24.2.2022
Sposób na regenerację paznokci? Manicure japoński krok po kroku
Technika stylizacji

Sposób na regenerację paznokci? Manicure japoński krok po kroku

by Indigo Nails
3 min. czytania

Pielęgnacja dłoni i paznokci to podstawowy krok do ich zdrowego, świeżego wyglądu. Podpowiadamy, jak zadbać o nie z produktami z serii Indigo Home Spa!

Co to jest manicure japoński

To nic innego jak zabieg pielęgnacyjny, którego głównym celem jest regeneracja zniszczonych, osłabionych paznokci. Wzmacnia naturalną płytkę, dodatkowo dodając jej blasku. Doskonale odżywia i wspomaga jej odbudowę, dlatego japoński manicure to świetny sposób na bogatą pielęgnację (np. po nieprawidłowym zdjęciu lub nieumiejętnym wykonaniu hybrydy). Jak osiągnąć efekt zregenerowanych paznokci pełnych blasku? Z Indigo Home SPA z łatwością wykonamy go w kilku prostych krokach!

Manicure japoński – jak go wykonać?

Zabieg Indigo Home SPA to propozycja, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Należy jednak pamiętać, że paznokcie po nim nie nadają się do nakładania hybrydy czy żelu, ponieważ są zbyt natłuszczone, aby stylizacja była trwała.

Aby poprawnie wykonać manicure z masłem shea, obowiązkowo myjemy i dezynfekujemy dłonie – zarówno swoje, jak i klientki – a po włożeniu rękawiczek jesteśmy gotowi do pracy.

  • Naturalną płytkę należy bardzo delikatnie zmatowić przy pomocy polerki 100/180 lub 180/220 i oczyścić z pyłu przy pomocy Cupcake Brush.
  • Przy użyciu mixing tool lub jednorazowego drewnianego patyczka nakładamy na    płytkę niewielką porcję masła shea Indigo Home SPA .
  • Polerką o najwyższej gradacji 400/4000 wcieramy dokładnie produkt w całą powierzchnię płytki. Do pierwszego polerowania wybieramy stronę o gradacji 400, a następnie, aby maksymalnie nabłyszczyć płytkę, przechodzimy na najwyższą gradację w ofercie Indigo, czyli 4000. 
  • Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg można powtarzać co tydzień. 

Manicure japoński po hybrydzie  i pozostałych stylizacjach 

Manicure z masłem shea to doskonały sposób na poprawę kondycji paznokci zniszczonych nieprawidłową stylizacją lub niewłaściwym jej usuwaniem. Zatem warto dołączyć ten zabieg do regularnej pielęgnacji, zapewniając im nienaganną kondycję i blask. 

Należy pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu nie można nakładać na paznokcie żadnych produktów hybrydowych, żelowych, akrylowych czy klasycznych lakierów do paznokci! Przed wykonaniem dowolnej stylizacji, należy odczekać od ostatniego manicure’u japońskiego 6-7 dni. Masła shea z serii Indigo Home SPA to nie tylko bogata formuła pielęgnacyjna, to także odrobina luksusu i relaksu zamknięta w czterech wyjątkowych kompozycjach zapachowych – Arome 99, Love Story, Seventh Heaven oraz Drama Queen. Wybierz swój ulubiony zapach i ciesz się regenerującym manicurem z masłami shea od Indigo!

Jak dbać o męskie paznokcie? Sprawdź manicure męski!

Jak dbać o męskie paznokcie? Sprawdź manicure męski!

Paznokcie żelowe w domu - jak je wykonać?

Paznokcie żelowe w domu - jak je wykonać?