3.12.2021
Stwórz paznokcie mikołajkowe razem z Indigo Nails!
Zdobienia paznokci

Stwórz paznokcie mikołajkowe razem z Indigo Nails!

by Indigo Nails
8 min. czytania

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej świąteczny okres w całym roku. Większość z nas myśli już powoli o choince, prezentach i wigilijnej kolacji z rodziną. Ale grudzień to nie tylko Boże Narodzenie. Przed każdą wielką ucztą, musi być przecież przystawka, a w jej roli występują… Mikołajki!

Mikołajki w stylu Indigo Nails

Mikołajki to zwyczaj, który przetrwał w naszej kulturze przez wiele wieków. Mimo że wraz z upływem lat obchody zmieniały się, tracąc nieco na znaczeniu, to jeden element tradycji pozostał niezmienny – obdarowywanie dzieci drobnymi upominkami.

Co natomiast z dorosłymi? Oni również skrycie marzą o otrzymaniu mikołajkowej niespodzianki. Przecież każdy, bez względu na wiek, nosi w sobie wewnętrzne dziecko! I to właśnie dla wszystkich kobiet myślących podobnie jak my, przygotowaliśmy w ramach prezentu propozycję mikołajkowej stylizacji!

Mikołaj na paznokciach to doskonały świąteczny akcent, który podkreśla wyjątkowy charakter zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. To jedyny czas w roku, kiedy dookoła pojawiają się kolorowe ozdoby, migoczące lampki, a cudowna atmosfera towarzysząca świątecznym przygotowaniom udziela się każdemu. Również paznokcie mogą mieć w tym okresie bardziej niecodzienny charakter – my proponujemy piękną i klimatyczną stylizację z Mikołajem, którą wykonamy razem z Wami krok po kroku!

Mikołajkowe szaleństwo na paznokciach – co będzie nam potrzebne?

Aby stworzyć mikołajkowe paznokcie, potrzebne będą nam następujące produkty z oferty Indigo Nails:

Mikołaj na paznokciach – poradnik krok po kroku

Bez względu na to czy zdecydujecie się wykonać mikołajkowe paznokcie na własnej dłoni, zaproponujecie je klientce, czy spróbujecie odtworzyć je na tipsie, pamiętajcie że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie powierzchni.

Oto, co należy zrobić, aby powstały piękne mikołajkowe paznokcie:

 • Tips musi być zmatowiony i oczyszczony z pyłu przed nałożeniem jednej cienkiej warstwy Arte Brillante White.
 • Decydując się na stylizację na dłoni, paznokcie musimy wzmocnić i usztywnić (np. podwójną warstwą Protein Base), aby twarde żele niepozostawiające lepkiej warstwy po utwardzeniu w lampie, jakimi są Arte Brillante, nie pękały. Wybierając paznokcie żelowe, po opiłowaniu kształtu musimy jedynie delikatnie wyrównać powierzchnię żelu polerką i oczyścić ją puchatym pędzelkiem. Po tym wszystkim możemy nakładać jedną cienką warstwę Arte Brillante.
 • Po utwardzeniu przez 30 sekund w lampie MultiLED możemy zmatowić tipsa lub paznokcia – na tak przygotowanej powierzchni jesteśmy w stanie idealnie zaplanować każdy szczegół zdobienia, wykonując szkic ołówkiem.
 • Następnie przy użyciu żelu Arte Brillante Caramel Cake zaczynamy od namalowania buzi Mikołaja, którą utwardzamy przez 30 sekund.
 • Żelu Arte Brillante Beautiful Monster używamy do stworzenia czapki i ponownie przechodzimy do 30-sekundowego utwardzania.
 • Żelem Arte Brillante Rain Forest malujemy ubranko Mikołaja i utwardzamy przez 30 sekund
 • Żelami Arte Brillante Caramel Cake i White malujemy rogi na czapce oraz rękawiczki – całość utwardzamy przez 30 sekund.
 • Teraz czas na cukrową laskę Mikołaja! Żelem Arte Brillante malujemy detale, zwracając uwagę na kierunek, w którym mają układać się paski. Po jej wykonaniu utwardzamy przez 30 sekund.
 • Żelem Arte Brillante White malujemy brodę, wąsy, futerko na czapce i pompon – ponownie utwardzamy przez 30 sekund.
 • Żelem Arte Brillante Rain Forest malujemy listki ostrokrzewu i utwardzamy przez 30 sekund.
 • Żelem Arte Brillante Black Poison malujemy kontury. Staramy się, aby linie były cienkie – do tego zadania świetnie sprawdzi się pędzelek Master Nail Art 006, choć można użyć również innego ulubionego pędzelka do zdobień. Po wszystkim utwardzamy przez 30 sekund.
 • Czas na cieniowanie: żel Arte Brillante Black Poison mieszamy z Tip Topem w proporcji około 20%-80% i cieniujemy brodę, wąsy, futerko na czapce Mikołaja, następnie utwardzamy przez 30 sekund
 • Lakierem hybrydowym z kolekcji Glass Rosewater malujemy rumieńce na twarzy i utwardzamy przez 30 sekund.
 • Żel Arte Brillante Mokka mieszamy z Tip Topem w proporcji 20% do 80% i cieniujemy rogi oraz rękawiczkę i przechodzimy do 30-sekundowego utwardzania.
 • Żel Arte Brillante White mieszamy z Tip Topem, ponownie wybierając proporcje 20% do 80% i dodajemy refleksy na cukrowej lasce, rogach oraz nosie. Całość utwardzamy 30 sekund w lampie MultiLED.
 • Żel Arte Brillante Ultramarina mieszamy z Tip Topem w minimalnej ilości, bo w proporcji 10 do 90, i cieniujemy białe tło w celu uzyskania efektu chmur. Utwardzamy przez 30 sekund.
 • Czas na top – całość pokrywamy matowym topem Super Matte i utwardzamy 30 sekund w lampie MultiLED.
 • Białym żelem Nail Art White dodajemy takie detale jak piegi oraz cienkie paski na brodzie. Na samym końcu utwardzamy przez 30 sekund.
 • Mikołajkowe paznokcie gotowe!

Święta to szczególny czas, który rządzi się swoimi prawami. Przygotowania do nich to radosny okres wypełniony magią, a paznokcie z Mikołajem to doskonała propozycja na zdobienie w świątecznym klimacie!

Początek grudnia to idealny czas na paznokcie mikołajkowe

Mikołaj na paznokciach to doskonały świąteczny akcent podkreślający wyjątkowy charakter zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To jedyny czas w roku, kiedy dookoła pojawiają się kolorowe ozdoby, migoczące lampki, a cudowna atmosfera towarzysząca świątecznym przygotowaniom udziela się każdemu. Również paznokcie mogą mieć bardziej niecodzienny charakter – paznokcie z mikołajem to pomysł na piękną i klimatyczną stylizację, a my dzisiaj pokażemy Wam krok po kroku jak wykonać takie zdobienie.

Bez względu na to czy zdecydujecie się wykonać mikołajkowe paznokcie, na własnej dłoni, zaproponujecie je klientce czy spróbujecie odtworzyć je na tipsie – pamiętajcie, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie paznokci lub tipsa do pracy.

 1. Tips musi być zmatowiony i oczyszczony z pyłu przed nałożeniem jednej cienkiej warstwy Arte Brillante White. 
 2. Decydując się na stylizację na dłoni musimy paznokcie wzmocnić i usztywnić np. podwójną warstwą Protein Base aby twarde żele nie pozostawiające lepkiej warstwy po utwardzeniu w lampie jakimi są Arte Brillante nie pękały. Wybierając paznokcie żelowe, po opiłowaniu kształtu, musimy jedynie delikatnie wyrównać powierzchnię żelu polerką, oczyścić puchatym pędzelkiem i możemy nakładać jedną cienką warstwę Arte Brillante.
 3. Po utwardzeniu przez 30 sekund w lampie Multi Led możemy zmatowić tipsa lub paznokcia i na tak przygotowanej powierzchni idealnie zaplanować każdy szczegół zdobienia wykonując szkic ołówkiem.
 4. Następnie przy użyciu żelu Arte Brillante Caramel Cake zaczynamy od namalowania buzi Mikołaja - utwardzamy 30 sekund
 5. Żelu Arte Brillante Beautiful Monster używamy do stworzenia czapki - utwardzamy 30 sekund
 6. Żelem Arte Brillante Rain Forest malujemy ubranko Mikołaja - utwardzamy 30 sekund
 7. Żelem Arte Brillante Caramel Cake i White malujemy rogi na czapce i rękawiczki - utwardzamy 30 sekund
 8. Teraz czas na cukrowa laskę Mikołaja- żelem Arte Brillante malujemy detale zwracając uwagę na kierunek, w którym paski mają się układać - utwardzamy 30 sekund
 9.  Żelem Arte Brillante White malujemy brodę, wąsy, futerko na czapce i pompon - utwardzamy 30 sekund
 10. Żelem Rain Forest malujemy listki ostrokrzewu - utwardzamy 30 sekund
 11. Żelem Arte Brillante Black Poison malujemy kontury. Staramy się, aby linie były cienkie- świetnie sprawdzi się pędzelek Master NailArt 006 choć możecie użyć również ulubionego pędzelka do zdobień - utwardzamy 30 sekund
 12.  Czas na cieniowanie: żel Arte Brillante Black Poison mieszamy z Tip Topem w proporcji około 20%-80% i cieniujemy brodę, wąsy, futerko na czapce Mikołaja i utwardzamy 30 sekund
 13.  Lakierem hybrydowym z kolekcji Glass RoseWater malujemy rumieńce na twarzy - utwardzamy 30 sekund
 14.  Żel Arte Brillante Mokka mieszamy z Tip Topem w proporcji 20% do 80% i cieniujemy rogi oraz rękawiczkę - utwardzamy 30 sekund
 15. Żel Arte Brillante White mieszamy z Tip Topem ponownie wybierając proporcje 20% do 80% i dodajemy refleksy na cukrowej lasce, rogach i nosie - utwardzamy 30 sekund
 16. Żel Arte Brillante Ultramarina mieszamy z Tip Topem w minimalnej ilości bo w proporcji 10 do 90 i cieniujemy białe tło, chcemy stworzyć efekt chmur - utwardzamy 30 sekund
 17. Czas na top- całość pokrywamy matowym topem Super Matte - utwardzamy 30 sekund
 18. Białym żelem NailArt White dodajemy detale: piegi oraz cienkie paski na brodzie - utwardzamy 30 sekund

Paznokcie mikołajkowe gotowe. Święta to szczególny czas, który rządzi się swoimi prawami, przygotowania do nich to radosny czas wypełniony magią - paznokcie z mikołajem to doskonała propozycja na zdobienie w świątecznym klimacie

Stylizację wykonała Indigo Designer Marta Szołtysik @marcipazur

Jak zrobić efekt dymu na paznokciach?

Jak zrobić efekt dymu na paznokciach?

Paznokcie na święta - najmodniejsze propozycje świątecznej stylizacji!

Paznokcie na święta - najmodniejsze propozycje świątecznej stylizacji!