7.4.2022
Kwiaty na paznokciach - poznaj technikę zhostovo!
Zdobienia paznokci

Kwiaty na paznokciach - poznaj technikę zhostovo!

by Indigo Nails
3 min. czytania

Motywy kwiatowe każdej wiosny przeżywają na nowo swój malutki renesans. Jeśli szukasz więc inspiracji i pomysłu na niebanalne zdobienia, to przychodzimy z pewną propozycją! Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejny VLOG, w którym Klaudia Kawińska - instruktorka z łódzkiej Centrali - tworzy kwiaty na paznokciach. Do ich namalowania wykorzystuje technikę zhostovo - trudną i zarazem niezwykle satysfakcjonującą. Chcesz sprawdzić, czy odtworzysz jej prace? Obejrzyj nasz film i chwyć za pędzel!

Paznokcie z kwiatami - dzięki jakim produktom je wykonasz?

Przekonaj się, z jakich produktów korzystała Klaudia Kawińska podczas wykonywania swoich dwóch stylizacji. Kwiaty na paznokciach nie wyglądałyby tak pięknie, gdyby nie kolory i ich odpowiednie rozblendowanie. Nie bez znaczenia jest również praca starannie dopasowanymi pędzlami. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z zhostovo, zadbaj więc, by wybierać świetnie napigmentowane produkty oraz akcesoria wykonane z największą starannością. Znajdziesz je oczywiście w Indigo!

Zobacz, co dokładnie będzie Ci potrzebne do stworzenia kwiatowego mani:

Zhostovo - technika malowania paznokci w kwiaty

Kwiaty na paznokciach mogą być namalowane wieloma technikami. My dzisiaj przenosimy Was do świata wymagających zdobień zhostovo. Nawiązują one do tradycyjnych malowideł żostowskich, których historia sięga XIX w. Okazuje się zatem, że sztuka idąca w parze z manicure jest bardzo częstym zjawiskiem! Zhostovo to zatem realistyczne, kwiatowe stylizacje wykonywane metodą mokro na mokro.

Tworzeniu precyzyjnych ornamentów musi towarzyszyć talent plastyczny, ale umiejętności pracy z pędzlami powinny być nieustannie doskonalone. Paznokcie z kwiatami są niezwykle wymagające i czasami stylistki poświęcają mnóstwo czasu na naukę malowania właśnie tych zdobień!

Kwiaty na paznokciach - jak namalować je idealnie?

Nasza instruktorka pokazuje, jak wykonać od A do Z dwie kwiatowe stylizacje. Wykorzystaj je podczas tworzenia własnych zdobień utrzymanych w duchu zhostovo. Czego dowiesz się z dzisiejszego odcinka? Tłumaczymy w nim między innymi:

  • dlaczego kwiaty na paznokciach warto malować pędzelkiem Indigo Pro Brush nr 2?
  • Czemu w trakcie tworzenia zdobień trzeba pilnować czystego włosia pędzelka?
  • Jakie produkty sprawdzą się do czyszczenia pędzelków?
  • Co sprawia, że żele Indigo Nail Art to must-have stylistek, które tworzą zdobienia strukturalne?

Zobacz, jak działa Klaudia Kawińska podczas tworzenia dwóch pięknych, realistycznych zdobień. Nasza instruktorka precyzyjnie łączy ze sobą kolory, wykonuje subtelne cieniowania i dba w szczególności o czystość pracy, dzięki czemu jej paznokcie z kwiatami zachwycają precyzją! Jesteś gotowa, by zgłębić tajemnice sztuki takiej jak zhostovo?  Obejrzyj również jeden z naszych wcześniejszych odcinków, w którym tłumaczymy, jak namalować kwiaty na paznokciach techniką one stroke i wybierz swoje ulubione zdobienia! Przygotowaliśmy również wpis o różnych rodzajach kwiatów na paznokci - znajdź metodę ich tworzenia, która będzie Ci najbliższa!

Błyszczące ombre na paznokciach - wiosenna stylizacja Springsecco

Błyszczące ombre na paznokciach - wiosenna stylizacja Springsecco

Pomysł na wiosenną stylizację? Kwiaty na paznokciach!

Pomysł na wiosenną stylizację? Kwiaty na paznokciach!