Pastelowe paznokcie. Jak stworzyć idealne krycie?

Pastelowe paznokcie - delikatne i bardzo dziewczęce - to trend, który nigdy nie wyjdzie z mody. Chociaż są jednym z bardziej popularnych wyborów wśród klientek salonów, dla wielu stylistek pastele wciąż stanowią nie lada wyzwanie. Jak sobie z nimi radzić? Zobacz odcinek na youtubowym kanale Indigo i przekonaj się, jak stworzyć idealne pastelowe krycie.

Jeśli pracowałaś już z różnymi kolorami lakierów hybrydowych, z pewnością zauważyłaś, że pastele, czyli delikatne, rozbielone odcienie, wymagają szczególnego traktowania. Częstym problemem, występującym podczas ich aplikacji jest pojawianie się na powierzchni paznokci smug i prześwitów. Jak temu zapobiec? W najnowszym odcinku na kanale Indigo Karolina Opalińska - Rogula pokazuje, jak nakładać pastelowe kolory, by uzyskać idealnie gładką powierzchnię stylizacji.

Jak stworzyć doskonałe pastelowe paznokcie?

Absolutną podstawą pastelowego sukcesu są… perfekcyjnie zbudowane, opiłowane i wygładzone paznokcie. Pastele nie wybaczają - jeszcze bardziej podkreślają każdą wszelkie niedoskonałości powierzchni. Równie ważną kwestią jest idealne opracowanie skórek, które - niedopracowane - mogą przeszkadzać w równomiernym rozkładaniu się produktu.

Gdy upewnisz się, że zarówno płytka paznokcia, jak i skórki są perfekcyjnie przygotowane, możesz przejść do aplikacji.

Klientka prosi Cię o pastelowy mani? Od razu sięgnij po mleczną lub coverową bazę. Zawarty w niej pigment podbije pastelowy lakier i… ułatwi Ci pracę.

Aplikację koloru zacznij od nabrania na pędzelek nieco większej ilości produktu. Jak rozprowadzić go po powierzchni, by uniknąć powstawania smug? Obejrzyj nagranie i przekonaj się, na co zwrócić szczególną uwagę.

Produkty do pastelowych stylizacji

Do wykonania swojej idealnej pastelowej stylizacji Karolina wykorzystała:

Poznaj sposób na idealne pastelowe krycie, by już zawsze móc ze szczerym uśmiechem witać w swoim salonie miłośniczki pasteli. Po więcej profesjonalnych tipów i inspiracji zaglądaj regularnie na youtubowy kanał Indigo.

Opublikowano:

29.09.2022

Zaktualizowano:

08.11.2023