23.2.2022
Sposób na efektowną stylizację? Efekt marmuru na paznokciach!
Zdobienia paznokci

Sposób na efektowną stylizację? Efekt marmuru na paznokciach!

by Indigo Nails
6 min. czytania

Paznokcie marmurkowe i kamienne kolorowe zdobienia to jedne z największych trendów. Podbiły serca kobiet na całym świecie. Wbrew pozorom nie są trudne i chętnie wybierają je początkujące stylistki. Sprawdź nasze propozycje na wykonanie paznokci z marmurowym zdobieniem!

Jakich produktów użyjemy do wykonania manicure’u marmurkowego?

Do zdobień użyjemy wszystkich kolorów z kolekcji Drive Me Crazy: Melanie Jump, Black Ivory, Stop!, Rolls Boys, Halina Turbina, Hey Grey, Violetta Cabrioletta, Luxurella, Miss Dynamic, Iden Tico oraz białej hybrydy Mr. White. Do stworzenia efektu posłuży nam Aqua Gel, a do wykończenia użyjemy Topu Super Matte oraz Tip Topa.

Do przygotowania paznokci będziemy potrzebować pilnika o gradacji 100/180 oraz polerki 180/220, natomiast do wykonania marmurkowego zdobienia warto przygotować: szkiełko Nail Art, na które wyłożymy kolory potrzebne do malowania marmurków oraz mieszanki brokatowej, pędzelek Master Nail Art 006, pędzel Ombre Brush, folie transferowe Call me Goldie i Trance Floor oraz Pixel Effect Kopciuszek dla pięknego rozbłysku. 

Prosty przepis na marmurek na paznokciach 

 • Na początek przygotujmy paznokcie pod zdobienie - matujemy płytkę bufferem o gradacji 180/220.
 • Na paletkę Nail Art nakładamy po kropli kolorów: Miss Dynamic, Black Ivory, Luxurella. Pomiędzy nimi dodajemy po kropli Luxurelli oraz Mr. White’a –  ważne, aby kolory połączyły się ze sobą, dlatego krople należy nałożyć w niewielkiej odległości do siebie.
 • Pokrywamy paznokcie dwiema warstwami koloru Melanie Jump i każdą z nich utwardzamy przez 30 sekund w lampie MultiLED. 
 • Utwardzony kolor pokrywamy cienką warstwą Aqua Gel, pozostawiając  produkt nieutwardzony. 
 • Następnie pędzelkiem Ombre Brush jednym pociągłym ruchem ściągamy wszystkie wcześniej naszykowane krople produktu z paletki Nail Art
 • Układamy pędzel pod kątem około 45 stopni do powierzchni paznokcia i przenosimy na niego kolory, tworząc tym samym całe zdobienie. Nie dociskamy. Pędzel prowadzimy powolnym, falującym ruchem, rozkładając kolory sukcesywnie po całej powierzchni.
 • Zabezpieczamy zdobienie Tip Topem i utwardzamy 30 sekund.

Jeśli po ułożeniu produktu pojawią się bąbelki, możemy je usunąć poprzez dociskanie cienkim pędzelkiem od góry, do momentu aż bąbelek zniknie. 

Pierwsze zdobienie gotowe! 

Marmurkowe paznokcie - druga propozycja na wyjątkową stylizację

 • Do drugiego zdobienia potrzebujemy kolorów: Stop!, Violetta Cabrioletta, Hey Grey i Mr White
 • Pokrywamy paznokcie  dwiema warstwami koloru Stop! i każdą z nich utwardzamy przez 30 sekund w lampie. 
 • Na utwardzony kolor nakładamy cienką warstwę Aqua Gel, którego nie utwardzamy.
 • Dokładnie tak jak w poprzednim zdobieniu, sięgamy po pędzel Ombre Brush, ściągamy nim kolory z palety i falistym ruchem nakładamy na paznokcie, nie odrywając pędzla od powierzchni. 
 • Następnie od góry dokładamy drugą warstwę mieszanki kolorów. Tym, co zostało na pędzlu, tworzymy unikalny wzór. Nie utwardzamy, ponieważ za chwilę będziemy rozpraszać kolory.
 • Wykorzystujemy skuwkę od pędzla do zdobień, która na końcu ma małą dziurkę. Przez maseczkę ochronną dmuchamy w skuwkę i rozmywamy kolory w różne strony (Aqua Gel spowoduje, że kolory delikatnie się rozmyją). Utwardzamy zdobienie przez 30 sekund w lampie.
 • Na paletkę Nail Art wykładamy ponownie kolor Mr. White, zanurzamy w nim pędzel Master Nail Art 006 i na utwardzonym zdobieniu malujemy nieregularnie linie, tak zwane pęknięcia typowe dla marmurkowych zdobień. Utwardzamy 30 sekund w lampie, zabezpieczamy Tip Topem i ponownie utwardzamy w lampie przez 60 sekund. 

Jeśli lubicie matowe wykończenie, możecie użyć topu Super Matte. Pomimo, że nie posiada lepkiej warstwy, dobrze jest go przetrzeć Cleanerem Fioletowym. Dzięki temu mamy pewność, że mat nie zrobi się satynowy.

Paznokcie marmurki - zdobienie folią transferową 

 • Wykładamy po kropli kolorów Rolls Boys, Halina Turbina, Violetta Cabrioletta, Luxurella i Mr White na paletkę Nail Art - rozkładamy je tak jak nam się podoba, ponieważ niniejsze zdobienie za każdym razem ma prawo wyjść inaczej. Pomiędzy ciemniejsze krople wykładamy Mr. White.
 • Paznokcie pokrywamy kolorem Rolls Boys. Nakładamy dwie warstwy, każdą z nich utwardzając przez 30 sekund w lampie.
 • Dokładnie tak samo jak w poprzednich zdobieniach, nakładamy cienką warstwę Aqua Gel. Nie utwardzamy!
 • Ściągamy kolory z paletki pędzlem Ombre Brush. Przykładamy pędzel pod kątem do powierzchni paznokci i rozkładamy mieszankę kolorów falistymi, nieregularnymi ruchami. Tworzymy wzór, który delikatnie rozpływa się na Aqua Gelu.
 • Przez skuwkę od pędzelka dmuchamy na zdobienie. Dzięki temu kolory jeszcze bardziej się rozpłyną, tworząc kamienną fakturę. Utwardzamy 30 sekund w lampie.
 • Następnie odcinamy kawałek folii transferowej Trance Floor, ugniatamy ją w palcach tak, aby folia nie odbiła się w całości, zajmując tym samym dużą powierzchnię zdobienia. Dociskamy jej kawałek do paznokci i szybkim ruchem odrywamy. Dzięki temu uzyskaliśmy bardzo delikatny i nieregularny efekt. 
 • Kolorem Mr White malujemy kamienne pęknięcia. Staramy się nawiązać do tych kształtów, które już powstały. Zabezpieczamy zdobienie Tip Topem i utwardzamy 30 sekund w lampie.

Piękne i modne paznokcie w kilku krokach jest gotowe!

Kamienne zdobienie z wykorzystaniem folii transferowej i odrobiną połyskującego brokatu

 • Paznokcie pokrywamy Black Ivory. Malujemy dwie cienkie warstwy, każdą z nich utwardzając przez 30 sekund w lampie.
 • Do tego zdobienia również użyjemy folii transferowej. W tym celu odcinamy kawałek folii z całości i gnieciemy ją w palcach. Przykładamy do paznokci tak, aby odbiła się na warstwie lepkiej. Następnie nakładamy cienką warstwę Aqua Gel
 • Kolorów użyjemy tych samych, które nałożyliśmy na paletę do poprzedniego zdobienia: Rolls Boys, Halina Turbina, Violetta Cabrioletta, Luxurella i Mr White. Jednym ruchem pędzla nabieramy kolory i przenosimy na paznokcie, stopniowo zwiększając docisk.
  Wycieramy pędzel o czysty wacik i ponownie nabieramy kolory z palety. Przekładamy je na paznokcie po drugiej stronie zdobienia i utwardzamy w lampie 30 sekund.
 • Następnie nakładamy na paletkę Nail Art kroplę Aqua Gel, sypiemy odrobinę Pixel Effect Kopciuszek i mieszamy pędzelkiem do uzyskania jednolitej konsystencji.
 • Nakładamy na zdobienie naszą brokatową mieszankę, subtelnie rozkładając Pixel na zdobieniu. Utwardzamy w lampie 30 sekund.
 • Na koniec nabłyszczamy Tip Topem i utwardzamy przez 60 sekund w lampie.

Jeśli drobinki brokatu wystają nam po nałożeniu Topu, ostrożnie wygładzamy powierzchnię bufferem i ponownie zabezpieczamy Tip Topem.
Paznokcie marmurki to niekwestionowany hit ostatnich sezonów. Jeśli zastanawiasz się nad oryginalnym pomysłem na stylizację, nie czekaj ani chwili dłużej! Wypróbuj nasze propozycje!

Paznokcie na Walentynki

Paznokcie na Walentynki

Geometryczne wzorki na paznokciach - sprawdź nasze pomysły!

Geometryczne wzorki na paznokciach - sprawdź nasze pomysły!