22.12.2022
Szlachetna Paczka od Indigo
Aktualności

Szlachetna Paczka od Indigo

by Indigo Nails
3 min. czytania

W czasie tegorocznego Weekendu Cudów obdarowanych zostało ponad 15 tysięcy potrzebujących rodzin. Do jednej z nich Szlachetna Paczka trafiła dzięki wsparciu Indigo - by w te Święta również w domu Pani Ireny mógł zdarzyć się cud!

Szlachetna Paczka to doroczna akcja charytatywna, w ramach której do potrzebujących rodzin dociera pomoc, odpowiadająca ich konkretnym, czasem bardzo przyziemnym potrzebom. Jej finałem jest tzw. Weekend Cudów, podczas którego wszystkie paczki trafiają do nowych domów. W tym roku i my zdecydowaliśmy się dołączyć do tej przepięknej inicjatywy, by móc obdarować dobrem tych, którym na co dzień tak bardzo go brakuje.

Szlachetna Paczka pełna dobra

Świąteczne podarunki przygotowaliśmy dla rodziny Pani Ireny, która po latach toksycznego związku zawalczyła o siebie, dzieci i odzyskała poczucie bezpieczeństwa. Teraz samodzielnie wychowuje dwie córki - Tamarę (18 lat) i Monikę (5 lat) -  oraz syna Roberta (16 lat). Pani Irena cierpi z powodu poważnych dolegliwości kręgosłupa, a krótko po tym, jak wyrwała się z trudnego małżeństwa, wykryto u niej tętniaka serca. Problemy ze zdrowiem mają również dzieci, co dodatkowo utrudnia samotnej matce podjęcie stałej pracy. 4-osobowa rodzina utrzymuje się więc z zasiłków w wysokości niespełna 3000 zł.

Mimo trudności Pani Irena zachowuje pogodę ducha. Z troską dba o dom, który dzięki swym artystycznym zdolnościom stara się upiększać, jak może - m.in. wykonując własnoręczne świąteczne dekoracje.

Świąteczny cud w domu (i sercu) Pani Irenki

Jak się okazało, nasza Szlachetna Paczka, również trafiła w estetyczną wrażliwość Pani Ireny. - Pani Irenka ma wrażliwą duszę i pięknie zapakowane, estetyczne, starannie przygotowane paczki sprawiły, że nie poczuła się upokorzona, ale dostrzeżona w swojej biedzie i serdecznie wspomożona - przeczytaliśmy w liście od wolontariuszki, która przekazywała prezenty rodzinie. Do jej wzruszającej relacji nie trzeba wiele dodawać:

Przy odbiorze paczek była tylko Pani Irena z najmłodszą córką Moniką. Dziecko ma zapalenie płuc, więc było bardzo słabiutkie, a mama zmęczona i bardzo zatroskana o zdrowie dziecka, ale obie bardzo się ucieszyły. Mała Monika przytuliła się do wolontariuszki, a Pani Irena ze wzruszeniem rozpakowywała paczki. Przy każdej paczce słychać było westchnienie, czasami okrzyk: ojej, jakie to wszystko jest piękne.

Wielką radość sprawiła pralka, bo jej brak był ogromnym obciążeniem dla rodziny, a także suszarka do włosów, bo przy jej wyjmowaniu Pani Irenie, aż się zaświeciły oczy z radości :)

Tak naprawdę każda rzecz wyjmowana z opakowań była witana z uśmiechem i widocznym uczuciem ulgi. Kurteczka dla najmłodszej córki, a także kurtka i spodnie dla syna zapewnią dzieciom ciepło w ten zimowy czas. Również pościel, ręczniki i koc, środki chemiczne i produkty spożywcze to nieoceniona dla nich pomoc.

RÓBMY DOBRO!

Więcej informacji na temat Szlachetnej Paczki znajdziecie pod adresem www.szlachetnapaczka.pl

Self Leveling Gels Day

Self Leveling Gels Day

Promocja styczniowa – czas wyjątkowych cen

Promocja styczniowa – czas wyjątkowych cen