Czy można nałożyć tylko bazę i top?

Zastanawiasz się, czy można nałożyć tylko bazę i top? W świecie paznokci istnieje wiele produktów, które mogą pomóc utrzymać je w dobrej kondycji, a przy okazji uwydatnić ich zachwycający wygląd. Baza i top odgrywają niezwykle istotną rolę w utrzymaniu długotrwałego efektu manicure'u. Przyjrzyjmy się więc dokładniej funkcji oraz korzyściom płynącym z ich aplikacji.

Do czego służy baza?

Baza do paznokci to swego rodzaju fundament, który aplikujemy na naturalną płytkę paznokcia, jeszcze przed nałożeniem kolorowej hybrydy czy też żelu (pamiętając o aplikacji wybranego primera).

Stosowanie bazy ma na celu m.in. wyrównywanie powierzchni paznokcia, zwiększenie przyczepności lakieru oraz zapewnienie ochrony przed przebarwieniami. Baza hybrydowa może występować w formie bezbarwnej, jednak wychodząc naprzeciw potrzebom podkręcenia usług w salonach manicure, coraz śmielej rozwijamy półkę z bazami 3w1 - połączeniem bazy, delikatnego koloru i topu w jednym. Ekspresowy manicure może zająć niecałą godzinę! Sprawdźmy, co dokładnie kryje się pod podstawowymi funkcjami bazy hybrydowej:

- Przyczepność – jedną z głównych funkcji bazy jest zapewnienie lepszej przyczepności kolejnego produktu do paznokcia. Baza tworzy warstwę, która pozwala hybrydzie lub żelowi lepiej przylgnąć do płytki paznokcia, co w efekcie przedłuża trwałość stylizacji.


- Wyrównywanie powierzchni paznokcia – niektóre bazy mają właściwości wyrównujące, które pomagają zniwelować niedoskonałości na powierzchni paznokcia, takie jak drobne wgłębienia. 

Aby stylizacja rzeczywiście dobrze się utrzymywała, musisz wiedzieć, jak prawidłowo stosować bazę.

Jak stosować bazę krok po kroku

Proces każdego zabiegu rozpoczyna się tak samo – od przygotowania paznokci. Nie inaczej będzie przed nałożeniem bazy. Jak prawidłowo nałożyć bazę?

1. Zaczynamy od dezynfekcji dłoni - swoich i klientki, zakładamy rękawiczki i sprawdzamy, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania manicure.
2. Opracowujemy kształt wolnego brzegu pilnikiem o gradacji 100/180 
3. Opracowujemy skórki - metodę dopasowujemy indywidualnie. Możemy odsunąć je kopytkiem, patyczkiem oraz opracować wybranymi frezami.
4. Matowimy płytkę bufferem o gradacji 100/180, a wytworzony pył usuwamy miękkim pędzlem.
5. Wacikiem nasączonym klasycznym cleanerem, przecieramy każdy paznokieć i dokładnie odtłuszczamy płytkę.
6. Aplikujemy primer - Acid Free Primer lub Acid Primer 
7. Nakładamy cienką warstwę wybranej bazy hybrydowej i utwardzamy przez 30 sekund w lampie.
8. Paznokcie malujemy lakierem hybrydowym w wybranym odcieniu. Do pełnego krycia potrzebne nam są dwie warstwy koloru. Każdą z nich utwardzamy przez 30 sekund w lampie MultiLed.
9. Paznokcie pokrywamy wybranym topem hybrydowym i ponownie utwardzamy je przez 30-60 sekund w lampie.
10. Po wyjęciu dłoni z lampy odczekujemy około minuty.
11. Jeśli wybrałyśmy top z lepką warstwą*, każdy paznokieć przecieramy wacikiem nasączonym Cleanerem Sha Super Shine Effect.
12. Suchym wacikiem możemy dodatkowo wypolerować paznokcie, by dodać im spektakularnego błysku.

Zwróć uwagę na to, że po wyjęciu z lampy baza jest utwardzona, ale lepka, co jest całkowicie normalnym zjawiskiem. 

Po prawidłowym nałożeniu bazy możesz przystąpić do kolejnych kroków stylizacji - nałożyć wybrany lakier hybrydowy oraz top, lub użyć produktu, który już zawiera kolor oraz top hybrydowy (sprawdź Mineral Base, Cover Base Very Cool).  Jeśli zastanawiasz się, czy baza jest konieczna, to szybko odpowiadamy – TAK! Bez niej nie uzyskasz trwałej stylizacji. Ponadto bez bazy lakier może pękać, odpryskiwać i nie trzymać naturalnej płytki. Na jakie bazy warto zwrócić uwagę?

 

- Bazy mineralne, czyli baza, kolor i top w jednym! Prawdziwe ułatwienie i oszczędność czasu. Z ich pomocą wykonacie delikatne paznokcie nude oraz uratujecie spóźnioną klientkę z opresji bo manicure mineralny może trwać mniej niż godzinę! Dla fanek subtelnych zdobień, występują one także z różnym typem drobinki.
Sprawdź Mineral Base

- Kultowa Baza Proteinowa - niekwestionowana królowa wśród baz Indigo o średnio-gęstej konsystencji. Wykonacie nią nadbudowę, przedłużenie oraz zadbacie, by proteiny pochodzące z jojoba wpłynęły pozytywnie na kondycję paznokci.
Zobacz Protein Base

- Bazy z drobiną i efektami jeśli Wasze klientki marzą o subtelnym zdobieniu, które zajmie niewielką ilość czasu. 
Odkryj Candy Base

 

Właściwości wszystkich powyższych baz znajdziesz w naszym artykule: Jak wybrać bazę Indigo idealną dla siebie? Mocno zachęcamy do zapoznania się z tym wpisem. Wracając jednak do aktualnego – nie myl nigdy bazy z topem. Pierwsza warstwa nie jest tym samym co ostatnia. Zadanie topu jest zupełnie inne. 

 

Do czego służy top?

Na początku zawsze tworzysz podstawę do dalszego działania. Dopiero na końcu nakładasz produkt, który zwiększa trwałość wykonanej stylizacji i zabezpiecza kolor. Może on też wpłynąć na finalne wykończenie, ponieważ istnieją topy matowe, jak i błyszczące.Teraz przyjrzyjmy się bliżej funkcjom topu:

- Zabezpieczenie koloru – jest jedną z głównych funkcji topu. Top tworzy warstwę ochronną, która chroni lakier przed ścieraniem się, blaknięciem i matowieniem (chyba, że mat miał być celowy), co przedłuża trwałość manicure'u.

- Wykończenie: połysk lub mat – top dodaje paznokciom połyskujące lub matowe wykończenie, które sprawia, że kolorowy lakier wygląda bardziej intensywnie i atrakcyjnie. 

- Ochrona przed odpryskami – top działa również jako warstwa ochronna, która zapobiega odpryskiwaniu lakieru i chroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania czy otarcia.

Wykończenie stylizacji zawsze musi być perfekcyjne. A jak zrobić to poprawnie?

 

Jak stosować top krok po kroku

Zobacz, jak prawidłowo stosować top, aby uzyskać najlepsze efekty:

- Zakończenie aplikacji kolorowego lakieru – po nałożeniu ostatniej warstwy lakieru hybrydowego, utwardź go w lampie. 
- Paznokcie pokryj wybranym topem hybrydowym i ponownie utwardź przez 30-60 sekund w lampie.
- Po wyjęciu dłoni z lampy odczekujemy około minuty.
- Jeśli wybrałyśmy top z lepką warstwą, każdy paznokieć przecieramy wacikiem nasączonym Cleanerem Sha Super Shine Effect.
- Suchym wacikiem możemy dodatkowo wypolerować paznokcie, by dodać im spektakularnego błysku.

 

Istnieją topy, które należy po utwardzeniu przemyć cleanerem oraz topy nie tworzące warstwy inhibicyjnej - czyli można je stosować bez przemywania (np.: błyszczący top hybrydowy Tip Top, matowy top Super Matte). Musisz tylko pamiętać, aby po nałożeniu topu odczekać ok. 60 sekund, do całkowitego ostygnięcia.

 

Ważne!
Przed nałożeniem topu NIE stosuj cleanera!

 

Poprzez stosowanie topu jako ostatniego kroku w procesie stylizacji, możesz uzyskać trwały i piękny efekt, który będzie chronić stylizację.

 

Nadal pozostaje jednak pytanie:

Czy można nałożyć tylko bazę i top?

Baza i top do paznokci są niezaprzeczalnie podstawowymi elementami idealnej stylizacji. Wiemy już, że bez nich nie obędzie się żaden tradycyjny manicure, stylizacje żelowe i hybrydowe. A czy można je wykorzystać jako samodzielne warstwy?

 

Baza i top – wszystko czego potrzebujesz do idealnej stylizacji

Baza i top są niezwykle istotnymi elementami w stylizacji paznokci -  przedłużają trwałość oraz poprawiają estetykę manicure'u. Ich regularne stosowanie może przynieść wiele korzyści, a także zapewnić długotrwały efekt i piękno paznokci. 

Wykorzystanie tych produktów w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji klientki stworzy trwałą stylizację. Bez względu na to, czy bazę i top wykorzystasz jako samodzielne warstwy, do manicure'u hybrydowego, czy jako część stylizacji żelowej, odgrywają jedną z najważniejszych ról w utrzymaniu pięknych paznokci. I nigdy, przenigdy nie możesz o nich zapomnieć! 

 

 

Opublikowano:

14.06.2024

Zaktualizowano:

14.06.2024