27.8.2020
[VIDEO] Kształt rosyjskiego migdała – sprawdź jak wykonać go krok po kroku
Vlog

[VIDEO] Kształt rosyjskiego migdała – sprawdź jak wykonać go krok po kroku

by Indigo Nails
8 min. czytania

Kształt rosyjskiego migdała to klasyk salonowych stylizacji, który ostatnio zyskuje na co raz większej popularności wśród Klientek. Wykonanie go wymaga doświadczenia w stylizacji paznokci, ale z naszymi wskazówkami zobaczysz, że wcale nie jest taki trudny!

Czym się różni kształt migdała rosyjskiego od klasycznego?

Patrząc z góry – wyglądają tak samo. Różnice możemy zauważyć dopiero, jak spojrzymy na paznokieć z boku. Migdał klasyczny, tak samo jak i owal, zaczyna się i kończy na tej samej wysokości. Z kolei patrząc na migdał rosyjski z boku, zauważymy, że zaczyna się jak klasyczny migdał, ale za apexem nie wraca do poziomu skórek, tylko biegnie prosto, aż do wolnego brzegu. Krawędzie migdała rosyjskiego wyglądają trochę inaczej – nie łączą się w łezkę razem z górnym łukiem tak jak w migdałku, tylko pozostają równoległe, a góra i dół łączą się pod kątem 45 stopni.

Lista użytych produktów:

Jak zbudować idealny rodyjski migdał?

Przed rozpoczęciem pracy pamiętajmy o prawidłowym przygotowaniu. Dezynfekujemy swoje dłonie, zakładamy rękawiczki, następnie dezynfekujemy dłonie Klientki. Dopiero wtedy przechodzimy do wykonywania stylizacji.

Piłowanie i przygotowanie skórek

 1. Skracamy paznokcie pilnikiem o gradacji 180.
 2. Skórki opracowujemy prowadzonym na płasko frezem Indigo Cuticle 9. Zwracamy uwagę, żeby wykonywać płynne ruchy i nie dociskać narzędzia zbyt mocno do płytki paznokcia. Pozbywamy się nabłonków przyrośniętych do skórek i podpychamy skórki wykonując delikatny ruch podpychająco-wymiatający. Jeśli skórki są delikatne, a nabłonki niezbyt mocno przyrośnięte do skóry – frezarkę nastawiamy na 15 tysięcy obrotów. Jeżeli skórki są mocniejsze - wtedy możemy delikatnie zwiększyć obroty.
 3. Zmieniamy frez na Indigo Cuticle 7, którym wygładzimy wały i pozbywamy się ewentualnych zadziorków. Obroty ustawiamy na 10 tysięcy.

  PRO TIP: Delikatnych skórek nie powinnyśmy wycinać przed przedłużaniem paznokcia, ponieważ opiłowywanie masy przy świeżo wyciętych skórkach może skończyć się skaleczeniem Klientki.

 4. Kopytkiem delikatnie podnosimy skórki.
 5. Pilnikiem o gradacji 180 dokładnie i delikatnie matowimy powierzchnię paznokcia.

  PRO TIP: Do przygotowania naturalnej płytki nie używamy pilników o zbyt ostrej gradacji, którymi możemy przepiłować płytkę lub zaciąć skórki.

 6. Paznokcie przemywamy Cleanerem. Następnie nakładamy primer, np. bezkwasowy.
 7. Wcieramy minimalną ilość bazy Perfect Base i utwardzamy ją przez 60 sekund.
 8. Jeżeli po utwardzeniu warstwa lepka jest zbyt duża - ściągamy ją suchym wacikiem. Dzięki temu przy kolejnym etapie żel nie będzie się ślizgać po powierzchni paznokcia.

Nadawanie kształtu

 1. Ustalamy dokładną długość przedłużonych paznokci i przycinamy formę do ustalonej długości.  Rosyjski migdał to kształt, który sprawdzi się przy dłuższych paznokciach salonowych – raczej nie powinien być krótszy niż długość 3.
 2. Dopasowujemy formę do kształtu naturalnego paznokcia. Podkładamy ją nieco wyżej niż pod migdał klasyczny, pamiętając o tym, że kąt oraz nacięcie formy są uzależnione od kształtu naturalnego paznokcia. Aby uzyskać kształt rosyjskiego migdała, formę musimy podłożyć prosto lub delikatnie do góry, jeżeli płytka rośnie prosto. Gdyby rosła do góry albo w dół – formę musimy ułożyć inaczej. Pamiętamy, że docelowo chcemy uzyskać paznokieć, którego krawędzie boczne wychodzą z wałów bocznych na prosto, a krzywizna paznokcia, od apexu do wolnego brzegu, przebiega równolegle do jego krawędzi.

  Wskazówki o tym, jak pracować w przypadku różnych kształtów płytek znajdziesz w jednym z odcinków na naszym kanale YouTube o tym jak zbudować idealny owal. W owalu, jak i w migdałku, formę podkłada się niemalże identycznie. Jedyna różnica jest taka, że przy migdałku zamykamy formę całkowicie, a przy owalu robimy to trochę delikatniej.
  Chcesz dowiedzieć się jak dokładnie pracować na paznokciach, które rosną bardzo w dół lub do góry albo posiadają wypukłości? Najlepszym rozwiązaniem są szkolenia.
 3. Robimy niezbędne nacięcia oraz sklejamy formę, zostawiając na końcu niewielką łezkę, która sprawi, że tunel będzie bardzo mocno wygięty.
 4. Sprawdzamy, czy forma jest dobrze dopasowana oraz równo podłożona.
 5. Budujemy szkielet na formie. Pracujemy żelem Easy Shape Light Rose oraz pędzelkiem Indigo Master Nail Art 006.
 6. Żel rozkładamy równomiernie, pamiętając, aby krawędzie wychodziły z wałów bocznych na prosto, a wolny brzeg przedłużonego paznokcia był ścięty pod kątem co najmniej 45 stopni. Pracujemy ruchem malarskim – tak jakbyśmy rozciągali farbę po ścianie.

  PRO TIP: Warto nałożyć trochę więcej produktu w obrębie szkieletu krawędzi bocznych, aby mieć z czego wypiłować idealnie proste linie. Pamiętajmy, że podczas zaciskania, cała konstrukcja delikatnie pójdzie do góry.

 7. Utwardzamy w lampie przez 30 sekund.
 8. Ściągamy formę.
 9. Mniej więcej w połowie naturalnego paznokcia nakładamy odpowiednią ilość żelu. Rozkładamy produkt w strefie pomiędzy skórkami a apexem, cieniując go przy skórkach – im bliżej skórek, tym mniej produktu.
 10. Przeciągamy żel w stronę wolnego brzegu. Musi być rozłożony regularnie, zgodnie z kształtem planowanego tunelu. Jeśli na jednej ścianie będzie więcej produktu niż na drugiej - po zaciśnięciu ta asymetria będzie mocno widoczna.
 11. Zanurzamy delikatnie czubek pędzelka i wykonujemy długie i precyzyjne ruchy tuż pod powierzchnią żelu. Przy pracy żelami z serii Easy Shape, należy unikać gwałtownych i chaotycznych ruchów, które powodują, że na ich powierzchni powstają nierówności. Delikatna praca niewielką ilością produktu pozwala na uzyskanie idealnej powierzchni oraz ogranicza piłowanie do minimum.
 12. Zbudowany paznokieć wkładamy do lampy na około 10 sekund.
 13. Wyciągamy rękę i sprawdzamy, czy produkt został poprawnie utwardzony. Możesz to zrobić pukając w paznokieć zaciskarką.
 14. Delikatnie zaciskamy paznokcie na linii stresu oraz wzdłuż tunelu. Robimy to tak, jak w przypadku migdałka.
 15. Paznokieć ponownie wkładamy do lampy na 30 sekund.
 16. Piłujemy od góry kształt paznokcia. Chociaż migdał klasyczny i rosyjski z góry wyglądają bardzo podobnie, opracowuje się je zupełnie inaczej. W migdałku klasycznym najpierw piłujemy kształt z góry, następnie okolicę skórek, a na koniec krzywą C i dopasowane do niej ściany boczne. W migdale rosyjskim piłując kształt z góry, jednocześnie modelujemy ściany boczne. Nacisk na powierzchnię powinien być dość mocny, aby w efekcie powstały nam płaskie trójkąty po jednej i drugiej stronie paznokcia.
 17. Wolny brzeg ścinamy pod kątem 45 stopni.
 18. Opracowujemy linię przy skórkach i apex, który powinien znaleźć się miedzy 1/3, a 1/2 długości naturalnego paznokcia. Przykładamy pilnik na prosto i nie odrywając go, piłujemy górną część paznokcia biegnącą od apexu do wolnego brzegu. Pamiętamy, że będzie ona równoległa do krawędzi bocznych, które dopracowujemy na sam koniec. Ważne jest, żeby nie ustawiać pilnika zbyt pionowo – układamy go pod kątem około 30 stopni. Dzięki temu uzyskamy cienką linię włosa i nie uszkodzimy naturalnej płytki.
 19. Delikatnie łączymy ostre ściany boczne z grzbietem paznokcia. Uważamy, żeby nie wypłaszczyć już opracowanego kształtu.
 20. Piłujemy od dołu do góry. Piłując krawędzie boczne, przykładamy pilnik od spodu i pracujemy tak, aby nie popsuć kształtu paznokcia.
 21. Bufferem 180/220 wyrównujemy powierzchnię paznokcia.
 22. Pędzlem Ice Cream Brush odpylamy płytkę.
 23. Odtłuszczamy paznokieć fioletowym Cleanerem.

Malowanie i wykończenie

 1. Nakładamy pierwszą warstwę lakieru hybrydowego np. Red Fred.
 2. Utwardzamy kolor w lampie przez 30 sekund.
 3. Przed nałożeniem drugiej warstwy koloru, odsuwamy kopytkiem skórki.
 4. Cienkim pędzelkiem Indigo Master Nail Art 006 malujemy kolor pod skórkami.
 5. Nakładamy 2 warstwę koloru.
 6. Utwardzamy ją w lampie przez 30 sekund.
 7. Wykańczamy i nabłyszczamy kolor odpowiednim topem, np. Tip Topem.

  PRO TIP: Znacie pojęcie linii światła? Linia światła to tafla, która powstaje na idealnej powierzchni paznokcia. Możemy ją uzyskać, odwracając dłoń Klientki do góry nogami. Dzięki temu top wypoziomuje się, a my uzyskamy perfekcyjne wykończenie stylizacji. Formując linię światła, pomagamy sobie oczyszczonym wcześniej pędzelkiem Indigo Master Nail Art 006.

 8. Utwardzamy paznokieć w lampie przez 30-60 sekund.
 9. Po utwardzeniu czekamy minutę, aż top ostygnie.
 10. Przecieramy paznokieć Cleanerem Super Shine.
 11. Na zakończenie zabiegu nakładamy serum proteinowe – wcieramy je w skórki…

…i stylizacja gotowa!

[VIDEO] Idealny kwadrat – jak poprawnie zbudować paznokcie w kształcie kwadratu? KROK PO KROKU

[VIDEO] Idealny kwadrat – jak poprawnie zbudować paznokcie w kształcie kwadratu? KROK PO KROKU