10.10.2018
Pedicure hybrydowy - krok po kroku
Produkty
Technika stylizacji

Pedicure hybrydowy - krok po kroku

by Indigo Nails
4 min. czytania

Najpiękniejsze kolory sezonu, efektowny połysk, a przede wszystkim trwałość i odporność na zarysowania – wcale nas nie dziwi, że pedicure hybrydowy zdobywa coraz liczniejsze grono zwolenniczek. Wyjaśniamy, na czym polega i jak go profesjonalnie wykonać. Po czym poznać zadbaną kobietę? Odpowiedź jak zawsze nasuwa się sama – po pięknych paznokciach! Latem, gdy zadbane stopy eksponujemy w modnych sandałkach, pedicure to potrzeba priorytetowa.

Aby w pełni profesjonalnie wykonać zabieg, musimy przestrzegać kilku zasad, a zatem:

Pedicure hybrydowy – etap 1: przygotowanie

 1. Na początku działamy standardowo, czyli: oczyszczamy paznokcie, odsuwamy skórki i pozbywamy się zrogowaciałego naskórka za pomocą frezarki lub tarki.
 2. Nadając kształt, musimy uważać, bo o ile w przypadku paznokci u rąk panuje całkowita dowolność, to u nóg trzeba pamiętać, aby zbytnio nie zaokrąglać krawędzi bocznych i wolnego brzegu oraz nie skracać ich do samej skóry – inaczej zaczną wrastać.
 3. Płytkę matujemy bloczkiem polerskim i dokładnie odtłuszczamy.
 4. Aby palce się nie stykały, wsuwamy między nie separator.

Pedicure hybrydowy – etap 2: nałożenie bazy

 1. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste – dobór odpowiedniej bazy trzeba przemyśleć. Indigo posiada w swojej ofercie wiele produktów dopasowanych do różnorodnych potrzeb płytki (o których szczegółowo pisaliśmy tutaj) – zwróc uwagę na naszą nowość - wielozadaniową mineralną (działającą jak 3w1: baza, kolor i top), aż po naszą kultową bazę proteinową, która pozwala przywrócić olśniewający wygląd nawet mocno osłabionym, uszkodzonym paznokciom.
 2. Bazę nakładamy cienką warstwą, precyzyjnie pokrywając krawędzie tak, aby uniknąć zabrudzenia skórek. Jeśli korzystasz z produktów Indigo – będzie Ci łatwiej: wszystkie mają dopracowaną konsystencję, ułatwiającą aplikację.
 3. Bazę utwardzamy: jeśli posiadasz ledową lampę do paznokci – wystarczy 30 W przypadku lampy UV – 60 sekund.
 4. Jeśli Klientka ma osłabione, nawet nadłamane paznokcie, można nałożyć drugą warstwę bazy i ponownie utwardzić. Jak pisaliśmy wcześniej, baza proteinowa działa cuda w kwestii wzmocnienia pazurków :)

Pedicure hybrydowy – etap 3: nakładanie kolorowego lakieru hybrydowego

 1. Latem możemy zaproponować Klientce intensywne, ożywcze odcienie z kolekcji We Are The Colors, zasugerować letnią wersję ukochanego efektu czy energetyczne, wakacyjne wzory. Urlop rządzi się swoimi prawami – można poszaleć!
 2. Pomalowane paznokcie utwardzamy w lampie: w przypadku LED - 30 s, UV – 60 Pamiętajmy tylko, że ciemne i intensywne kolory mogą wymagać nałożenia drugiej warstwy i ponownego utwardzenia.

Pedicure hybrydowy – etap 4: finalizacja stylizacji

 1. Końcowym etapem jest nałożenie i utwardzenie topu, dzięki któremu nasza stylizacja przetrwa w idealnym kształcie przez 3 Topy Indigo do hybryd zabezpieczają płytkę przed zarysowaniami, chronią intensywność koloru, a ulubiony przez stylistki Tip Top Top Coat dodatkowo daje efekt wzmocnionego blasku.
 2. Na koniec działań z płytką pozbywamy się warstwy dyspersyjnej (jeśli wykorzystaliśmy top, który takową posiada). Ważne, aby do topów z warstwa dyspresyjną nie stosować cleanera z acetonem, bo może je zmatowić. W ofercie Indigo znajdziesz Indigo Cleaner Supershine Effect, który dodatkowo natłuści suche skórki.
 3. Efekt pięknych i zadbanych paznokci wzmocnimy, dbając o skórę stóp – w tej roli krem Foot Lover Seventh Heaven nie ma sobie równych. Jeśli na początku wizyty dokładnie pozbyliśmy się zrogowaceń, efekt będzie natychmiastowy – Klientka doceni wrażenie aksamitnej, miękkiej skóry, delikatnie pachnącej nutą róży i białych kwiatów.
 

Co daje pedicure hybrydowy?

Utwardzona, wzmocniona bazą płytka, trwały kolor, który nie zblaknie, ani nie zżółknie, zero odprysków, otarć, rys i ten połysk! Profesjonalnie wykonany pedicure hybrydowy ma praktycznie same zalety. Najważniejszą z nich jest fakt, że przez trzy tygodnie paznokcie prezentują się tak, jakby były pomalowane przed godziną. To wielka oszczędność czasu i najlepsza alternatywa przed urlopem – gdy częściej nosimy odkryte buty, nie możemy ryzykować, że tradycyjny lakier zetrze się lub zarysuje. Hybrydy wzmocnione topem zachowują pełnię efektu nawet gdy więcej chodzimy, uprawiamy sporty, czy też moczymy stopy w orzeźwiającej, morskiej wodzie. Pedicure hybrydowy to gwarancja, że nasze stopy pozostaną piękne i zadbane – a nam pozostanie tylko jedno zadanie: cieszyć się urlopem.

Tagi
Baza proteinowa – kultowa czy ponadczasowa?!

Baza proteinowa – kultowa czy ponadczasowa?!

Jak dbać o paznokcie – 3 najważniejsze zasady

Jak dbać o paznokcie – 3 najważniejsze zasady