|
|
   
|
|
logo indigo nails - pl

powrót do:

indigo wedding

Coraz rzadziej „robimy paznokcie” w domu, stawiając raczej na profesjonalną stylizację. Salony manicure powstają jak grzyby po deszczu, ale jak rozpoznać ten naprawdę dobry? Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, iż cena to sprawa drugorzędna. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i wysoka jakość usług – zwłaszcza w tak ważnym dniu jak dzień ślubu, gdy nie masz czasu na wpadki, chcesz mieć pewność, że oddajesz się w profesjonalne ręce i oczekujesz nieskazitelnego efektu. Zanim wybierzesz salon, w którym wykonasz ślubny manicure, zwróć uwagę na 4 ważne kryteria.

Higiena to podstawa

Czystość i dbałość o higienę nie tylko rzuca się w oczy zaraz po wejściu do salonu, ale ma decydujący wpływ na nasze bezpieczeństwo, zdrowie oraz komfort podczas zabiegu. I tu, jak w wielu przypadkach, diabeł tkwi w szczegółach. Pamiętaj, że:

  • metalowe przyrządy (cążki, kopytka, frezy) muszą być poddane sterylizacji przed Twoją wizytą. Wysterylizowany przyrząd znajduje się w szczelnie zamkniętej torebce z wypisaną datą wykonania sterylizacji. Stylistka powinna otworzyć opakowanie przy Tobie;
  • do wykonania manicure’u powinny być używane jednorazowe akcesoria (np. pilnik, drewniany patyczek do skórek) lub przypisane konkretnej Klientce – Stylistka wkłada narzędzia do koperty z Twoim imieniem i nazwiskiem;
  • stylistka powinna posiadać specjalny płyn (np. Skinsept), którym zdezynfekuje Twoje dłonie lub stopy;
  • normy higieny określają przepisy Sanepidu, a ich przestrzeganie to gwarancja Twojego bezpieczeństwa.

Dobry salon manicure pracuje wyłącznie na profesjonalnych produktach wysokiej jakości. Zauważyłaś na półce marki dostępne w każdej drogerii lub tak zwane produkty „no name”? To zły sygnał, który powinien wzbudzić w Tobie nieufność. Czerwona lampa powinna Ci się zapalić zwłaszcza, jeśli masz skłonność do alergii. Wystąpienie uczulenia ma bardzo nieprzyjemne i długotrwałe skutki – nie warto ryzykować, nawet jeśli salon kusi konkurencyjną ceną. Profesjonalne marki to gwarancja bezpieczeństwa oraz trwałości manicure’u. Jeśli szukasz Stylistki, która zrobi Ci paznokcie ślubne z użyciem najwyższej jakości bezpiecznych produktów, wybierz jeden z salonów firmowych Indigo Nails.

Jakość stylizacji

Szykując się do ślubu, szukasz salonu manicure przez internet? Nie zapomnij dokładnie przyjrzeć się zdjęciom prezentującym wykonane stylizacje paznokci – one mogą Ci sporo powiedzieć na temat poziomu usług. Zwróć uwagę, czy:

  • prace prezentują się estetycznie;
  • skórki nie są poranione;
  • paznokcie mają równą długość i ładny kształt;
  • paznokcie nie są zbyt płaskie ani zbyt grube (prawidłowo zbudowana tzw. krzywa C sprawia, że paznokieć wygląda ładnie i jest bardziej odporny na uderzenia).

W dniu ślubu powinnaś cieszyć się chwilą, nie troszcząc się o trwałość manicure’u. Wybierając usługi profesjonalnego salonu będziesz mieć spokojną głowę i pewność perfekcyjnej stylizacji ślubnej.

Profesjonalizm potwierdzony certyfikatem

Aby zostać profesjonalną stylistką paznokci nie wystarczy talent. Konieczne jest ukończenie szkolenia, które dostarcza wiedzy na temat budowy paznokcia oraz zasad higieny – niezbędnej, by zapewnić Ci bezpieczeństwo, wysoką jakość usług oraz cenne porady (np. związane z doborem kształtu płytki). Profesjonalizm uzyskuje się podczas długich godzin ćwiczeń, a dobra stylistka stale się rozwija i dąży do perfekcji. W ofercie Indigo jest wiele dodatkowych warsztatów i szkoleń, np. ze zdobień – ich ukończenie znacznie poszerza zakres usług salonu. To ważne, zwłaszcza jeśli zależy Ci na wyjątkowej stylizacji ślubnej. Wybierając salon jednej z Instruktorek Indigo Nails, będziesz mogła cieszyć się wymarzonym zdobieniem na paznokciach w tym jakże ważnym dniu.