21.5.2020
[VIDEO] Tęczowe ombre na paznokciach z PIXEL EFFECT i lakierami Glass KROK PO KROKU
Produkty
Technika stylizacji
Zdobienia paznokci

[VIDEO] Tęczowe ombre na paznokciach z PIXEL EFFECT i lakierami Glass KROK PO KROKU

by Indigo Nails
5 min. czytania

Jak wykonać świecące, tęczowe ombre na paznokciach? Zobacz najnowszy odcinek na naszym youtubowym kanale i przekonaj się, jakie cuda możesz wyczarować, łącząc efekt Pixeli z odcieniami kolekcji Glass.

Wraz z Pauliną Walaszczyk pokażemy Ci, jak wykonać krok po kroku mistrzowskie zdobienie, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Odcienie kolekcji Glass i Glass Summer, dzięki którym możesz uzyskać tak zjawiskowy efekt, teraz zamówisz z rabatem -50%. Skorzystaj z kodu GLASS50 i przekonaj się sama.

https://www.indigo-nails.com/lakiery-hybrydowe/kolekcje

Produkty wykorzystane w filmie:

Zdobienie nr 1

 1. Na paznokieć palca wskazującego nakładamy odcień Mr. White, który będzie stanowił bazę do naszego zdobienia, i podjeżdżamy pod skórki pędzelkiem 004. Czynność powtarzamy na drugim paznokciu i wkładamy rękę do lampy. Nie nakładamy Mr. White’a od razu na 5 paznokci, ponieważ spłynie nam kolor spod skórek.
 2. Po wyciągnięciu ręki z lampy od razu posypujemy paznokcie efektem Pixel. Moczymy każdy palec w pyłku i masujemy bez nadmiernego docisku. Pamiętamy, aby dobrze wygłaskać całą powierzchnię – również w okolicach wolnego brzegu.
 3. Omiatamy paznokcie miękkim pędzelkiem do odpylania. Odwracamy rękę, by oczyścić również wolne brzegi.
 4. Przechodzimy do kolejnych paznokci. Pracujemy dokładnie tak, jak z dwoma poprzednimi. Nakładamy kolor i dojeżdżamy pod skórki pędzelkiem 004. Nie staramy się zrobić tego na raz, a wręcz przeciwnie – dokładamy odrobinę koloru na włosie i powtarzamy czynność parę razy, tak, by nie zalać skórek.
 5. Sypiemy Pixel na obydwa paznokcie, moczymy palec w pyłku, masujemy i usuwamy jego nadmiar Flower Brushem.
 6. Kciuk pokrywamy Mr. Whitem i utwardzamy osobno w lampie. Posypujemy Pixelem i wcieramy go w dyspersję. Jeśli drobinki przykleiły się do skórek, usuwamy je dłutkiem lub drewnianym patyczkiem.
 7. Malowanie wielobarwnej tęczy zaczynamy od małego paznokcia. Nakładamy odcień Barbados, kierując kolor od skórek po skosie. Na pozostałej powierzchni nakładamy H2O. Pędzelkiem z H2O delikatnie najeżdżamy na kolor Barbados i cofamy się, by stworzyć idealne przejście kolorystyczne.
 8. Wykładamy Glass na płytkę i pędzelkiem 004 dokładamy produkt pod skórki oraz na linii wolnego brzegu. Utwardzamy przez 30 sekund.
 9. Na palcu serdecznym od skórek nakładamy odcień Hula Hop, a poniżej Barbados. Barbadosem delikatnie wjeżdżamy w Hula Hop… i cofamy się. Pędzelkiem 004 rozprowadzamy produkt przy skórkach i krawędziach bocznych. Następnie wkładamy rękę do lampy.
 10. Na palcu środkowym od skórek nakładamy Hello Yellow, od dołu Hula Hop – również po skosie. Odcieniem Hula Hop wchodzimy na Hello Yellow i cofamy się. Cały czas pracujemy pędzelkiem z butelki. Różnica kolorów jest dość widoczna, wiec zanim włożymy pędzelek z powrotem do butelki, czyścimy go o wacik. Pędzelkiem 004 wjeżdżamy pod skórki i na wolny brzeg. Utwardzamy.
 11. Na palcu wskazującym od góry nakładamy Hokus Pokus, od dołu Hello Yellow, nachodzimy żółtym na pomarańczowy i oczyszczamy pędzelek o wacik. Pamiętamy o skórkach i o krawędziach bocznych.
 12. Na kciuku od skórek nakładamy odcień Rose Water, od wolnego brzegu Hokus Pokus. Najeżdżamy różem na pomarańcz. Pędzelkiem 004 dojeżdżamy kolorem pod skórki i do krawędzi bocznych. Utwardzamy przez 30 sekund.
 13. By uzyskać mocne nasycenie, nakładamy drugą warstwę koloru. Zajmie to dosłownie chwilę, ponieważ nie będziemy dojeżdżać do skórek po raz drugi – jedna warstwa w okolicy skórek całkowicie wystarczy. Pracujemy tymi samymi produktami, co przy pierwszej warstwie, w takiej samej kolejności.
 14. Po wyciągnięciu ręki z lampy nakładamy Tip Topa, utwardzamy przez 30 sekund i nasze paznokcie są gotowe.

Dzięki temu, że położyliśmy 2 warstwy koloru i jedną warstwę topu, Pixel jest dobrze zabezpieczony przed ścieraniem. Możemy być pewne, że klientka wróci do nas z pięknymi niestartymi paznokciami. Oczywiście będzie tak, jeśli nakładając każdą warstwę pilnowaliśmy tego, aby dokładnie rozłożyć kolor na krawędziach paznokci.

Zdobienie nr 2

 1. Powierzchnię tipsa pokrywamy kolorem Mr. White i utwardzamy w lampie 30 sekund.
 2. Przy pomocy puchatego pędzelka posypujemy dyspersję Pixelem w odcieniu Kopciuszek. Nadmiar produktu strzepujemy do słoiczka. Zanurzamy palec w pyłku i odsuwamy na bok słoiczek. Kolistymi ruchami masujemy powierzchnię do momentu uzyskania gładkiej tafli. Nadmiar strzepujemy miękkim pędzelkiem.
 3. Całość zabezpieczamy cienką warstwą Effect Base i utwardzamy 30 sekund w lampie. Pamiętajmy, aby wyczyścić pędzelek o czysty wacik, zanim włożymy go ponownie do butelki.
 4. Czas na przygotowanie gąbki. Zdecydowanym ruchem, dociskając ją do nasady ostrzy, przecinamy gąbkę na pół. Otrzymaną część ponownie przecinamy na pół i odcinamy z niej mniejszy kawałek, którym będziemy stemplować. Gąbeczkę mocujemy w zaciskarce i oczyszczamy na szablonie.
 5. ¼ paznokcia pokrywamy Glassem H2O, a powyżej dodajemy kropelkę Effect Base. Następnie blendujemy kolor. Poruszamy się tutaj zygzakiem na boki i zmierzamy ku górze do momentu roztarcia granicy koloru, aby powrócić tym samym zygzakiem w dół. Utwardzamy 30 sekund.
 6. Czynność powtarzamy z tym, że aplikujemy mniejszą ilość Glassa jedynie na końcówce paznokcia. Wykonujemy ombre i wracamy. Całość ląduje w lampie.
 7. Pora na wycisk, czyli rozprowadzenie pozostałości produktu z gąbeczki na tipsie. Dzięki temu uzyskujemy idealne przejście tonalne.
 8. Całość zabezpieczamy Tip Topem i utwardzamy w lampie.
Tagi
[VIDEO] Zapowietrzenie paznokci żelowych lub hybrydy – jak go uniknąć? Najczęstsze błędy!

[VIDEO] Zapowietrzenie paznokci żelowych lub hybrydy – jak go uniknąć? Najczęstsze błędy!

[VIDEO] Idealny migdał – jak poprawnie zbudować paznokcie w kształcie migdałka

[VIDEO] Idealny migdał – jak poprawnie zbudować paznokcie w kształcie migdałka