Nailboutin - paznokcie inspirowane francuskim szykiem

Co łączy obuwie i manicure? Okazuje się, że najpopularniejsze francuskie szpilki z czerwoną podeszwą rozbudziły również wyobraźnię branży stylizacji paznokci. I tak narodził się trend nailboutin. Nasza instruktorka - Marta Rybicka-Sygnat (Martika) - pokazuje w najnowszym VLOG-u, jak wykonać to zdobienie paznokci, ale w wyjątkowo wielobarwnym, nasyconym wydaniu z odrobiną… drapieżności!

Paznokcie z kolorowym spodem - produkty do stylizacji

W tradycyjnej wersji nailboutin to manicure z wierzchu czarny, a od spodu - czerwony. Najlepiej więc pracować na długich paznokciach, na których kolory z obu stron będą po prostu zauważalne. Nasza instruktorka sięgnęła więc po żel Perfect Clear i fioletowe formy, na których przedłużyła paznokcie modelki.

Lato powoli dobiega końca, więc to najlepszy moment na pożegnanie słonecznej pogody w towarzystwie neonowego mani. Lubimy bawić się klasyką i odważnie ją modyfikować, więc my porzuciliśmy czerń i czerwień (choć pomysłów na czarne paznokcie wcale nam nie brakuje!) na rzecz znacznie bardziej wyrazistych kolorów i wzorów.

Aby odtworzyć autorską stylizację Mariki, sięgnij po lakiery hybrydowe:

Do wykonania obwódki panterki przyda Ci się żel do zdobień Arte Brillante Black Poison, a do zabezpieczenia stylizacji Top Straciatella. Pamiętaj również o Cleanerze Wipe Off, bufferze, pilniku i frezach, które pozwolą na precyzyjne opracowanie skórek!

Jak zrobić manicure nailboutin?

Manicure nailboutin wykonaliśmy na transparentnych paznokciach żelowych. Dzięki temu zdobienie z neonową panterką widoczne będzie od spodu. Martika najpierw pracuje precyzyjnym pędzelkiem Indigo Master Nail Art 007 i maluje obwódki panterki. Ich środek wypełnia z kolei neonowymi lakierami hybrydowymi - zmieniając jednocześnie pędzelek na Aquarelle Sting.

Panterka nie musi być namalowana na całym paznokciu - wystarczy stworzyć ją tylko na wolnym brzegu, czyli części, którą widać od spodu. Utwardzone zdobienie pokrywamy jedną warstwą Mr. White. Również nie ma potrzeby, aby biały lakier hybrydowy Indigo aplikować bardzo precyzyjnie. My chcemy wyłącznie podbić zdobienie, a jasny podkład sprawdzi się w tej roli idealnie.

Na utwardzonym, białym kolorze ponownie rozkładamy Perfect Clear. To transparentny żel o średnio-gęstej konsystencji, który wykazuje właściwości samopoziomujące. Warto rozłożyć go pędzelkiem Aquarelle Sting, by - po utwardzeniu - ograniczyć piłowanie do niezbędnego minimum, a więc też przyspieszyć czas pracy.

Opracowaną powierzchnię paznokcia malujemy Greensetterem 2.0., zabezpieczamy matowym topem Straciatella I soczyste, dwustronne zdobienie paznokcie ze zwierzęcym wzorem jest gotowe!

Ty możesz swoje nailboutiny modyfikować dowolnie. Łącz dowolnie kolory, baw się wzorami lub bądź wierna czarno-czerwonej klasyce, która nigdy się nie zestarzeje.

Opublikowano:

08.09.2022

Zaktualizowano:

11.06.2024