Usuwanie skórek cążkami i frezarką! 4 proste sposoby na opracowanie skórek krok po kroku.

Nieestetyczne, przesuszone skórki wokół paznokci mogą zepsuć najpiękniejszą stylizację. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda prawidłowe opracowanie skórek frezami i cążkami?  Interesuje Cię prosty sposób na pracę ze skórkami bez użycia frezarki? Przedstawiamy, jak usunąć skórki wokół paznokci zarówno w sposób podstawowy, jak i podamy przepis na manicure frezarkowy.

1. Manicure biologiczny - delikatny sposób na usunięcie skórek

Podstawowym sposobem na usunięcie skórek jest manicure biologiczny. Dobrze sprawdzi się w regularnej pielęgnacji dłoni lub w przypadku niewielkich zadziorków. Do jego wykonania potrzebujemy drewnianych patyczków, które pozwolą delikatnie odsunąć skórki oraz Cuticle Remover od Indigo. Produkt ten skutecznie zmiękcza suche i twarde skórki oraz ułatwia usunięcie nabłonków przyklejonych do płytki. Najpierw wstępnie podpychamy skórki, a następnie aplikujemy Cuticle Remover.  Warstwę preparatu pozostawiamy na 2 do 5 minut w zależności od grubości i kondycji skórek.  Drewnianym patyczkiem nieco mocniej odpychamy skórki, przy okazji delikatnie usuwając ich nadmiar. Zbyt dużą ilość Cuticle Remover zbieramy przy pomocy suchego wacika bezpyłowego. Na koniec warto sięgnąć po Protein Serum od Indigo - dzięki 97% składników pochodzenia naturalnego, skórki będą wyglądać na zdrowe i nawilżone. Możemy również zaaplikować Keratin Shea Elixir lub wmasować w skórę dłoni odżywczy krem do rąk z Linii Indigo Home Spa. 

2. Usuwanie skórek cążkami lub nożyczkami

Drugi sposób zaczynamy analogicznie do pierwszej metody. Sięgamy po kopytko lub drewniany patyczek i wstępnie odsuwamy skórki. Aplikujemy warstwę Cuticle Remover. Czekamy 2 do 5 minut i nieco mocniej odpychamy skórki. Nadmiar produktu usuwamy wacikiem bezpyłowym. Korzystając z nożyczek lub cążek, delikatnie i płynnie usuwamy uniesione skórki. Używamy tylko pierwszych 2 mm ostrzy i bez mocnego dociskania wycinamy skórkę. Ważne, aby nożyczki były ostre - tępy produkt nie przyniesie zamierzonego efektu. Sukcesem nazywamy moment, w którym wycinamy skórkę „na raz” - jednym płynnym ruchem, nie przerywając jej. Na koniec należy użyć ulubionego produktu nawilżającego - Shea Elixir z keratyną skutecznie odżywi najbardziej wymagające skórki.

3. Manicure frezarkowy bezcążkowy

Do przygotowania paznokci do dalszej stylizacji wykorzystujemy jedynie frezy - nie używamy ostrych narzędzi, które mogłyby przerwać ciągłość naskórka oraz nie stosujemy Cuticle Removera. Zaczynamy od odepchnięcia skórek przy pomocy frezu Cuticle nr 9, który  swoją budową łączy cechy walca i stożka. Oczyszczamy powierzchnię z nabłonków i odpychamy skórki. Następnie, aby jeszcze dokładniej opracować skórki możemy sięgnąć zarówno po frez Cuticle nr 1 o kształcie wrzeciona, jak i nieco mniejszy i smuklejszy Cuticle nr 15. Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego frezu jest ściśle związany z anatomiczną budową skórek i wałów okołopaznokciowych oraz jest uzależniony od doświadczenia w pracy frezarką. Ruch wykonujemy subtelnie i nie za mocno. Tak opracowane skórki możemy finalnie wygładzić frezem Cuticle 5, a na koniec zaaplikować ulubione produkty pielęgnacyjne (np. krem do rąk czy Protein Serum). 

4. Jak usuwać skórki frezarką oraz cążkami

Manicure kombinowany to połączenie różnych technik prowadzących do idealnego opracowania skórek. Do ich odsunięcia można zastosować zarówno kopytko, drewniany patyczek, jak i frez. Do odepchnięcia skórek i usunięcia nabłonków najlepiej sprawdzi się frez Cuticle 9. Aby perfekcyjnie opracować skórki, w kolejnym kroku warto sięgnąć po bardziej precyzyjne modele - np. Cuticle 15 czy Cuticle 6. Następnie sięgając po nożyczki lub cążki, możemy delikatnie usunąć nadmiar skórek. Przechodząc do wygładzenia wałów okołopaznokciowych, możemy wykorzystać buffer, ale szybszym rozwiązaniem będzie odpowiedni  frez - idealnie sprawdzi się do tego Cuticle 5 lub Cuticle  14.  Tak przygotowane skórki są doskonałą podstawą do dalszej stylizacji. Jeżeli jednak zależy nam na pielęgnacji, możemy na zakończenie wybrać Masło Shea z linii Indigo Home Spa, które nawilży, odżywi i zregeneruje dłonie, pozostawiając przyjemne uczucie gładkości oraz miękkości.

Bez względu na wybór techniki opracowywania skórek najważniejsze jest bezpieczeństwo. Czasami lepiej jest wybrać mniej inwazyjną metodę, gdy nie czujemy się pewnie (np. podczas pracy frezarką). Nieumiejętne wykorzystywanie frezów i cążek może prowadzić do trwałego uszkodzenia macierzy, więc warto zaufać doświadczonej stylistce, która dokładnie i precyzyjnie usunie skórki oraz je wygładzi.

Opublikowano:

30.12.2021

Zaktualizowano:

07.11.2023