17.6.2021
Transparentne zdobienie kolekcjami Glass - zobacz, jak je wykonać!
Produkty

Transparentne zdobienie kolekcjami Glass - zobacz, jak je wykonać!

by Indigo Nails
10 min. czytania

Lakiery z kolekcji Glass to półtransparentne kolory, które pozwalają stworzyć na paznokciach efekt szklanej tafli. Wyróżnia je to, że są bardziej przejrzyste , niż w przypadku połączenia standardowego koloru z topem. Oprócz tego - po co kombinować z mieszaniem, skoro w Indigo gotowy produkt jest na wyciągnięcie ręki? Przejdźmy do dzisiejszej stylizacji!

Jeśli wśród Twoich lakierów nie ma jeszcze żadnego transparentnego lub musisz uzupełnić swoje zapasy, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - do 30.06 wszystkie lakiery z kolekcji Glass oraz Glass Summer są przecenione o połowę! Kliknij w poniższy obrazek, by przejść do promocji.

Żeby wykonać zdobienie, które dzisiaj pokażemy, potrzebne będą:

Nie możemy zapomnieć o narzędziach. Tutaj konieczne będą:

  1. Pilnik Jednorazowy Moon 100/180
  2. Kopytko
  3. Frez Indigo Cuticle 4
  4. Polerka Wyrównująca Half Moon 180/220
  5. Formy Indigo
  6. Nożyczki
  7. Pędzel 2 w 1 Gel Brush No 6
  8. Pędzel 2 w 1 Gel Brush No 4
  9. Pędzel Master Nail Art 006
  10. Pędzel Aquarelle Sting Brush

Krok 1 - przygotowanie płytki paznokcia

Przede wszystkim prosimy Klientkę o umycie dłoni. Dezynfekujemy swoje ręce i zakładamy rękawiczki, by w kolejnym kroku zająć się dłońmi Klientki. Dopiero wtedy przechodzimy do dalszej pracy, czyli wyrównania wolnego brzegu naturalnego paznokcia. Do tego zadania wykorzystamy delikatniejszą stronę pilnika o gradacji 100/180. Tą samą stroną matowimy delikatnie powierzchnię płytki.

PROTIP: Jeżeli paznokcie są zniszczone lub po prostu delikatne, do zmatowienia powierzchni można użyć pilnika 180/240.

Przygotowujemy skórki frezem Indigo Cuticle 4, pracując na maksymalnych obrotach. Staramy się pracować w powietrzu, unosząc skórki do góry. Praca przebiega od lewej do prawej strony. Jeśli dopiero zaczynasz pracę z frezarką sugerujemy zmniejszyć moc do 25-27 tysięcy obrotów na minutę. Frezarki jednak nie trzeba się bać, tak samo jak wysokich obrotów. Wręcz przeciwnie! Niskimi obrotami można zrobić więcej szkód, ponieważ frez może rotować i odskakiwać, co w efekcie może uszkodzić płytkę.

Praca z frezarką to ogromna oszczędność czasu i wysiłku, ale nieumiejętne korzystanie z niej może być źródłem niemałych kłopotów. Żeby zminimalizować na nie szanse najlepiej odbyć odpowiednie szkolenie, np. w Centrali Indigo - to najlepszy sposób na naukę pracy z tym narzędziem. 

Przygotowane skórki odpychamy delikatnie kopytkiem. Wycinamy je cążkami, starając się ich nie szarpać, ale odcinać pewnym ruchem. W innym przypadku stylizacja może być nieestetyczna lub - co gorsze - możemy zaciąć Klientkę. Przygotowaną płytkę przecieramy wacikiem, nasączonym w Fioletowym Cleanerze, którego zadaniem jest odtłuszczenie powierzchni paznokcia. Płytka jest gotowa, przechodzimy do podkładania formy!

Krok 2 - przedłużanie paznokcia żelem 

Wyciętą formę podkładamy tak, aby zeszła się z naszym paznokciem jak puzzle. Co to znaczy? Forma musi idealnie dopasować się do kształtu płytki. Jeśli forma nie przylgnie perfekcyjnie, będzie to później nie tylko widoczne, ale również odczuwalne. Za dwa lub trzy tygodnie, kiedy Klientka wróci do naszego Salonu, pod paznokciem zobaczymy tzw. schodek. Paznokieć może się również wykruszać. Lepiej oszczędzić sobie tych problemów i dobrze podłożyć formę.

Mając pewność, że wszystko leży idealnie zaklejamy formę i zamykamy ją od spodu trzy oczka dalej, niż docelowa długość. Tym razem paznokieć budujemy do numeru 4, zatem formę zamykamy na numerze 7. Nacinamy boki uwalniając opuszki, aby forma nie prężyła podczas pracy i wycinamy odstające kawałki.

Aplikujemy Primer Bezkwasowy na całą naturalną płytkę, a następnie czekamy, aż produkt się utleni. Gdy to nastąpi nakładamy bazę pod przedłużanie, czyli żel Take Your Time. Małą ilość produktu aplikujemy pędzlem 2w1 Gel Brush no 4 na paznokieć, aby dotrzeć do każdego miejsca na powierzchni płytki. Jeśli żelu nabierzemy na pędzel za dużo, można zdjąć jego nadmiar suchym wacikiem. 

Dokładamy kulkę żelu Take Your Time, kładąc ją na granicy między wolnym brzegiem paznokcia, a formą. Rozkładamy ją na paznokciu, formując szkielet do docelowego kształtu - w tym wypadku migdałka. Utwardzamy w lampie przez 60 sekund.

Delikatnie zdejmujemy formę, odklejając ją ruchem do dołu tak, żeby nie uszkodzić powstałego szkieletu. Zmieniamy żel na Perfect Clear, który pędzlem Gel Brush no 4 rozkładamy na całej długości paznokcia. W ten sposób tworzymy warstwę poślizgową, która pozwoli łatwiej i dokładniej rozprowadzić warstwę budującą.

Nabieramy pędzelkiem większą ilość żelu Perfect Clear i nakładamy ją na płytkę. Jeśli w zbudowanym paznokciu zauważymy bąbelki powietrza, staramy się je wykręcić z materiału lub poprzebijać ostrym końcem drewnianego patyczka. 

Perfect Clear to żel samopoziomujący. Oznacza to, że pracując nim możemy przekręcić dłoń Klientki wierzchem do dołu, aby produkt sam się wypoziomował. Przed włożeniem do lampy sprawdzimy czy żel się dobrze rozłożył i jeśli tak, utwardzamy całość przez 60 sekund. Paznokieć przecieramy wacikiem nasączonym Cleanerem Wipe Off. Pilnikiem o gradacji 100/180 opracowujemy paznokieć i nadajemy mu finalny kształt - w naszym przypadku będzie to klasyczny migdał. 

Zobacz także: Idealny migdał – jak poprawnie zbudować paznokcie w kształcie migdałka

Bufferem o gradacji 180/220 wygładzamy powierzchnię paznokcia. Przecieramy go wacikiem nasączonym Cleanerem Wipe Off, pamiętając aby przetrzeć go zarówno od góry, jak i od dołu. Paznokieć jest przedłużony i oficjalnie gotowy do dalszej pracy - zdobienia, czyli tego, co tygrysy lubią najbardziej!

Krok 3 - transparentne zdobienie z kolekcjami Glass

Zdobienie zaczynamy od żelu do zdobień Arte Brillante Black Poison, który nakładamy na Szkiełko Nail Art. Łapiemy za pędzelek Master Nail Art 006, który jest stworzony do takich zadań i całym włosiem pędzla nabieramy kroplę produktu. 

Używając żelu i pędzla Master Nail Art 006 tworzymy kształt łuku, podobnie jak przy malowaniu frencha, tylko nie na końcu paznokcia, a w miejscu, gdzie naturalna płytka łączy się z przedłużeniem. Czarny żel przykryje nam to miejsce, które delikatnie się odznacza pod żelem budującym o niepełnym kryciu. Łuk zaczynamy od środka do boku, jednocześnie skupiając się na tym, by w środkowej części był grubszy, a na zakończeniach jak najbardziej cienki. Żeby namalować linię w drugą stronę odwracamy dłoń modelki.

Łuk musi być idealnie symetryczny. Żeby osiągnąć taki efekt, za każdym razem odwracamy dłoń i sprawdzamy czy linie idą w ten sam sposób. Bez zmiany perspektywy mogłoby się okazać, że linie nie są idealnie namalowane i zamiast symetrycznego łuku przypominają bardziej skrzywiony bumerang. Gdy stwierdzimy, że linie są wszędzie idealne, przymrażamy zdobienie w lampie przez 30 sekund. 

Następnym etapem jest namalowanie cienkiej linii na krawędzi paznokcia. W tym celu zamaczamy całe włosie pędzla Master Nail Art 006 w produkcie - jeśli jest go za dużo, to nadmiar można odłożyć na szkiełko - i malujemy wąską kreskę. Jeśli produktu będzie za mało, skorzystamy z resztki zostawionej na paletce. Dążymy do połączenia łuków z obu stron, starając się, by linia była identycznej grubości. Na koniec utwardzamy w lampie przez 30 sekund. 

PROTIP: Jeśli po wybudowaniu paznokcia przezroczystym żelem ujawnią się małe bąbelki powietrza, można usunąć je przy użyciu Primera Bezkwasowego. Tym sposobem zamaskujemy “nieproszonych gości”. On nie wnika, tylko pozostaje na powierzchni, tworząc lepką warstwę. Pęcherzyki powietrza są bardziej widoczne jeśli pracujemy produktem kamuflującym - Primer Bezkwasowy jest szczególnie pomocy w takich sytuacjach. 

Lakiery Glass - nakładamy transparentne kolory

Na paletkę Nail Art wykładamy kolejno kolory z kolekcji Glass i Glass Summer: H2O, Eureka, Kermit, Hello Yellow, Barbados i Hokus Pokus. To oczywiście kolory, które my wybraliśmy do dzisiejszej stylizacji - dobór kolorów to jednak zawsze indywidualna decyzja, oparta na pomyśle Stylistki i/lub życzeniach Klientki! Kolorów Glassów jest aż 15, więc można puścić wodze fantazji. 

Używając pędzla Aquarelle Sting nabieramy odrobinę koloru Hokus Pokus na czubek włosia. Punktowo nakładamy cienka warstwę na płytkę paznokcia. Dzięki temu, że lakiery Glass są transparentne, możemy delikatnie najechać również na czarny łuk. Po nałożeniu topu nie będzie to widoczne. Po każdym kolorze konieczne jest wyczyszczenie pędzla suchym wacikiem - nie chcemy zmieszać ze sobą odcieni. 

Kolejny kolor, który wybieramy to Eureka w odcieniu fuksji. Następny będzie przepiękny H2O, który również wcieramy w wybrane miejsce. Później używamy Kermita i Barbados, podobnie punktowo i pojedynczo, jak wcześniejsze kolory. Ostatni będzie Hello Yellow, który pięknie zwieńczy nam stylizację. Całość przymrażamy przez 30 sekund. 

PROTIP: Kolejność nakładania kolorów jest w tym przypadku całkowicie losowa. Robiąc taką stylizację możesz - tak jak w przypadku kolorów - podjąć inne decyzje!

Co jeśli naniesione kolory wydają się zbyt delikatne lub są za mało widoczne? To żaden problem - wystarczy nałożyć kolejną warstwę lakieru, by nadać kolorom intensywności. Trzeba to jednak robić punktowo i dokładnie. Nierówności pozostałe po położeniu następnych warstw też nie są problemem - całość i tak przykryjemy topem, który wyrówna powierzchnię.

A propos topu - na utwardzoną powierzchnię nakładamy Tip Top, który nie zawiera lepkiej warstwy. Nakładając go wyrównujemy powstałe załamania czy nierówności, uzyskując idealną powierzchnię. 

Na pędzel Master Nail Art 006 nabieramy odrobinę produktu Arte Brillante Black Poison i bierzemy się za malowanie elementów witrażowych. Tym zdobieniem możemy wyjść delikatnie poza czarny łuk - tu można w całości oddać się fantazji. Nie robimy linii prosto, tylko lekko je zakrzywiamy. Utwardzamy całość przez 30 sekund - nie używamy kolejnej warstwy topu, ponieważ żele Arte Brillante nie posiadają lepkiej warstwy.

PROTIP: Każdy etap malowania można przymrażać w lampie, by “zapisać” postęp zdobienia. Jeśli któraś z kresek nie wyjdzie, nie trzeba będzie zmazywać całości i zaczynać od nowa. Tym sposobem można oszczędzić sporo czasu - to idealna opcja, nie tylko dla początkujących!

Transparentne paznokcie gotowe!

I już - nasze transparentne zdobienie jest gotowe! To oczywiście tylko nasza propozycja - Twoja może być całkiem inna. Tak jak pisaliśmy w tekście, w przypadku Glassów warto czasem puścić wodze wyobraźni i zaszaleć z kolorami. A przy okazji, na kolekcje Glass mamy akurat promocję - złap 50% zniżki na wszystkie lakiery tego typu, aż do 30.06.2021. By wziąć udział w promocji kliknij tutaj.

Jeśli masz ochotę na więcej wiedzy o metodach stylizacji paznokci, produktach czy inspiracjach to sprawdź pozostałe artykuły na naszym blogu! Pamiętaj też o zasubskrybowaniu naszego kanału na YouTube. Tam, co czwartek o 17:00, pojawia się kolejny odcinek, pełen wiedzy i dobrej energii. Do zobaczenia!

Paznokcie na ślub - sprawdź najgorętsze trendy!

Paznokcie na ślub - sprawdź najgorętsze trendy!

Szukasz wakacyjnych inspiracji? Poznaj kolory Rich Beach

Szukasz wakacyjnych inspiracji? Poznaj kolory Rich Beach