Ochrona i dezynfekcja

Ochrona i dezynfekcja

Sortowanie:
Domyślnie

Rękawiczki L - Czarne

57 PLN

Rękawiczki M - Czarne

57 PLN

Rękawiczki S - Czarne

57 PLN

Zadbaj o zdrowie! Dezynfekcja i niezbędna ochrona podczas pracy w salonie kosmetycznym

Produkty do ochrony i dezynfekcji od Indigo Nails

Żyjemy w takich czasach, w których aspekty higieniczne stały się niezwykle ważne. Zaniedbywanie podstawowych zasad bezpieczeństwa może mieć katastrofalne skutki, a więc nie warto ryzykować. Jeśli prowadzisz profesjonalny salon kosmetyczny i jesteś zawodową stylistką paznokci, z pewnością dobrze o tym wiesz! Indigo Nails również ma świadomość z ogromnego znaczenia dezynfekcji rąk, narzędzi oraz powierzchni użytkowych. W związku z tym nasza oferta stale poszerza się o kolejne produkty służące ochronie. Obecnie w naszym sklepie znajdziecie:

Jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie ważne, koniecznie sprawdź nasze produkty. Dzięki nim komfort Twej pracy osiągnie niespotykany wcześniej poziom!

Dlaczego używanie preparatów do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych jest tak istotne?

Nieważne czy jesteś profesjonalną stylistką i wykonujesz zabiegi w salonie, czy manicure hybrydowy robisz w domowym zaciszu – higiena pracy to temat niezwykle ważny! Podstawowym elementem dbania o nią jest dezynfekcja narzędzi do paznokci za pomocą specjalistycznych środków. Na czym jednak polega niniejszy proces? Najogólniej rzecz ujmując, dezynfekcja to inaczej odkażanie, czyli niszczenie drobnoustrojów mogących mieć bardzo szkodliwy wpływ na nasz organizm.

Dezynfekcja stanowi absolutne minimum podczas pracy stylizacyjnej na paznokciach. Przy prawidłowo wykonanej dezynfekcji możemy być pewni, że jesteśmy chronieni przed:

 • bakteriami,
 • wirusami,
 • zarodnikami,
 • pierwotniakami,
 • grzybami.

Warto pamiętać, że niektóre narzędzia używane w salonie mają jednorazowe zastosowanie i nie mogą być wykorzystywane na różnych klientkach. Do grupy tej należą m.in. pilniki oraz polerki (tzw. buffery). W związku z tym, że podczas ich używania łatwo o przerwanie ciągłości tkanek i naniesienie na powierzchnię narzędzia kropelek krwi, po zakończeniu zabiegu należy je wyrzucić do kosza, aby zminimalizować ryzyko przeniesienia drobnoustrojów.

Nie tylko dezynfekcja! Czym jest sterylizacja?

Jeśli przeprowadziliśmy dezynfekcję, możemy pójść o krok dalej i wykonać sterylizację, czyli wyjaławianie. Jest to proces znacznie bardziej zaawansowany, jednakże zapewnia kompletną ochronę przeciwko mikroorganizmom. Sterylizacja sprawia, że wszelkie formy wegetatywne i przetrwalnikowe giną, a powierzchnia, którą oczyściliśmy jest całkowicie od nich wolna, czyli po prostu jałowa.

W jakie środki dezynfekujące i urządzenia czyszczące warto się zaopatrzyć?

Jeśli zależy nam na kompleksowej ochronie, możemy zakupić do naszego salonu bądź domu szereg preparatów i sprzętów, które znacząco zwiększą poziom bezpieczeństwa i higieny. Do najważniejszych z nich należą:

 • profesjonalny płyn do dezynfekcji narzędzi i powierzchni,
 • specjalistyczny płyn do dezynfekcji skóry,
 • wanienka, w której można moczyć narzędzia, skutecznie je dezynfekując,
 • elektroniczny sterylizator kulkowy do wyjaławiania metalowych akcesoriów,
 • sterylizator UV przeznaczony do usuwania wegetatywnych form organizmów za pomocą promieniowania ultrafioletowego,
 • myjka ultradźwiękowa zapewniająca dokładne usunięcie uporczywych zabrudzeń (proces implozji mikropęcherzyków sprawia, że cząsteczki brudu oddzielają się od powierzchni czyszczonego narzędzia bez konieczności intensywnego ścierania i szorowania),
 • autoklaw zapewniający niemalże 100% sterylizację za pomocą pary wodnej i wysokiego ciśnienia.

Wybór należy do Ciebie, jednak pamiętaj, że dezynfekcja to konieczne minimum. Zadbaj o siebie i odwiedzające Cię klientki!