27.5.2016
Manicure kombinowany - na czym polega?
Produkty
Technika stylizacji

Manicure kombinowany - na czym polega?

by Indigo Nails
3 min. czytania

Manicure kombinowany (ang. combined manicure), to trend, który zaczął królować w salonach kosmetycznych w naszym kraju. Zabieg polega na bardzo dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia przed nałożeniem koloru. Manicure kombinowany sprawdza się najlepiej pod hybrydy, ale równie dobrze sprawdzi się pod tradycyjne lakiery do paznokci.

Metoda malowania "pod skórki"

W tym manicurze chodzi o to, aby precyzyjnie odepchnąć, wyciąć oraz wyfrezować skórki wokół paznokci. Jest to metoda, która wymaga ukończenia profesjonalnego szkolenia i wielu ćwiczeń. Bardzo ważne jest to, aby pod okiem doświadczonej osoby nauczyć się każdego etapu, ponieważ pracujemy z: ostrymi narzędziami oraz frezarką, przy wrażliwym miejscu, które bardzo szybko możemy zranić. Dlatego należy pamiętać o konieczności wysterylizowania wszelkich frezów, cążek, nożyczek i kopytek przed przystąpieniem do zabiegu.

Dzięki dokładnemu usunięciu naskórka i wygładzeniu powierzchni płytki, jesteśmy wstanie nałożyć lakier lub hybrydę pod skórki. Wobec czego kolor wychodzi spod nich, nie widać przerwy pomiędzy płytką, a kolorem - możecie ten efekt zobaczyć na zdjęciach.

Zalety kombinowanego?  

Przede wszystkim wykonany manicure wydłuża czas noszenie hybrydy. Z tego względu, że lakier jest nałożony "pod skórki" odrost widoczny jest dopiero po ponad tygodniu, a nawet do dwóch (wszystko zależy od tempa w jakim rosną paznokcie danej Klientki). Natomiast po 4 tygodniach odrost nie jest na tyle duży jak przy tradycyjnym manicurze hybrydowym. Wiele kobiet zwraca uwagę na precyzyjne wykonanie zabiegu, z czego najistotniejszą kwestią jest sposób w jaki Stylistka nakłada kolor - im bliżej skórek tym lepiej. Dlatego manicure kombinowany, naszym zdaniem, stanie się pożądaną pozycją w ofercie Waszych salonów. Jeśli zadbacie o dokładne wycięcie skórek oraz staranną aplikację lakieru Wasze Klientki będą pod wrażeniem wykonania tak profesjonalnej usługi.

Szkolenie Manicure Kombinowany

szkolenia indigo, najnowasze trendy paznokcie, top trendy nails, manicure kombinowany,

Nasz Indigo Team w trakcie tegorocznego zjazdu Global Meeting zdobył niezbędną wiedzę na temat tej techniki od utalentowanej Alyony Shestopalovej z Ukrainy - Relacja Global Meeting Indigo 2016.

Dzięki temu spotkaniu, nasze Instruktorki są gotowe na to, aby szkolić kolejne młode i spragnione wiedzy Stylistki. Już teraz zapraszamy Was na szkolenia, które odbywają się na terenie całej Polski.

Klikając tutaj ---> Szkolenia Indigo poznacie wszystkie wolne terminy. Nie czekajcie, podążajcie za trendami, które pokochają Wasze Klientki.

Na stronie Cosmopolitan znajdziecie artykuł "Na czym polega Manicure Kombinowany?" oraz zdjęcia prezentujące prace naszych Instruktorek - Kingi Kryńskiej oraz Katarzyny Kaczmarek.

Tagi
Sugar Effect - wielozadaniowiec

Sugar Effect - wielozadaniowiec

Paznokcie hybrydowe nude – sprawdź nasze propozycje!

Paznokcie hybrydowe nude – sprawdź nasze propozycje!