[VIDEO] Zdobienia z kruszoną Muszlą KROK PO KROKU – mozaika i witrażowe irysy

Jak wykorzystać kruszone Muszle Indigo? Twórz na paznokciach zjawiskowe mozaiki i połyskujące witraże, korzystając z naszych mistrzowskich inspiracji.

Przełam rutynę w Twoim Salonie i sięgnij po połyskujące kruszone Muszle Indigo. Zobacz najnowszy film na youtubowym kanale Indigo Nails POLSKA i zainspiruj się zdobieniami Katarzyny Wojtczak – zdobywczyni brązowego pucharu Mistrzostw Świata 2019 w Monachium.

Teraz wszystkie odcienie Muszli możesz zamówić w szalonej cenie 3 zł za opakowanie, korzystając z kodu rabatowego ARTISTA.

https://www.indigo-nails.com/pl,muszle.html

Produkty wykorzystane w filmie:

Dodatkowo:

 • Ołówek do szkiców
 • Łyżeczka do kruszenia muszli  

Efekt mozaiki – połyskujące zdobienie na paznokciach

 1. Nakładamy pierwszą warstwę Pasteliusza na wszystkich paznokciach – oprócz kciuka. Utwardzamy.
 2. Nakładamy drugą warstwę i dokładamy kolor do skórek. Utwardzamy każdy palec osobn przez 30 sekund.
 3. Aplikujemy Tip Top na małym oraz wskazującym palcu i utwardzamy przez 30 sekund. Po wyciągnięciu ręki z lampy uważamy, by nie dotknąć utwardzonej powierzchni przez ok. 60 sekund. W przeciwnym razie top może się zmatowić.
 4. Kciuk malujemy osobno, by mieć pewność, że paznokieć będzie równo ułożony pod lampą. Po utwardzeniu drugiej warstwy koloru, nakładamy Tip Top i ponownie utwardzamy.
 5. Pamiętając, że 2 paznokcie, na których za chwilę będziemy układać mozaikę, wciąż mają dyspersję, uważamy, by nic się do niej nie przykleiło. Jeśli jednak tak się  wydarzy, przecieramy powierzchnię Wipe Offem.
 6. Na szkiełko wykładamy 3 odcienie muszli i przy pomocy precyzyjnego narzędzia – np. łyżeczki do herbaty – kruszymy muszelki. Naciskamy dość mocno, aby uzyskać drobniutkie kawałki.
 7. Na palcu serdecznym aplikujemy bardzo cienką warstwę Tip Top i nakładamy kroplę na szkiełko.
 8. Pędzelek 006 moczymy w topie, łapiemy nim muszle i przenosimy na paznokieć. Do tego zdobienia wybieramy jak najbardziej płaskie kawałki – wypukłe posłużą nam do kolejnego witrażowego zdobienia. Większe kawałki muszli przenosimy pojedynczo, a mniejsze nabieramy po kilka naraz. Zaczynamy od wolnego brzegu i tworzymy mozaikę, układając poszczególne elementy ściśle obok siebie. Im wyżej się przesuwamy, tym bardziej rozrzucamy muszle po powierzchni.
 9. Przechodzimy do pomarańczowej muszli, która ma się znaleźć na środkowej części mozaiki, tworząc delikatny efekt ombre z pozostałymi odcieniami zdobienia. By uzyskać wrażenie gradientu, po nałożeniu pomarańczowych muszli, na dolnej granicy dokładamy odrobinę różowych elementów.
 10. To samo powtarzamy pomiędzy pomarańczową, a żółtą muszlą. Im bliżej skórek, tym bardziej rozrzucamy kawałki po powierzchni i układamy je w sposób bardziej rozproszony.
 11. W żółtym kolorze wybieramy już same najmniejsze kawałeczki. Nie podjeżdżamy pod same skórki – w tym zdobieniu nie ma takiej potrzeby. Gdy cały wzór jest gotowy, wkładamy rękę do lampy, by utwardzić Tip Top, na którym układaliśmy mozaikę.
 12. Powtarzamy cały proces na środkowym palcu i utwardzamy.
 13. By finalnie nabłyszczyć zdobienie, korzystamy z topu 3D Gloss o nieco gęstszej konsystencji. Najpierw nakładamy niewielką ilość produktu, cienko przy skórkach, by ich nie zalać. Następnie dobieramy więcej produktu na całą powierzchnię zdobienia. Skorzystajmy z prawa grawitacji – odwróćmy rękę do góry, aby wypoziomować powierzchnię.
 14. Jeśli jedna warstwa nie wystarczyła do pokrycia wszystkich muszli, nakładamy drugą warstwę, ten sam sposób i utwardzamy.
 15. Po wyciągnięciu ręki z lampy oceniamy, czy nasze zdobienie jest idealnie gładkie. Wystające spod warstwy topu elementy należy spiłować. W tym celu przecieramy paznokcie Wipe Offem i przy pomocy pilnika o gradacji 180 wyrównujemy powierzchnię. Delikatnie muskamy zdobienie pilnikiem, by nie przesadzić i nie dopiłować się do mozaiki.
 16. Po usunięcie wszystkich nierówności wygładzamy powierzchnię bufferem, aby pozbyć się rys powstałych podczas piłowania.
 17. Odpylamy powierzchnię i prosimy klientkę, by umyła ręce.
 18. Całość nabłyszczamy cienką warstwą Tip Top, utwardzamy przez 30 sekund i gotowe.

Witrażowe irysy – stylizacja paznokci z kruszonymi Muszlami

 1. Nakładamy pierwszą warstwę koloru Big Mistake i utwardzamy przez 30 sekund.
 2. Aplikujemy drugą warstwę koloru, a następnie sięgamy po pędzelek Master Nail Art. 006 i nakładamy kroplę lakieru na szkiełko. Czubkiem włosia podsuwamy kolor pod skórki i utwardzamy przez 30 sekund.
 3. Po utwardzeniu przemywamy paznokieć Cleanerem.
 4. Przy pomocy ołówka rysujemy szkic zdobienia. Zaczynamy od środka irysa, czyli od punktu, od którego będą wychodzić wszystkie płatki.
 5. Nakładamy na szkiełko Arte Brillante i moczymy w nim pędzelek 007. Nie spieszymy się – włos ma dobrze wchłonąć produkt.
 6. Całość ma wyglądać jak witraż, dlatego każdy płatek rysujemy jako bryłę z ostrymi kątami. W pierwszej kolejności tworzymy obrys płatków. Dopiero później przechodzimy do dzielenia płatków na mniejsze bryły.
 7. Od niektórych płatków prowadzimy linie, aby jeszcze bardziej podkreślić witrażowy charakter zdobienia. Z tego samego powodu gdzieniegdzie pogrubiamy kontur płatków.
 8. Paznokcia pokrywamy topem Super Matt i utwardzamy przez 30 sekund.
 9. Przygotowujemy muszle do zdobienia, krusząc je przy pomocy łyżeczki. Im bardziej zróżnicowana wielkość kruszonej muszli – od dużych kawałków po malutkie – tym ciekawszy będzie efekt końcowy.
 10. Korzystając z pędzelka Aquarelle Sting, pokrywamy całą powierzchnię zdobienia cienką warstwą topu Tip Top. Staramy się nie wykraczać poza kontur.
 11. Czubkiem pędzelka, który wciąż jest nasączony Tip Topem łapiemy muszle. Ważne jest, żeby fragmenty muszli, które wybieramy, jak najbardziej pasowały do kształtów irysa. Zależy nam, by zabarwić muszlą jego płatki, a nie całkowicie zasłonić narysowany już kontur. Im mniejsze kawałki muszli wykorzystamy, tym mniej wystający będzie kwiatek. I analogicznie – im większe, tym bardziej trójwymiarowy będzie efekt zdobienia.
 12. Gdy wszystkie elementy irysa są już gotowe, utwardzamy Tip Top w lampie.
 13. By nadać zdobieniu delikatnej głębi, wycieniujemy je za pomocą transparentnego odcienia Indigolicious z kolekcji Glass i pędzelka 006. Na wewnętrznym konturze zdobienia wmasowujemy kolor czubkiem pędzla, zwracając uwagę, by nie przeoczyć żadnego miejsca.
 14. Na koniec zabezpieczamy zdobienie Tip Topem, czyli nabłyszczaczem bez dyspersji, którego nie trzeba będzie przecierać po utwardzeniu. Nie nakładamy go jednak na całej powierzchni jednocześnie. Każdy element płatka pokrywamy osobno i przymrażamy przez 5-10 sekund. Dzięki temu Top nie zaleje naszych wypracowanych, witrażowych brył. Jeśli widzimy, że Tip Top zaczyna spływać, przewracamy rękę do góry.
 15. Muszle niezabezpieczone topem prędzej czy później oderwą się od powierzchni paznokcia, dlatego upewniamy się, czy cała powierzchnia zdobienia jest dokładnie zabezpieczona i… gotowe.

Opublikowano:

28.05.2020

Zaktualizowano:

07.11.2023