Hybryda krok po kroku – poradnik Indigo

Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić hybrydę? Zatem zapraszamy do lektury! Z poniższego tekstu dowiesz się, jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

 • Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki oraz usunięcie wilgoci z płytki. Należy to zrobić przy pomocy wacika bezpyłowego nasączonego fioletowym cleanerem Indigo.
 • Następnie trzeba użyć primera. W ofercie Indigo znajdują się dwa rodzaje tego produktu:
  • Acid Free Primer zalecany jest do płytki normalnej i wykorzystuje się go do ok. 90% stylizacji;
  • Acid Primer rekomenduje się w przypadku paznokci bardziej wymagających.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o primerach oraz ich zastosowaniu, odwiedź nasz blog i przeczytaj artykuł pt. „Jak stosować primer?”.

 • Teraz czas na nałożenie bazy hybrydowej – należy dopasować ją do płytki, oczekiwanego efektu oraz upodobań klientki. Po zaaplikowaniu pierwszej warstwy produktu należy go utwardzić w lampie MultiLED przez 30 sekund. Jeżeli paznokcie są naturalnie płaskie lub chcemy je dodatkowo wzmocnić, można zaaplikować również drugą, grubszą warstwę bazy – po utwardzeniu przez 60 sekund w lampie należy przemyć ją wacikiem nasączonym klasycznym cleanerem lub Wipe Offem, a następnie wyrównać powierzchnię paznokcia delikatną polerką bądź pilnikiem. Dla pewności nie zaszkodzi usunąć resztek pyłu i ewentualnych zabrudzeń, przecierając paznokcie ponownie wacikiem z cleanerem. W przypadku gdy paznokcie nie wymagają nakładania podwójnej warstwy, możemy od razu po utwardzaniu pierwszej warstwy w lampie przejść do aplikacji wybranego koloru.

Aby wybrać odpowiedni produkt, odwiedź stronę dedykowaną bazom hybrydowym. Dowiesz się z niej o właściwościach wszystkich baz dostępnych w ofercie Indigo.

 • To moment, w którym należy zaaplikować wybrany kolor. Indigo Nails posiada bardzo szeroką paletę barw, więc jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia stylistki. Aktualnie wszystkie kolory lakierów hybrydowych dostępnych w ofercie mają kremową konsystencję, co zapewnia przyjemną aplikację i wysoką wydajność (w przypadku niektórych hybryd Indigo już jedna warstwa zapewnia idealne nasycenie koloru). Ponadto produkty te nie powodują smug i minimalizują ryzyko zalania skórek.
 • Następnie należy utwardzić kolor – najpierw pierwszą, a potem drugą warstwę (zazwyczaj jest to 30 sekund w lampie MultiLED).
 • Ostatnim krokiem jest aplikacja wybranego topu i jego utwardzenie (czas ten wynosi ok. 30-60 sekund w lampie MultiLED). W przypadku topów pozostawiających lepką warstwę, trzeba pamiętać jeszcze o jednej kwestii, czyli przetarciu jej. Czynność ta powinna zostać wykonana ok. minuty po wyjęciu dłoni z lampy, gdy temperatura topu powróci do pokojowej (w przypadku, gdy będzie on zbyt ciepły, jego powierzchnia może stać się matowa po przetarciu wacikiem nasączonym Cleanerem Shea Super Shine). 

Więcej o topach dowiesz się, odwiedzając dedykowaną im stronę.

 • Dodatkowo manicure hybrydowy można wykończyć, nakładając niewielką ilość odżywczego Keratin Shea Elixiru na wał okołopaznokciowy i paznokieć oraz wsmarowując w dłonie jeden z regenerująco-nawilżających kremów do rąk Indigo.

Jak zrobić manicure hybrydowy? O czym trzeba pamiętać?

 • Czas utwardzania każdego produktu (zarówno bazy, koloru, jak i topu) należy dopasować do posiadanej lampy. Wpływ na to ma rodzaj emitowanego światła (UV, LED, DUAL LED) oraz moc lampy (24V, 36V, 48V). Ponadto nie bez znaczenia jest grubość zaaplikowanej warstwy, a także specyficzne właściwości niektórych produktów (za przykład może służyć lakier hybrydowy Hedonista, w przypadku którego rekomenduje się 60-sekundowe utwardzanie).
 • Zebranie nadmiaru lepkiej warstwy wacikiem bezpyłowym lub pędzelkiem żelowym po utwardzeniu bazy Indigo Liquid Base lub Indigo Ultra Strong Base gwarantuje idealne rozłożenie koloru. Należy jednak pamiętać, aby nie usunąć jej w całości.
 • W przypadku nadbudowy takimi bazami jak Protein Base, Mineral Base, Whitemin Base czy Very Cool Base po utwardzeniu w lampie MultiLED koniecznie może być całkowite usunięcie lepkiej warstwy (warstwy inhibicyjnej), aby wyrównać kształt paznokcia przy pomocy polerki lub pilnika. W takim przypadku podczas stylizacji można użyć cleanerów – tradycyjnego lub Wipe Off.
 • Pracując z bazą mineralną na naturalnie płaskich paznokciach, można dodać drugą warstwę – dzięki niej wymodelujemy górny łuk, nadając mu piękny kształt.
 • Topy, które po utwardzenia posiadają warstwę lepką (Wet Look, Removable Top czy Top Pro White) trzeba przemyć Cleanerem Shea Super Shine po odczekaniu ok. 1-2 minut od wyjęcia dłoni z lampy.
 • Aby wzmocnić i przedłużyć błysk topu, należy wypolerować go suchym wacikiem bezpyłowym bezpośrednio po użyciu Cleanera Shea Super Shine.
 • Nie zaleca się stosowania primera kwasowego „na wszelki wypadek”. Rezultat będzie odwrotny od oczekiwanego – spowoduje to, że normalna płytka przesuszy się, skutkując zmniejszoną wytrzymałością stylizacji. Acid Primer należy używać jedynie w przypadku wymagających paznokci.
 • Nieprawidłowo wykonana stylizacja może być nietrwała.
 • Samodzielna modyfikacja produktów do manicure’u hybrydowego bardzo często skutkuje reakcjami alergicznymi (np. w przypadku produktu, który nie został utwardzony w 100% lub łączenia preparatów różnych marek).

I na sam koniec – jeśli jesteś początkującą stylistką, koniecznie sprawdź nasz kanał YouTube, a przede wszystkim film o tym jak się robi paznokcie hybrydowe pt. „Manicure hybrydowy dla początkujących – jak zacząć? Co jest potrzebne i na co uważać!”. Znajdziesz w nim wszystkie podstawowe informacje, dzięki którym będziesz mogła rozpocząć swoją przygodę z hybrydą!

Opublikowano:

18.03.2022

Zaktualizowano:

06.11.2023