1.4.2022
Manicure hybrydowy krok po kroku
Technika stylizacji

Manicure hybrydowy krok po kroku

by Indigo Nails
5 min. czytania

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku? Najlepiej korzystając z naszych porad! Z niniejszego wpisu dowiesz się, jak przejść przez kolejne etapy robienia hybrydy, mając na uwadze profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Wyjątkowe właściwości lakierów hybrydowych Indigo

Tym co wyróżnia hybrydy Indigo na rynku, jest gęstsza konsystencja w porównaniu do produktów większości popularnych marek. Dzięki niej lakier nie spływa podczas malowania paznokci, a pracę przy wale okołopaznokciowym cechuje duży komfort. Dodatkowo spokojną i precyzyjną aplikację koloru zapewnia wygodny, płaski pędzelek.

Klasycznie hybryda wykonywana jest na naturalnej płytce, ale dzięki produktom Indigo, takim jak Protein Base, Mineral Base (dostępnej w różnych odcieniach, np. Natural) czy Whitemin Base, podczas stylizacji hybrydowej można wykonać przedłużenie wolnego brzegu od 3 do nawet 5 mm w zależności od wybranej bazy.

Przedłużanie paznokcihybryda  krok po kroku

Jeśli zdarzyło Ci się, że paznokieć złamał się tuż przed ważnym wyjściem lub stosowane odżywki w znikomym stopniu zwiększały trwałość stylizacji, koniecznie przejdź do dalszej lektury! Dzięki niej przedłużanie paznokci hybrydą przestanie być czarną magią!

Jak zrobić hybrydy krok po kroku, aby wyglądały idealnie? Przede wszystkim nie można o niczym zapomnieć i skrupulatnie wykonać wszystkie etapy nakładania hybrydy. W Indigo proces ten dzielimy na kilka głównych kroków, a oto one!

Krok 1

Profesjonalny manicure hybrydowy zawsze zaczynamy od opiłowania i zmatowienia płytki. Można zrobić to przy pomocy prostej polerki 100/180, buffera half moon 180/220 lub pilnika 180/220. Wybór należy do Ciebie!

Krok 2

Teraz możemy przejść do odtłuszczenia płytki. Czynność ta powinna zostać wykonana przy pomocy wacika bezpyłowego, który nasączony jest cleanerem Indigo.

Krok 3

Kolejny etap to czas na zastosowanie odpowiedniego primera. Opcje mamy dwie. Pierwsza z nich to primer bezkwasowy, drugą stanowi natomiast preparat kwasowy. Który z nich wybrać? W przypadku płytki normalnej świetnie sprawdzi się Acid Free Primer, a jeśli jest ona wymagająca (tj. zmodyfikowana przez zmiany hormonalne, nadmiernie potliwa czy tłusta) należy sięgnąć po Acid Primer. Primer należy nakładać w małej ilości – końcówkę pędzelka najlepiej delikatnie odsączyć o czysty wacik bezpyłowy lub mocniej o szyjkę butelki.

Krok 4

Teraz czas, aby dociąć formę pod kształt paznokcia i starannie ją podłożyć. Jeśli zrobimy to prawidłowo, możemy przejść do aplikacji bazy hybrydowej. Tutaj możliwości mamy wiele, a kluczem jest dopasowanie produktu do paznokci, oczekiwanego efektu oraz indywidualnych upodobań. Może być to baza hybrydowa Protein Base, która pozwala na przedłużenie paznokcia o 3-5 mm i wymaga utwardzenia szkieletu w lampie MultiLED (w przypadku jednej warstwy do wykonania tej czynności wystarczy 30 sekund).

Krok 5

Po utwardzeniu możemy zająć się krzywą C. W tym celu należy dołożyć budująca warstwę bazy, utwardzając ją następnie przez 30 - 60 sekund.

Krok 6

Możemy teraz zdjąć delikatnie szablon. Jeśli na paznokciu widać tzw. "górki",  dokładamy w te miejsca bazę, aby cała powierzchnia była w miarę równa. Utwardzamy w lampie MultiLED około 30 - 60 sekund.

Krok 7

Następnie przemywamy wszystkie paznokcie fioletowym cleanerem Indigo, a pilnikiem o gradacji 100/180 opiłowujemy kształt paznokcia. W celu wygładzenia powierzchni używamy buffera 100/180.

Krok 8

A teraz najważniejsze, czyli nakładanie koloru! W zależności od pigmentacji należy zaaplikować jedną lub dwie warstwy, utwardzając każdą z nich przez 30 sekund w lampie MultiLED. Więcej o szerokiej palecie barw dowiesz się ze strony dedykowanej kolorom lakierów hybrydowych Indigo.

Krok 9

Nie można zapominać o wykończeniu stylizacja topem i utwardzeniu go w lampie MultiLED przez 30-60 sekund. Jeśli wybrany przez nas top pozostawia lepką warstwę (np. Removable Top Coat Gel Polish), należy ją usunąć Cleanerem Shea Super Shine po odczekaniu minuty od wyjęcia dłoni z lampy.

Jak zrobić manicure hybrydowy? Poszerz swoją wiedzę!

I to już koniec! Teraz już wiesz, jak zrobić hybrydę, aby zachwycała swoim pięknem przez długie tygodnie. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na klasyczny manicure hybrydowy, możesz zrezygnować z przedłużania paznokci hybrydą i wybrać jedną z klasycznych baz hybrydowych Indigo, np. Liquid Base, idealnie sprawdzającą się w przypadku tzw. bardziej wymagającej płytki. Produkt ten pozwala uzyskać cienką stylizację, która na dłoniach do złudzenia przypomina paznokcie pomalowane klasycznym lakierem.Jeśli natomiast po przeczytaniu naszego krótkiego poradnika, nadal jesteś głodna wiedzy, to zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej manicure’owi hybrydowemu oraz obejrzenia filmu na naszym kanale YouTube. Klikając we wspomniane linki, dowiesz się jeszcze więcej o tym, jak się robi paznokcie hybrydowe!

Hybryda krok po kroku – poradnik Indigo

Hybryda krok po kroku – poradnik Indigo

Krzywa C na paznokciach - jak ją poprawnie zbudować?

Krzywa C na paznokciach - jak ją poprawnie zbudować?