16.4.2020
[VIDEO] Jak wykonać wiosenne zdobienia 3D z Mousse Gel? KROK PO KROKU
Produkty
Technika stylizacji
Zdobienia paznokci

[VIDEO] Jak wykonać wiosenne zdobienia 3D z Mousse Gel? KROK PO KROKU

by Indigo Nails
7 min. czytania

Sięgnij po kolejną porcję nailartowych inspiracji i wykorzystaj w pełni możliwości kolorowych musów Indigo – tym razem w trójwymiarze.

Trójwymiarowe zdobienia paznokci – stwórz mistrzowską stylizację z musami Indigo

Ekspresowe tempo pracy to nie jedyna zaleta produktów Mousse Gel. Ich wyjątkowa konsystencja pozwala również na tworzenie zdobień o zróżnicowanej strukturze – zarówno tych płaskich (których możecie nauczyć się TUTAJ), jak i wypukłych, o których wraz z Pauliną Walaszczyk – wielokrotną mistrzynią stylizacji paznokci – opowiadamy w kolejnym odcinku na naszym youtubowym kanale.

Zdobienia strukturalne na paznokciach – krok po kroku

Kolorami bazowymi stylizacji będą Influencer i Pudelek. Na każdym paznokciu wykonamy ombre, korzystając z musów lub hybrydy. Kolorowe przejścia tonalne będą stanowić doskonałe tło dla naszych strukturalnych zdobień.

Uwaga! Nie przyciskamy musu do powierzchni paznokcia. Aby uzyskać trójwymiarowe zdobienie, należy zaciągnąć odrobinę produktu i rozprowadzić go delikatnie „w powietrzu”. Dociskając mus do paznokcia, uzyskamy zupełnie inny efekt zdobienia.

Potrzebne produkty:

Idealne ombre hybrydowe w odcieniach różu i fioletu

 1. Paznokcie malujemy na przemian odcieniami Influencer i Pudelek. Pierwszą warstwę lakieru utwardzamy w lampie przez 30 sekund.
 2. Aplikujemy drugą warstwę i sięgamy po pędzelek 004, aby podsunąć kolor pod skórki. Pracując przy skórkach, przymrażamy każdy palec osobno.
 3. Przygotowujemy gąbkę do ombre, docinając ją odpowiednio przy pomocy nożyczek.
 4. Prostokątny kawałek łapiemy zaciskarką i czyścimy gąbkę, dociskając każdą ze stron do klejącej formy.
 5. Na paznokcie w odcieniu Influencer nakładamy mus Princessa i stemplujemy, by uzyskać efekt ombre.
 6. Na paznokcie pokryte odcieniem Pudelek nakładamy hybrydę w odcieniu Influencer i również stemplujemy.
 7. Wkładamy rękę do lampy i utwardzamy przez 30 sekund.
 8. Nakładamy drugą warstwę dokładnie tych samych kolorów, aby uzyskać mocniejszy efekt. Utwardzamy przez 30 sekund.
 9. Ombre wykonane musem ma już odpowiednie nasycenie. W ombre hybrydowym dodajemy kolejną – trzecią warstwę.
 10. Gdy ombre na wszystkich paznokciach ma już odpowiednie nasycenie, wyciskamy gąbeczki, by wykorzystać do końca produkty, którymi zdążyły nasiąknąć. Ten trick pozwala uzyskać jeszcze piękniejsze przejścia tonalne.
 11. Całość utwardzamy przez 30 sekund, nakładamy Tip Top i ponownie utwardzamy.

Jak wykonać zdobienia 3d na paznokciach?

 1. Wykładamy na szkiełko musy w odcieniach Princessa, Blueberry Ice Cream, Topaz Blue i Marry Me. Jeżeli po wyciśnięciu Mousse Gel ma niejednorodną konsystencję, wystarczy go zamieszać przed aplikacją.
 2. Topaz Blue łączymy z Marry Me, by uzyskać jaśniejszy odcień błękitu.
 3. Nabieramy mus Princessa i pędzelkiem 007 malujemy delikatnie zakrzywioną linię na paznokciach, w których bazowym kolorem był Influencer.
 4. Zmieniamy pędzelek na 004, by podsunąć kolor pod skórki i przymrażamy paznokieć w lampie przez 5-10 sekund.
 5. Nakładamy kolejną linię w odcieniu Blueberry Ice Cream, przysuwając ją do „różowej ściany”, którą przed chwilą zbudowaliśmy. Nie przyciskamy pędzelkiem do powierzchni paznokcia, tylko delikatnie zaciągamy żel i przeciągamy go w powietrzu, aby uzyskać wypukłość. Przymrażamy paznokieć w lampie.
 6. Sięgamy po 3 kolor – rozjaśniony Topaz Blue – i malujemy ostatnią linię.
 7. Całość utwardzamy 30-60 sekund w zależności od mocy naszej lampy.

Pracujemy tylko na jednej warstwie – produkt jest tak napigmentowany i tak puszysty, że nie ma potrzeby rozkładania zdobienia na 2 warstwy. Nie musimy również przecierać powierzchni Cleanerem, ponieważ musy nie zostawiają warstwy dyspersyjnej.

 1. Przy użyciu sondy ozdabiamy kolorowe linie 26 wystającymi kropeczkami. Dzięki wyjątkowej konsystencji musu, nie musimy przymrażać ich po kolei. Zdobienie nie spływa i możemy wykończyć design bez pośpiechu.
 2. Gdy całość jest gotowa, utwardzamy zdobienie przez 30-60 sekund.
 3. Na paznokcie w odcieniu Pudelek nakładamy rozjaśniony Topaz Blue, delikatnie zaciągając mus w powietrzu. Korzystamy z pędzelka 007.
 4. Czyścimy pędzelek o wacik (jak zawsze kiedy zmieniamy kolor) i dokładamy linię w odcieniu Blueberry Ice Cream. Przymrażamy.
 5. Ponownie czyścimy pędzelek i nakładamy ostatnią linię w kolorze Princessa.
 6. Utwardzamy przez 30-60 sekund.
 7. Za pomocą sondy dodajemy wypukłe kropeczki i ponownie utwardzamy.

To samo zdobienie możecie wykonać również w innych wersjach kolorystycznych:

 • Ombre w odcieniach Superdruper i Princessa + zdobienie wykonane musami Princessa, Aquapark, Blueberry Ice Cream i Marry Me.
 • Ombre w odcieniach Cafe del Mar i Princessa + zdobienie wykonane musami Princessa, Aquapark, Blueberry Ice Cream i Marry Me.
 • Ombre w odcieniach Positivus i Topaz Blue + zdobienie wykonane musami Princessa, , Blueberry Ice Cream i Topaz Blue.

BONUS: KOLIA 3D – trójwymiarowe zdobienie paznokci

 1. Aplikujemy dwie warstwy koloru See U Latter Aligator, każdą utwardzając po 30 sekund w lampie MULTILED.
 2. Całość pokrywamy topem Super Matte i ponownie utwardzamy.
 3. Na szkiełko wykładamy Arte Brillante w odcieniu Black Poison. Pędzelek Master Nail Art 007 zanurzamy w produkcie i delikatnie przegłaskujemy po kolorze, by pędzelek mógł się go „napić”.
 4. Zdobienie zaczynamy od wyznaczenia miejsca przecięcia łuków. Linię prowadzimy w taki sposób, aby przecięła punkt i się zaokrągliła.
 5. Drugi łuk zaczynamy malować na wysokości początku pierwszej linii. Prowadzimy go przez punkt przecięcia i łączymy na końcu z drugą linią, tworząc łezkę.

Pracujemy delikatnie, czubkiem pędzelka. Poprawiamy zewnętrzny kontur, nie zważając na dodatkowe linie wewnątrz.

 1. Mniej więcej w połowie długości pierwszego górnego łuku, tworzymy kolejny element kolii, który biegnie do centrum. Powtarzamy z drugiej strony.
 2. Łuki zewnętrzne malujemy delikatnie i prowadzimy w taki sposób, by połączyły się z poprzednimi liniami. Czynność powtarzamy z drugiej strony, by zdobienie zachowało symetrię.
 3. Pomiędzy łukami malujemy kontury kamieni. Powinny być zaokrąglone bliżej środka, a przy brzegach przybrać kształt malutkich rombów.
 4. Kontur utwardzamy w lampie przez 30 sekund.
 5. Na szkiełko wykładamy Mousse Gel w odcieniach: Princesse, Blueberry Ice Cream i Amarantello. Marry Me nakładamy tuż obok koloru Princessa, ponieważ będziemy je ze sobą mieszać za pomocą narzędzia Mixing Tool, by uzyskać jasny pastelowy róż.
 6. Wypełnienie konturu zaczynamy od nabrania jasnego różu na czubeczek pędzelka 004. Dociskając nieco mocniej, prowadzimy kolor tuż przy czarnym konturze, a następnie wypełniamy całość niewielką ilością musu.
 7. Aby stworzyć wypukłość dobieramy większą ilość mieszanki na czubeczek pędzla i delikatnie, jakby w powietrzu, rozkładamy go na całej łezce. W ten sam sposób wypełniamy dwa kolejne elementy kolii i po uzyskaniu wypukłości utwardzamy w lampie przez 30 sekund.
 8. Wycieramy pędzelek w czysty, suchy wacik i sięgamy po kolor Blueberry Ice Cream. Nabieramy minimalną ilością produktu na czubek pędzelka, by dopracować kolor przy konturze. Dodatkową porcją musu tworzymy wypukłość i wkładamy do lampy na 30 sekund.
 9. Ponownie wycieramy pędzelek w suchy wacik i wypełniamy wszystkie pozostałe kamienie musem Amarantello. Powtarzamy kolejne kroki, tak jak w przypadku poprzednich elementów kolii, pracując niemalże w miejscu przy pomocy minimalnej ilości produktu.
 10. Całość utwardzamy w lampie przez 30 sekund.
 11. Na paletkę ponownie aplikujemy Arte Brillante Black Poison, aby mocniej zarysować kontur. Minimalną ilość produktu nabieramy pędzelkiem 007, poprawiamy linie i utwardzamy przez 30 sekund.
 12. Na pędzelek nabieramy odrobinę topu Super Matte, stawiamy na środku kropelkę, a następnie umieszczamy na niej malutką cyrkonię.
 13. Całość utwardzamy i GOTOWE!
Tagi
Nowe kolory kultowej Bazy Mineralnej Indigo

Nowe kolory kultowej Bazy Mineralnej Indigo

Graj w kolory z Indigo i zamawiaj lakiery klasyczne w SUPERCENIE

Graj w kolory z Indigo i zamawiaj lakiery klasyczne w SUPERCENIE