11.6.2020
[VIDEO] Czarno-białe wzorki na paznokciach KROK PO KROKU
Technika stylizacji
Zdobienia paznokci

[VIDEO] Czarno-białe wzorki na paznokciach KROK PO KROKU

by Indigo Nails
5 min. czytania

Kto powiedział, że zdobienia na paznokciach zawsze muszą być kolorowe? Zobacz kolejny odcinek na naszym youtubowym kanale i przekonaj się, że czarno-białe stylizacje mogą prezentować się równie zjawiskowo. Skorzystaj z mistrzowskich wskazówek Indigo i dowiedz się, jak dobrać odpowiednie produkty i na co zwrócić uwagę, by uzyskać jak najlepsze efekty.

Czarno-białe zdobienia można nosić na wiele sposobów. Do neonów, do subtelnych pasteli, do głębokich wiśni, na jednym paznokciu, na dwóch lub na pięciu – wedle życzenia. Są bardzo uniwersalne, dlatego warto mieć je w swojej ofercie. Jeśli Twoja klientka prosi o piękne zdobienie, ale sama nie wie jakie, czarno-biały geometric to pomysł idealny. Zainspiruj się propozycjami Katarzyny Wojtczak z łódzkiej Centrali Indigo i wprowadź zdobienia black & white do swojego stałego repertuaru.

Produkty użyte w odcinku:

Stylizacja nr 1

Czarno-białe geometryczne zdobienia na paznokciach

 1. Nakładamy jedną warstwę Mr. Black i utwardzamy.
 2. Używając białego żelu Arte Brillante i pędzelka 007, dzielimy paznokieć równo na pół i każdą połówkę jeszcze raz na pół. Linie prowadzimy wolno i dokładnie. Utwardzamy.
 3. Przy pomocy pędzelka 007 malujemy skośne linie przez całą długość paznokcia. Warto tutaj pamiętać o paru kwestiach. Po pierwsze, trzeba uzbroić się w cierpliwość i oszczędnie oddychać. Po drugie, zwróćmy szczególna uwagę na to, aby każda kolejna linia, którą namalujemy, była równoległa względem już tych istniejących. Pilnujemy również tego, by odległości między liniami były w miarę równe. Utwardzamy.
 4. Pora wykonać ostatnią część zdobienia. Malujemy linie w środkowej części paznokcia, od lewej do prawej strony, prowadząc pędzelek od dołu do góry. Tutaj nie musimy się koncentrować na równoległości. Wystarczy, że linie będą się zaczynać i kończyć na równi z już istniejącymi liniami.
 5. Nakładamy Tip Top – nasz bestsellerowy hybrydowych top nawierzchniowy bez dyspersji. Pamiętamy o tym, by po wyciągnięciu ręki z lampy poczekać 10-15 sekund zanim dotkniemy powierzchni i… zdobienie gotowe.

Stylizacja nr 2

Czerń, biel i odrobina błysku – jak wykonać czarno-biały manicure?

 1. Nakładamy Whitemin Base na całą płytkę i utwardzamy.
 2. Przy pomocy pędzelka 007 i czarnego żelu Arte Brillante, dzielimy paznokieć w proporcji 1:2 w pionie, tworząc oś całego zdobienia. Dokładamy cieniutką linię, zaczynając od lewego górnego rogu, by uzyskać kształt trójkąta. Wypełniamy kontur, korzystając z nieco grubszego pędzelka Aquarele Sting.
 3. Po drugiej stronie malujemy linie prowadząc ją mniej więcej do 1/3 długości paznokcia i wypełniamy powstały kształt.
 4. Czyścimy pędzelek i sięgamy po biały kolor. Wykonujemy linie, pilnując tego, by były równoległe względem istniejących boków. Wypełniamy je nieco grubszym pędzelkiem.
 5. By odciąć białe zdobienie od mlecznej powierzchni, malujemy czarne linie.
 6. By uzyskać matowe wykończenie, nakładamy top Super Matte i utwardzamy go przez 30 sekund.
 7. Dodajemy wisienkę na torcie: błyszczący akcent w postaci Mouse Gelu Prosecco. W tym zdobieniu świetnie sprawdzi się również połyskujący lakier hybrydowy Say Yes. Całość ponownie utwardzamy.

Stylizacja nr 3

Pomysł na czarno-białe wzorki na paznokciach

 1. Paznokieć pokrywamy odcieniem Mr. White i utwardzamy przez 30 sekund.
 2. Aplikujemy lakier ponownie, by uzyskać nieco grubszą warstwę. Będziemy jej potrzebować, by uniknąć przebicia się przez kolor podczas matowienia powierzchni, do którego przejdziemy za chwilę. Utwardzamy.
 3. Przecieramy paznokieć cleanerem Wipe Off i matowimy powierzchnię bufferem 220/280, by lepiej się po niej rysowało.
 4. Ołówkiem dzielimy paznokieć na pół.
 5. Na prawej stronie brzegu paznokcia zaznaczamy punkt, który powinien wypaść dokładnie na środku jego długości. Czynność powtarzamy analogicznie po przeciwnej stronie.
 6. Od centralnej linii do wyznaczonego punktu rysujemy linię poziomą. Kolejne tworzone są również od linii centralnej, lekko rozszerzają się w równych odstępach od siebie i kończą w jednym punkcie na boku paznokcia. W efekcie powinniśmy uzyskać pasy, które są szerokie w centralnej części paznokcia, a zwężają się ku bokom.
 7. Pędzelkiem Master Nail Art 007 i lakierem Mr. Black malujemy kontur wzdłuż linii ołówka i przechodzimy do wypełniania. Kolor aplikujemy na co drugim pasie. Dla bezpieczeństwa utwardzamy ćwierć zdobienia, poprawiamy linię centralną oraz linie dolne po prawej stronie i wypełniamy kolorem. Utwardzamy.
 8. Drugą połowę paznokcia malujemy w identyczny sposób. Konturujemy ołówek, wypełniamy pasy odcieniem Mr. Black i utwardzamy.
 9. Całość pokrywamy Tip Topem, utwardzamy przez 30 sekund i gotowe!

Stylizacja nr 4

Jak zrobić na paznokciach wzorki w czarno-białą kratkę?

 1. Paznokieć pokrywamy odcieniem Mr. White i utwardzamy przez 30 sekund.
 2. Analogicznie do poprzedniego zdobienia, wykonujemy kreskę na środku paznokcia, by uzyskać dwie równe części. Następnie każdą z połówek dzielimy jeszcze raz na pół.
 3. Wkładamy rękę do lampy i utwardzamy, aby móc przejść do kolejnej fazy zdobienia.
 4. Malujemy poziome kreski na całej długości paznokcia. Pracujemy czarnym żelem Arte Brillante i pędzelkiem 007 – to duet wręcz idealny do mozolnych, wymagających zdobień. Wkładamy rękę do lampy i utwardzamy. W ten sposób uzyskaliśmy kratkę, która będzie stanowić linie pomocnicze do kolejnej fazy zdobienia.
 5. Każdy z powstałych kwadracików dzielimy po skosie na pół, tak, by przekątne układały się w linie proste. Utwardzamy.
 6. Przechodzimy do finalnej części zdobienia. Wypełniamy co drugi trójkącik i utwardzamy.
 7. Zabezpieczamy całość Tip Topem, wkładamy do lampy i voilà.
Tagi
Jak stworzyć niepowtarzalne zdobienia z wykorzystaniem kruszonych muszli?

Jak stworzyć niepowtarzalne zdobienia z wykorzystaniem kruszonych muszli?

Najmodniejszy manicure na lato 2020 – odkryj 3 najgorętsze trendy

Najmodniejszy manicure na lato 2020 – odkryj 3 najgorętsze trendy