9.6.2022
Spider gel - jak zrobić proste linie na paznokciach?
Zdobienia paznokci

Spider gel - jak zrobić proste linie na paznokciach?

by Indigo Nails
4 min. czytania

Wejdź do świata oryginalnych zdobień Klaudii Kawińskiej. To instruktorka z łódzkiej Centrali Indigo, która przygotowała trzy niebanalne stylizacje - jesteśmy przekonani, że wzbogacą Twoją pracę salonową. Przygotuj się na kolejną dawkę inspiracji i dowiedz się, jak zrobić spider gel! Paznokcie dzięki temu produktowi nabiorą niepowtarzalnego charakteru, a Ty wcale nie będziesz musiała poświęcać mnóstwa czasu na zdobienia. Szybko, prosto, pomysłowo - my to uwielbiamy!

Zdobienia ze spider gelem - z jakich produktów warto skorzystać?

Ty - dzięki spider gelowi - możesz stworzyć swoje autorskie zdobienia! W końcu niemal każda stylistka jest artystką, która uwielbia bawić się kolorami, fakturami i wzorami. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z mniej oczywistymi stylizacjami, skorzystaj z propozycji Klaudii Kawińskiej. Jakie produkty i akcesoria wykorzystała do wykonania swoich trzech prac? Lista znajduje się poniżej!

Produkty użyte przez Klaudię wykraczają nieco poza podstawowe wyposażenie początkującej stylistki, która dopiero uczy się, jak wykonać klasyczny manicure. W miarę postępu Twoich umiejętności poszerzaj również swój asortyment, by móc możliwie szybko oferować Klientkom nowe, oryginalne zdobienia.

Dlaczego pokochałyśmy Spider Gel?

Spider Gel to produkt o gęstej, gumowej konsystencji, który po nabraniu na pędzel lub sondę ciągnie się niczym pajęcza sieć - stąd jego nazwa. Dopiero poznajesz różne techniki zdobień? A może zależy Ci na czasie i szukasz sposobu, jak jednocześnie usprawnić oraz uatrakcyjnić salonową pracę? Spider Gel przyjdzie Ci z pomocą, bo stworzysz dzięki niemu między innymi:

  • proste linie;
  • geometryczne wzory;
  • zygzaki;
  • zdobienia idealne na halloween i nie tylko!

Poza tym wystarczy, że niewielką ilość Spider Gelu nabierzesz na sondę i ciągnące się niteczki przeciągniesz po paznokciu z miejsca na miejsce. Oczywiście w przypadku tego produktu również potrzebna jest pewna ręka i sprawne operowanie akcesoriami, więc już teraz chwytaj za sondę!

Jak stworzyć swój Spider Gel?

Okazuje się, że samodzielne stworzenie spider gelu nie jest wcale trudne. Co będzie Ci potrzebne? Jeśli chcesz wykorzystać czarny produkt, sięgnij po Paint Black Gel oraz czarną farbę akrylową. Miłośniczki białych zdobień powinny połączyć ze sobą z kolei białą farbę akrylową oraz Sugar Effect. Marzysz o wielobarwnych zdobieniach? Nic prostszego - wystarczy, że do białej mieszanki dodasz kolorowe pigmenty!

Pamiętaj jednak, by domowy spider gel przygotowywać tuż przed zdobieniem paznokci. Dlaczego? Ze starszego produktu nie wyciągniesz wystarczająco cienkich nitek. We VLOG-u zobaczysz dokładnie, jakie proporcje pozwolą na stworzenie produktu o idealnej konsystencji. Wystarczy, że poszczególne składniki zmieszasz na paletce i gotowe - możesz działać ze swoim autorskim spider gelem!

Oprócz tego spider gel po utwardzeniu w lampie przepięknie się błyszczy i posiada delikatną lepką warstwę - gdy ją usuniesz, nie musisz całego zdobienia zabezpieczać jeszcze raz topem!

3 zdobienia ze spider gelem w roli głównej

Klaudia Kawińska przygotowała aż trzy zdobienia, do których wykorzystała spider gel! Paznokcie dzięki niemu prezentują się niezwykle ciekawie, a my dodatkowo dzielimy się innymi pro-tipami tak, by Twoja praca salonowa była jeszcze przyjemniejsza! 

Z odcinka poświęconego spider gelowi poznasz po pierwsze sposób piękny efekt kamienia na paznokciach oraz dowiesz się, jak odbijać folie transferowe. Nasza gościni pokazuje po drugie krok po kroku, jak wykonać pionowe ombre na bazie jasnego i ciemnego koloru.

  • Które pędzelki z oferty Indigo wybierać do ombre?
  • Czemu kolorem podkładowym w pionowym ombre powinien być jasny odcień?
  • Dlaczego podczas wykonywania ombre ważny jest odpowiedni nacisk na pędzelek?
  • Czemu po każdej warstwie ombre trzeba czyścić pędzelek o suchy wacik?

Skorzystaj z naszych porad i stwórz swoje autorskie zdobienia pełne wzorów, cieniowań i faktur! Mamy nadzieję, że spider gel wykonywany metodą do-it-yourself będzie częstym gościem w Twoim salonie! Przecież czasami wystarczy niewielka zmiana, która nada prostemu manicure oryginalnego charakteru!

Gwiazdki na paznokciach - oto zdobienie godne Gwiazdy

Gwiazdki na paznokciach - oto zdobienie godne Gwiazdy

Paznokcie na wesele - jak wybrać idealną stylizację?

Paznokcie na wesele - jak wybrać idealną stylizację?