24.8.2018
Lampa do hybryd - jaką wybrać? LED czy UV?
Produkty

Lampa do hybryd - jaką wybrać? LED czy UV?

by Indigo Nails
4 min. czytania

Utwardzanie – ostatni etap stylizacji paznokci jest tak naprawdę wisienką na torcie – elementem końcowym, ale decydującym o ostatecznym efekcie. W przypadku niewłaściwej mocy czy rodzaju światła możemy znacznie wydłużyć czas, a nawet uniemożliwić realizację naszego pomysłu na oryginalną stylizację pazurków. Dlatego dobór odpowiedniej lampy do hybrydy jest sprawą priorytetową.

Lampa UV – klasyk, o którym powinnaś wiedzieć więcej

Nadal najbardziej uniwersalne lampy UV utwardzają żele i hybrydy, ale nie zawsze z równym skutkiem. Teoretycznie możemy kupić 9-watową lampę już za 29 zł, ale czy warto ryzykować? No właśnie - przecież marszczący się i szybko schodzący manicure to koszmar, który niejednej już klientce wybił z głowy pomysł na domowe eksperymenty z hybrydą. Profesjonalna stylizacja wykonana w salonie to zupełnie inny poziom – aby zagwarantować, że nawet mocno napigmentowane kolory i wszystkie efekty utwardzą się bez problemu, musimy zainwestować w urządzenie o mocy 36 W. Profesjonalne lampy do paznokci typu UV mają szeroki zakres światła, więc utwardzają zarówno żele (także te kolorowe!), jak i hybrydy. Jedynym minusem jest fakt, że proces utwardzania trwa dłużej.

Lampa LED – czy rzeczywiście rewolucyjna?

Od kiedy ten rodzaj lampy pojawił się w sprzedaży, od razu zyskał ogromne grono zwolenniczek. Niestety nie każda lampa jest równie dobra, więc tak jak w przypadku lampy UV przede wszystkim powinniśmy unikać urządzeń o mniejszej mocy, aby upewnić się, że stylizacja utrwali się w 100%, a nie w 80%. Lampa typu mostek nie rozprasza świtała równomiernie – wiec jej działanie może być słabsze na bokach i końcówkach paznokci. Dlatego w przypadku lampy LED również potrzebujemy minimum 36W. Największym plusem ledowych lamp do paznokci jest skrócenie czasu pracy co najmniej o połowę. Wielu producentów chwali się, że profesjonalna lampa do hybrydy zapewnia efekt 100% utwardzenia nawet w kilka sekund, ale trzeba wiedzieć, że nie dotyczy to wszystkich produktów. W przypadku żelu, aby produkt mógł się utwardzić w świetle LED, musi zawierać dużą ilość fotoinicjatorów. A przecież nie każdej klientce będziemy wykonywać hybrydę na naturalnej płytce i nie zawsze będziemy stosować jeden rodzaj żelu. Dlatego przy wyborze lampy dobrze jest upewnić się, czy stosowane przez nas produkty, np. Take Your Time z naszej oferty, utwardzają się w klasycznej lampie LED.

Lampa do paznokci MultiLed – niezawodna lampa stworzona w oparciu o nowoczesną technologię Dual LED

Połączenie zakresów światła UV i LED w każdym punkcie świetlnym to odpowiedź na najczęstsze problemy stylistek paznokci. Mówiąc wprost, lampa do paznokci MultiLed jest wielozadaniowa: w 100% utwardza produkty.

Indigo bez wyjątku – tak żele, jak i hybrydy. Różne opcje naświetlania: 30, 60, 90 sekund dają pełną kontrolę nad procesem utwardzania, a inteligentny przycisk Soft sprawia, że urządzenie wzmacnia stopniowo swoją moc, co jest szczególnie istotne w przypadku najbardziej wrażliwych płytek lub tych zniszczonych niewłaściwą stylizacją, dla których efekt polimeryzacji jest szczególnie odczuwalny. Dodatkowym plusem jest fakt, że wyświetlacz jest również po stronie Klientki, więc zyskuje ona kontrolę nad tym, co dzieje się z jej paznokciami, a to zwiększa jej komfort i zaufanie do stylistki. Ponieważ lampa do paznokci hybrydowych MultiLed ma wmontowany automatyczny czujnik ruchu, a dodatkowo miejsce określające położenie dłoni – proces utwardzania zachodzi szybko, sprawnie i bezproblemowo. Mimo niewielkich wymiarów, idealnie utrwalimy w niej tak manicure, jak i pedicure (wyjmowana magnetyczna tacka ułatwia zachowanie czystości).

Jaka lampa do hybrydy będzie najlepsza dla Ciebie?

Lampa do paznokci to podstawowe narzędzie pracy każdej stylistki, dlatego podsumujmy trzy zasady, jakimi warto się kierować przy jej wyborze:

  1. Musimy brać pod uwagę produkty, z którymi będziemy pracować, aby upewnić się, że utwardzą się w 100%.
  2. Najlepiej wybierać urządzenia o odpowiednio wysokiej mocy – 36 W to minimum do użytku
  3. W razie wątpliwości zawsze warto dopytać innych profesjonalistów. Najlepsze produkty po prostu bronią się same

Obejrzyj film o naszych lampach

Tagi
Jak wybrać bazę Indigo idealną dla siebie?

Jak wybrać bazę Indigo idealną dla siebie?

Paznokcie akrylowe czy żelowe?

Paznokcie akrylowe czy żelowe?