoczenia

 

Rodzaje lakierów do paznokci

Czas wysychania lakierów do paznokci to tak naprawdę temat rzeka. Wiele zależy też od funkcji wybranego lakieru – dziś to nie tylko estetyka i nadanie koloru. Często ma dużo poważniejsze zadanie. Jakie obecnie lakiery można spotkać na rynku i ile czasu schną?

 

- Szybkoschnące – jak sama nazwa wskazuje, bardzo szybko wysychają na płytce paznokcia (wystarczy odczekać 2 minuty podczas stosowania produktów Indigo) Duża ilość pigmentu sprawia, że jedna warstwa doskonale pokrywa płytkę. Doskonałe jakościowo są  Klasyczne Lakiery od Indigo z hydrolizowanymi proteinami jojoba.

- Wzmacniające – ich głównym zadaniem jest właśnie… wzmocnienie. Sprawdzą się przy kruchych i łamliwych paznokciach. Nail Therapy potrzebuje do wyschnięcia zaledwie 2 minut.

- Lakiery w połączeniu z  matowym wykończeniem - możesz je połączyć z matowym topem

- Lakiery hybrydowe – zyskały ogromną popularność dzięki swojej trwałości i właściwościom - łączą cechy lakieru klasycznego oraz światłoutwardzalność żelu. Sprawdź kolekcje lakierów hybrydowych Indigo, do utwardzenia których wystarczy jedynie 30 sekund w lampie MULTILED

Lakiery 3w1 – łączą w sobie funkcje bazy, koloru i topu. Na dodatek nie musisz utwardzać ich w lampie. Dobrym przykładem jest Natural Lakier proteinowy 3w1, którym wykonasz ponadczasową, nudziakową stylizację.

 

Różnorodność lakierów sprawia, że wybór tego idealnego jest trudny. Jeżeli lubisz klasyczne czy inne dłużej schnące lakiery, a jedynym problemem jest czas ich wysychania, to mamy dla Ciebie kilka trików, które znacznie przyspieszą ten proces.

 

Jak wysuszyć lakier do paznokci?

Bywa i tak, że pośpiech każe szukać sposobu na szybkie wysuszenie lakieru do paznokci. Czy da się to zrobić i przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci? Oczywiście! Istnieją tzw. przyspieszacze schnięcia lakieru, które maksymalnie skracają czas oczekiwania. Jak szybciej wysuszyć i przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci? Jeśli paznokcie długo schną, sprawdź trzy sposoby:

- Top coat z funkcją przyspieszenia wysychania – niektóre topy oprócz nabłyszczania i zabezpieczania kolory, zawierają także składniki przyspieszające wysychanie. (sprawdź Finish Top Coat)

- Krople – również aplikuje się je bezpośrednio na paznokcie.Ponadto są bardzo wygodne w użyciu. Wypróbuj Dry Up Nails Polish Drops, który oprócz skrócenia czasu schnięcia lakieru, dodatkowo odświeża i wydobywa głębię koloru.

 

Pamiętaj!

Dmuchanie, chuchanie czy też machanie dłońmi w żaden sposób nie przyspiesza procesu schnięcia lakieru. Co prawda zimny nawiew i suszarka do włosów uznawana jest za jedną z domowych metod, ale nie jest to najlepszy pomysł, aby przyspieszyć wysychanie lakieru.

 

Czy warto korzystać z przyspieszaczy? To idealne rozwiązanie, szczególnie przy prowadzeniu aktywnego trybu życia i ograniczonej ilości czasu, a także podczas wykonywania stylizacji w salonie. Jednak stosowanie przyspieszaczy na nic się zda, jeśli podczas wykonywania manicure wkradną się drobne błędy. Co to za błędy i jak ich unikać?

 

Błędy przedłużające czas schnięcia lakieru do paznokci

W swoich pracach możesz korzystać nawet z najlepszych produktów i nadal mieć problem z wysychaniem lakieru. Wszystko przez drobne pułapki, w jakie możesz wpaść, nie zdając sobie z nich sprawy. Jakie są często popełniane błędy i jak ich unikać?

- Zbyt gruba warstwa lakieru – nałożenie zbyt grubej warstwy lakieru sprawia wrażenie wysuszonych paznokci, podczas gdy pod spodem lakier nadal jest mokry. Lepiej nałożyć dwie, a nawet trzy warstwy, które dokładnie wyschną, niż zniszczyć stylizację przez nieuwagę.

- Nieprawidłowe przechowywanie lakierów – ciepło może negatywnie wpłynąć na konsystencję lakierów, a tym samym na czas ich wysychania. Przechowuj je zawsze w ciemnym i chłodnym miejscu, bez dostępu promieni słonecznych

- Nieodpowiednie warunki do aplikacji lakieru – bardzo wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza mogą wydłużyć czas schnięcia. Zawsze sprawdzaj warunki w jakich wykonujesz stylizacje – powinno być sucho i chłodno.  

 

Ile powinien schnąć lakier do paznokci?

Generalnie pytaniem nie powinno być: “ile czasu schnie lakier do paznokci?”, tylko “ile czasu powinien schnąć, aby stylizacja pozostała nienaruszona?”. Na to pierwsze pytanie już znasz odpowiedź. Prawidłowe przygotowanie paznokci, unikanie podstawowych błędów i odpowiednia technika aplikacji pozwala cieszyć się pięknym i trwałym manicurem. 

A czy używanie przyspieszaczy jest konieczne? I tak, i nie. Przyspieszacz przydaje się zarówno w salonie, jak i w domowych warunkach, ze względu na oszczędność czasu. Dzięki temu malowanie paznokci staje się bardziej efektywne i przyjemne. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń producenta. Nie próbuj na siłę przyspieszać procesu schnięcia, jeśli miałoby się to odbyć kosztem stylizacji.

 

Opublikowano:

14.06.2024

Zaktualizowano:

14.06.2024