Ornamenty na paznokciach

Ornamenty na paznokciach to kunsztowne wzory, dzięki którym możesz nadać swoim stylizacjom wyjątkowej elegancji i oryginalności. Zobacz najnowszy odcinek na naszym youtubowym kanale i przekonaj się, jak możesz wykorzystać ich wyjątkowy potencjał w swoich zdobieniach.

Stylizacja paznokci to prawdziwa sztuka, dlatego inspiracji do niebanalnych wzorów możesz z powodzeniem szukać w historii architektury czy sztuk plastycznych. Ornamenty, z których wyczarować można zachwycające zdobienia, są tego doskonałym przykładem. Ich historia sięga Starożytności, a same ornamenty przez wieki ewoluowały w zależności od kultury, w jakiej powstawały, jej symboliki oraz przedmiotów, wnętrz czy budynków, jakie zdobiły. Właśnie dlatego pojęcie to jest niezwykle szerokie i kryje w sobie bogactwo różnorodnych wzorów i motywów.

Ornamenty wykorzystywane w stylizacji paznokci najczęściej składają się z drobnych, misternych elementów. Mogą ozdabiać całą powierzchnię paznokcia lub jej wybrane fragmenty. Dzięki swojej różnorodności i możliwości dopasowania wielkości ornamentów do charakteru zdobienia, ornamenty dają niemal nieograniczone możliwości.

Jak stworzyć zjawiskowe ornamenty na paznokciach?

Twoim największym ograniczeniem w tworzeniu ornamentowych stylizacji jest wyobraźnia. By jak najlepiej wykorzystać ich potencjał nie możesz jednak zapomnieć o precyzji, staranności i doskonałej technice wykonywania zdobień. O czym jeszcze warto pamiętać wykonując ornamenty na paznokciach?

  1. Powierzchnia, na którą nanosić będziesz ornamentowe wzory powinna być delikatnie zmatowiona, by zapewnić lepszą przyczepność kolejnej warstwy zdobienia. Produkty aplikowane na gładkiej, błyszczącej powierzchni, mogą nie trzymać się i odpryskiwać, a sama aplikacja może być utrudniona poprzez nadmierne ślizganie się pędzelka.
  2. Malując złożone, precyzyjne zdobienie, możesz na bieżąco przymrażać jego poszczególne elementy (po 10-15 sekund), by mieć pewność, że nie rozmażą się w trakcie pracy.
  3. Do wykonywania ornamentów świetnie sprawdzą się zarówno cieniutkie pędzelki Master Nail Art 006 i 007, jak i pędzelki z tzw. brzuszkiem - idealne, jeśli chcesz jednym ruchem wymalować listek albo grubszy element zdobień. Jeśli korzystasz z farb akrylowych lub akwareli, sięgnij po pędzelek Master Nail Art 003 z naturalnym włosiem. Do produktów światłoutwardzalnych wybierz Master Nail Art 002 lub 004.

Więcej wskazówek znajdziesz w najnowszym odcinku na kanale Indigo. Aleksandra Woś dzieli się w nim swoimi pomysłami na ornamentowe zdobienia i pokazuje jak wykonać je krok po kroku.

Produkty do ornamentowych zdobień

W swojej stylizacji Ola wykorzystała:

Zainspiruj się ornamentowym dziełem Aleksandry Woś, skorzystaj z naszych wskazówek i włącz ornamenty do repertuaru zdobień w Twoim salonie. Pamiętaj, nailartowe inspiracje znajdziesz zawsze w filmach na naszym kanale i na pozostałych profilach Indigo - InstagramFacebook oraz Pinterest.

Opublikowano:

11.08.2022

Zaktualizowano:

08.11.2023