13.10.2021
Nowe korki - co one dają i jak ich używać?
Aktualności

Nowe korki - co one dają i jak ich używać?

by Indigo Nails
3 min. czytania

Każdy powie, że Indigo to firma produkująca rzeczy do stylizacji paznokci i jest to jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie. Warto jednak zwrócić uwagę, że to również społeczność osób związanych z marką! Społeczność, w skład której wchodzą m.in. stylistki paznokci. A one często dzielą się z nami swoimi pomysłami i potrzebami. I to właśnie od nich wyszedł pomysł nowych korków. Na czym polega zmiana? Jak dobrze nałożyć kolor? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Nowe korki - z czego wynika zmiana?

Nie każda Stylistka ma w swoim salonie miejsce na półkę ze wszystkimi kolorami. To poza tym nie do końca wygodne rozwiązanie - chcąc wziąć inny odcień trzeba za każdym razem wstawać. Większość Stylistek swój kolorowy dorobek trzyma w szufladach - podręcznych i łatwo dostępnych. Jedyny minus? Trudno dostrzec kolor patrząc na buteleczkę pionowo z góry.

Nowe korki są rozwiązaniem tego problemu. Dzięki nim wystarczy jeden rzut oka, by zobaczyć wszystkie kolory i wybrać te, które będą potrzebne w przygotowywanej stylizacji. To nie tylko przyspieszy pracę, ale również przełoży się na mniejszą frustrację - w końcu nic nie denerwuje tak, jak szukanie lakieru, który na pewno gdzieś tu jest!

Nowe korki do samodzielnego wymalowania

Budowa nowych korków to szalenie prosta konstrukcja. Zatyczka, która służy jednocześnie jako uchwyt do pędzelka pozostaje niemalże taka sama, jak wcześniej. Jedyną różnicą jest końcówka, która zyskała przezroczysty kapturek, umieszczany w odpowiednim wycięciu. 

Zobacz na filmie jak odpowiednio nałożyć kolor, by wszystko pasowało idealnie:

Nowe korki - instrukcja malowania

Żeby kolor był dobrze widoczny trzeba go odpowiednio nałożyć - zła aplikacja może sprawić, że ściany boczne kapturka będą zbyt grube i nie będzie można go założyć na korek. Co zrobić, by uniknąć takiej sytuacji? Wystarczy przestrzegać poniższych kroków:

  1. Zdejmij kapturek z korka i odłóż go na stół otworem do góry - tak, by tworzył miseczkę
  2. Odkręć korek i odsącz lekko produkt z pędzelka
  3. Kapnij jedną kroplą produktu do wnętrza kapturka tak, by nie ubrudzić ścianek bocznych
  4. Delikatnymi, kolistymi ruchami kapturka rozprowadź kroplę produktu po dnie
  5. Utwardź w lampie przez 30 sekund
  6. Nałóż kapturek na korek. Gotowe!

Czego nie robić?

Choć może się to wydawać prostszym i szybszym rozwiązaniem, wymalowanie dna kapturka pędzelkiem nie jest najlepszym pomysłem - kolor znajdzie się również na bocznych ściankach, które staną się odrobinę grubsze. To jednak wystarczy, by kapturek nie mógł wsunąć się w przygotowane wycięcie. 

Zrobiłam zakupy i nie mam nowych korków. Dlaczego?

Przyczyny takiej sytuacji mogą być dwie. Po pierwsze, nowe korki wprowadzamy tylko do lakierów hybrydowych i baz mineralnych - w tych przypadkach mamy do czynienia z produktami kolorowymi. Korki pozostałych baz i topów zostają bez zmian.

Drugą przyczyną jest fakt, że korki w całym asortymencie wymieniamy sukcesywnie. Oznacza to, że w przypadku niektórych lakierów i baz mineralnych jeszcze przez pewien czas mogą trafiać się stare wersje korków. Nie ma czym się przejmować - produkt jest ten sam, a to przecież najważniejsze!

Zaplanuj każdy dzień z kalendarzem Indigo na 2022 rok

Zaplanuj każdy dzień z kalendarzem Indigo na 2022 rok

Panterka i ciemne ombre na paznokciach, czyli hity jesieni 2021!

Panterka i ciemne ombre na paznokciach, czyli hity jesieni 2021!